Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 26 z 27 [ Príspevkov: 262 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 18 Okt 2021, 09:59 

Miloslav a z tých plnených tehál je viac na výber, či ako to je? Lebo veď keď chceš zatepľovať, tak si môžeš v princípe vybrať akúkoľvek tehlu nie? A keď nechceš, tak ti dajú len tú jednu jedinú a s tou sa má dom postaviť?

Poslať Napísal: 19 Okt 2021, 07:07 

@sebastian - ale jasné, že máš na výber aj z tých plnených tehál. Veď si predstav, ako by to bolo, keby všetci povinne mali mať len jeden typ, jednu hrúbku, veď aj tie projekty domov sa líšia a pre každý je výhodnejší iný.

Poslať Napísal: 21 Okt 2021, 09:12 

sebastian a ty vyber zvazujes podla coho?...ked sa pytas ci je viacero druhov aj z tej plnenej...ved to by veru nepochodili, keby ponukali len jeden typ, ked sa ludia rozhoduju kazdy inak aku hrubku si zvolia...

Poslať Napísal: 28 Okt 2021, 07:25 

Sebastian - áno...máš na výber z viacerých možností, keď chceš ísť do plnenej tehly...a ty teda nechceš zatepľovať?...dobre som to pochopil?...lebo napríklad aj my keď sme stavali, sme do toho nešli a podľa mňa super, nevidím rozdiel...ako jasné, asi záleží aj na tom, akú hrúbku tehly si vyberieš, aké omietky budeš dávať a všetko okolo toho...ale v dnešnej dobe to firmy robia poctivo by som povedal...takže sa nie je čoho obávať tak či tak....

Poslať Napísal: 13 Nov 2021, 11:15 

tak vyber tehly nie je az taky zlozity, ked vies co od toho asi ocakavas. kvalitu, dobre podmienky aj co sa tyka samotnej stavby, ze mi po rozpileni neostane viac casti v ruke akoby som chcel a potreboval.

Poslať Napísal: 15 Nov 2021, 11:02 

Akože v princípe by som povedal, že je jedno kto sa rozhodne pre aký typ tehly. Za mňa je pozitívum, že si už len tu samotnú tehlu vyberie. Kvalita, dobré izolačné vlastnosti a neviem čo všetko ešte. Či sa niekto rozhodne zatepľovať alebo nie, či zvolí tenšiu alebo hrubšiu tehlu, to je asi na každom, čo myslíte?

Poslať Napísal: 16 Nov 2021, 07:13 

Čučmák - presne tak, ono je to na každom, kto sa ako rozhodne a jasné, že to asi z časti ovplyvňuje aj to ako chceš mať riešený dom...niekomu by možno nevyhovovalo mať buď hrubú alebo naopak tenkú tehlu...takže v tomto je asi dobré si nechať poradiť...lebo na vlastné riziko sa rozhodnúť a potom zistiť, že niečo nie je dobré...

Poslať Napísal: 18 Nov 2021, 08:49 

sebastian my sme sa teda tiez narozmyslali ze z coho stavat. ci pouzit tensiu tehlu a zateplit, alebo hrubsiu. je to celkom dilema ale nechali sme si aj my poradit, lebo teda na vyber toho bolo vela, ale to si uz asi aj ty spozoroval. a rozhodol si sa nakoniec pre tu plnenu tehlu?

Poslať Napísal: 19 Nov 2021, 08:06 

my sme to napríklad pri stavbe tak riešili, že nám povedali, že keď dáme hrubšiu tehlu tak potom netreba dávať ani nejaký hrubý polystyrén...takže super, sme trošku ušetrili...ale ako veď dá sa stavať z hocičoho, či sa človek rozhodne zateplovať alebo nie...to je nesúdim, nech si každý spraví tak ako uzná za vhodné...

Poslať Napísal: 22 Nov 2021, 08:16 

Róbert presne, ale ako počul som už kadečo čo radili ľuďom ísť do tenkých materiálov pri stavbe a potom len aby čo najviac zatepľovali. Nerozumiem tomu, že na čo je to dobré, keď by stačilo tak kľudne klasiku respektíve taký štandard, čo sa týka hrúbky a bolo by.

Stránka 26 z 27 [ Príspevkov: 262 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre