Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 14 z 16 [ Príspevkov: 157 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 18 Jan 2022, 09:19 

Tak mňa by toto celkom zaujímalo, keďže aj nás to onedlho čaká. Či je lepšia škridla alebo plech? Líši sa to podľa toho, či sa ide stavať nový dom, alebo sa len prerába pôvodný. Prípadne podľa typu krovu by sa to malo vyberať? Aké máte skúsenosti?

Poslať Napísal: 19 Jan 2022, 09:24 

Lajoš555 tak to je asi ako pre koho, stále vieš v dnešnej dobe nájsť ľudí s odlišnými názormi ale povedal by som, že čo sa týka ceny, tak je to také porovnateľné. S kvalitou si myslím, že škridla je lepšia, keďže aj ja mám škridlu a som rád.

Poslať Napísal: 20 Jan 2022, 08:44 

lajos555 no tak pokial nemal niekto vyslovene aj taku aj taku stresnu krytinu ze by ti to vedel porovnat tak sa budes mozno stretavat s roznymi nazormi. za mna osobne je skridla top. je to kvalita, aj co sa tyka zivotnosti, farebnosti, udrzby. tak a co sa tyka krovu to tiez zalezi od toho v akom je stave. ak je to stary krov skor by som isiel do jeho vymeny.

Poslať Napísal: 21 Jan 2022, 08:42 

Hej a myslíte, že čo sa týka toho, ako je ja neviem údržba, záruka alebo životnosť tak to plech má hádam tiež niečo z toho aspoň porovnateľné či? Hádam také veľké rozdiely to nie sú.

Poslať Napísal: 25 Jan 2022, 08:26 

Lajoš555 tak akože to nikto netvrdí, veď v dnešnej dobe ide všetko dopredu. Čo viem tak akurát plech má nižšiu hmotnosť ako škridla. A zase pri nejakej silnejšej búrke by som sa možno aj obával aby mi ho neodfúklo, veď také niečo si mohol aj v správach vidieť. Na druhej strane máš škridle, ktoré s povrchovou úpravou sa vedia, lajcky povedané samé očistiť, že z nich proste všetko zlezie, čo je super.

Poslať Napísal: 26 Jan 2022, 10:50 

Lajos555 a ty sa nevies rozhodnut vyslovene medzi plechom a skridlou alebo je v tom este nieco? Lebo ako, uz tu bolo popisanych viacero pozitivnych nazorov na skridlu, tak by ma zaujimalo ci si si uz spravil aj ty nejaky, ze uz zhruba vies do coho by si isiel.

Poslať Napísal: 28 Jan 2022, 07:28 

no co ja viem, podla mna skridla je praktickejsia uz aj z toho pohladu sklonu strechy, lebo sa da dat na vsetky stavby so sikmymi strechami a co sa tyka kvality, myslim si, ze aj ty by si chcel strechu ktora vydrzi generacie.

Poslať Napísal: 31 Jan 2022, 10:37 

Lajoš555 pozri hlavne si výber treba premyslieť z pohľadu kvality. Veď predsa rozdiely v kvalite materiálov strešnej krytiny sa ukazujú až po rokoch. Chápeš, vplyvy počasia a podobne. Škridle máš vyrábané z prírodných materiálov, myslím tie pálené, sú odolné, farebné stále, neviem či plech sa dá až takto porovnať. Ty sa plánuješ rozhodnúť podľa čoho?

Poslať Napísal: 17 Feb 2022, 10:22 

Chápem, takže škridla bude asi najlepšia voľba všakže? A viete mi aj povedať, že akú asi vybrať, respektíve podľa čoho? Mám brať do úvahy sklon alebo typ strechy alebo ako to funguje?

Poslať Napísal: 25 Feb 2022, 07:30 

@Lajos555 tak ked si porovnas kvalitu, nejaku tu udrzbu a farbu ako vydrzi tak podla mna nie je o com. no aku asi vybrat to je na tebe aj podla toho aky budes mat projekt domu, aky sklon strechy a podobne. my ked sme toto riesili mi kamarat poradil Tondach a aj sme vybrali Engobu a super. mozno by tiez nebolo odveci, keby si napriklad riesil aj odborne poradenstvo aby si vedel co vsetko k tej streche treba aj vybrat ake doplnky a tak.

Stránka 14 z 16 [ Príspevkov: 157 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre