Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 58 z 60 [ Príspevkov: 592 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 18 Okt 2021, 11:22 

Pave tak tie ktoré majú aj, že ohrievajú vodu, tak tie sú väčšie, ale tak to je úplne normálna vec si myslím, že s tým treba rátať a rozmery sa dajú pozrieť normálne ku všetkému, takže nemyslím si žeby s tým mal byť nejaký problém.
Ono je hlavne aby tá jednotka stačila na dom, aby voda, ktorá sa ohrieva bola postačujúca pre rodinu a tak podobne, nám sa veľmi jednotka aj v lete osvedčila, keď sme proste nemuseli vetrať oknami keď bolo teplo takže sa nám zbytočne dom neprehrieval.

Poslať Napísal: 19 Okt 2021, 07:25 

Ferto dobré je to, že aj keď by bola, že menšia, že viacej ľudí v domácnosti, tak aktívne rekuperácie od Nilanu, neviem ako je to pri iných značkách, keď len s touto mám skúsenosť, tak proste tam máš špirálu elektrickú, ktorú si vieš pustiť keď by bolo málo vody a ohreje toľko koľko proste potrebuješ.

Poslať Napísal: 21 Okt 2021, 09:06 

Čau Hudy..to dokáže dobre pomôcť, keď potrebuješ relatívne rýchlo vodu ohriať..je to dobrá vec ale mať aktívnu rekuperáciu aj s ohrevom vody a chladením napríklad v lete to človek dosť ocení, aspoň teda pre mňa to bola veľká výhoda..nemusíš montovať klimatizáciu, keď máš dobré tienenie tak rekuperácia na také chladenie úplne postačujúca a vo vnútri je príjemne aj keď vonku bol úpek..

Poslať Napísal: 22 Okt 2021, 11:03 

dokaze to urobit par stupnov, ze to znizi a teda v lete ked je nejakych 35 stupnov tak to dokaze zmiernit ten pocit tepla a je to fajn, hlavne my napriklad otvarame ozaj okna ze minimalne to je garancia toho, ze sa neotepli

Poslať Napísal: 25 Okt 2021, 08:28 

Lenže toto asi nedokážu urobiť všetky tie jednotky, tie rekuperácie nie? To asi musí byť k tomu prispôsobená aby proste dokázala tak nejako znížiť teplotu, lebo za normálnych okolností, len proste vzduch mení bez ohľadu na teplotu, nie?

Poslať Napísal: 25 Okt 2021, 19:07 

To musi mat ale funkciu chladenia nie a to asi nema kazda. Tak ako v zime asi bude musiet privazdany vduch zas prihriat ci? Ako tento system ak by mi niekto vysvetlil, bol by som velmi rad

Poslať Napísal: 26 Okt 2021, 12:55 

tak isto hej. ak by fúkalo len studený vzduch, tak by ti ochladilo aj interiér a to by asi nebolo v pohode

Poslať Napísal: 28 Okt 2021, 18:16 

Asi to tak bude... No je aj v samotnej predpríprave rozdiel. Keď si spravím predprípravu na pasívnu rekuperáciu, bude veľký problém napríklad pri zmene na aktívnu? Dá sa to potom dodatočne nejakosi poriešiť?

Poslať Napísal: 29 Okt 2021, 11:44 

exot toto vlastne dokaze aktivna rekuperacia, ze dokaze napriklad aj chladit vzduch pocas ohrevu vodu a tak podobne, dokaze z odpadoveho vzduchu ohrievat vodu takze je to lacny ohrev vody a je to tym padom velmi vyhodne a super, aspon ja to tak vnimam, skus si pozriet ponuku Nilanu, maju v ponuke take jednotky, ktore toto dokazu a este k tomu aj nie je problem vobec s chodom v zime, ze ked by mrzlo, tak sa nestane zeby nieco zamrzlo a nefungovalo vetranie ako ma :-)

Poslať Napísal: 02 Nov 2021, 13:42 

To ma tiez zaujimalo ako je to v mrazoch, ci sa musia prepnut do ineho rezimu alebo ako je to vlastne v takychto pripadoch. Nilan som uz pozeral a ako musim povedat, ze maju celkom fajnu ponuku. Ak smiem, ktoru jednotku mas, ci si si nechal plne od nich poradit

Stránka 58 z 60 [ Príspevkov: 592 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre