Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 70 z 71 [ Príspevkov: 703 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 08 Okt 2021, 10:36 

To je úplne normálna vec, že ti urobia predbežnú ponuku nech vieš ako rátať, kamarát ten si dokonca viacerým krbárom dával robiť aby mal predstavu o rozdieloch, ale teda ceny sú rôzne najmä keď ide o krbové vložky. Môže ti nejaká suma vyjsť príjemne, len treba sa potom informovať aj čo za vložku ti dávajú. Vieš, že či to je vôbec nejaká ozaj značka, či to je kvalita alebo len niečo z marketu.

Poslať Napísal: 19 Okt 2021, 08:27 

Paťo tak v dnešnej dobe osobne by som chcel mať toto pod kontrolou, že by som sa informoval na začiatku o všetkom, nedohodol by som sa len tak keby som nemal jasnú predstavu o tom, čo budem mať doma ;)
Z marketu tie vložky sú cenovo príjemné to o tom potom, ale s kvalitou je to potom už ozaj horšie a to sa prejaví časom.

Poslať Napísal: 21 Okt 2021, 10:51 

jrgy - s tym mas aj nejaku skusenost? ako sa to moze prejavit, co take sa moze stat?

Poslať Napísal: 22 Okt 2021, 07:56 

Osobnú skúsenosť nie, ale teda už v mojom okolí som o rôznych prípadoch počul, napríklad prehrdzavená vložka, prasknutá a tak podobne a tomu by si asi čeliť nechcel.
To potom nanovo sa musí všetko robiť, lebo to sa nedá len tak, že vyberieš a vložíš inú, to by chcelo potom zase komplet rekonštrukciu.

Poslať Napísal: 26 Okt 2021, 12:41 

...paťo aké zásadné rozdiely môžu byť medzi krbmi?..na čo pozerať pri výbere?..ako budem vedieť, čo je kvalita čo je dobré v porovnaní s niečím iným?..lebo nemám prehľad..

Poslať Napísal: 30 Okt 2021, 09:32 

Napríklad v systémoch, ktoré krbová vložka má, ako spaľuje drevo, lebo to proste od toho závisí efektivita kúrenia.
Či dostatočne vykúri všetky priestory. A vlastne aj spotreba paliva od toho priamo zavisí. A napríklad keby si išiel pozrieť na predajňu značky Deltako, tak by si videl, že vlastne aj tesnenie správne a ťah komínu a tieto veci sú podstatné aby ti neunikol dym do priestoru.

Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 11:48 

zdar - ako sa ale viem oboznamit s tymi systemami, ze teda ake jednotlive tie krby to maju? Vraj je aj nieco vlastne co zabranuje cerneniu skla, o tom mi viete nieco blizsie napisat? Stretli ste sa s tym?

Poslať Napísal: 09 Nov 2021, 13:14 

Da sa tomu zabranit, ide ale aj o to akym drevom sa kuri. To tiez dost urobi. A nasledne aky ma komin tah a potom samozrejme aj system krbu ako takeho. Ta firma, co tu zaznela ma napriklad Full Heat System, ale to je zase o efektivite toho spalovania paliva. Mam tiez tu znacku preto viem o tom tolko :)
Funguje to vlastne stylom, ze nespalene plyny zo spalovacej komory sa zhromazdia vyssie v krbe a tam sa vlastne znovu zapalia, tym padom sa to drevo, to palivo vyuzije naplno. Tym padom je aj nizsia spotreba.

Poslať Napísal: 20 Nov 2021, 18:19 

Len nie všetkých krbových vložiek sa to týka, aspoň teda čo viem, tak takýto systém nemajú všetky značky. A teda nie pri všetkých je také efektívne to spaľovanie, čiže to treba si vopred pozisťovať ako to je.

Poslať Napísal: 24 Nov 2021, 19:10 

hlavne ide o to, že vlastne teplo budeš cítiť, ale už nebudeš oheň vidieť. A to je vlastne hej, lebo sa vyťaží to najviac z dreva, čo sa dá.
Ale tieto veci som osobne vôbec nevedel až kým som sa nestretol s krbárom a neoboznámil ma ako to reálne funguje takéto spaľovanie.

Stránka 70 z 71 [ Príspevkov: 703 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre