Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 17 z 18 [ Príspevkov: 172 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 18 Okt 2021, 09:43 

Dero tak nie len podľa rozlohy by sa malo čerpadlo vyberať. Ako jasné zaváži aj to, aby si si dal také, ktoré ti utiahne kapacitne všetko čo potrebuješ, ale rovnako treba pozerať aj okolie domu, chápeš podľa čoho, či si chceš vybrať vzduch/voda alebo soľanka/voda alebo voda/voda. Nie každému sa dá aj dať také aké chce práve kvôli vonkajším podmienkam. A samozrejme servis je dôležitý ale teda vedieť s tým narábať, aby si to aj ty nedomrvil :)

Poslať Napísal: 19 Okt 2021, 08:15 

No super, inak to som aj rád, že by mi vedeli poradiť. Lebo teda ak by sa mi aj pozdávalo nejaké ale nebol by som si istý výkonom, bude fajn vedieť aj názor odborníka.
Leonard a to čerpadlo, ktoré máte vy, tak pred tým si mal vybraté toto alebo nejaké silnejšie? Reku či si sa približne trafil.

Poslať Napísal: 21 Okt 2021, 09:03 

dero ved o to ide, vela ludi si mysli, ze sa vie spravne rozhodnut, a ze vie co bude pre jeho byvanie najlepsie...ako na jednu stranu to je pravda, ale zrovna co sa tyka takychto veci, to by som predsa len prenechal na ludi co sa do toho vyznaju...priznam sa, neviem ci som aj mal taku predstavu, ze co by mi stacilo, aky vykon na utiahnutie celeho domu...

Poslať Napísal: 22 Okt 2021, 07:11 

Okej, tak výkonovo by som si asi nechal poradiť, ale potom už je na mne či sa rozhodnem, že chcem napríklad vzduch/voda? To už nechajú na mňa, či aj toto sa nejako bližšie rieši? Lebo keby to chcem spojiť s podlahovým kúrením napríklad, to by nemal byť problém nie?

Poslať Napísal: 28 Okt 2021, 08:35 

dero tak treba si asi zvazit, ze aky typ by bol najlepsi, chapes ak byva niekto na kopci a chcel by cerpadlo voda/voda napriklad, tak si myslim ze tazko tam dotlaci taku spodnu vodu aby to vykonovo stacilo na vsetko. ale inak si myslim, ze pokial by si sa rozumne rozhodol, tak firma ti to odsuhlasi. no a co sa tyka podlahoveho kurenia, to si uz ludia s tymto davaju automaticky.

Poslať Napísal: 29 Okt 2021, 09:06 

Aha, áno tomu rozumiem už. Vidíš, človek by ani nepovedal, čo všetko treba brať do úvahy, veď lajk ako ja, by som asi hneď vybral len také čo by sa mi pozdávalo a možnože by som sa veru aj popálil, ako chybne by som sa rozhodol. Maky a ty zrejme čerpadlo máš, či?

Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 09:14 

dero tak prave preto ti pisem, aby si si to poriadne premyslel vsetko. ano, ja mam skusenost s cerpadlom, dokonca som pomahal aj segre, ked ho tiez riesila do svojho domu. tak som celkom obkukal, ze co a ako, na co si davat pozor, ake je asi dobre a tak.

Poslať Napísal: 05 Nov 2021, 09:30 

Máte niektorí aj takú skúsenosť, že ste mali vhodné podmienky na rôzne čerpadlá, či už vzduch/voda, voda/voda a podobne? Lebo teda sme prišli na to, že by nám vyhovovali asi hocijaké, len teda neviem podľa čoho sa rozhodnúť.

Poslať Napísal: 15 Nov 2021, 09:00 

šiko tak to máte super nie? koľkí by za to dali, že aby sa im aspoň jedno dalo a vy hneď každé :D ale ako žartujem, rozumiem, že to nie je najjednoduchšie rozhodnutie, keď ide o takúto investíciu. no a to už máte vybratú firmu? prípadne by som si od nich nechal poradiť, že ktoré z nich by sa viac oplatilo napríklad.

Poslať Napísal: 16 Nov 2021, 08:25 

Šiko
-a to podla coho viete, ze sa vam hodi domov kazdy jeden typ? ste si to dali zistit nejakemu odbornikovi?
-vies, ze podla coho ste prisli na to, ze ano kazde napriklad ako si aj ty napisal vzduch/voda alebo aj voda/voda by bolo pre vas ok
-no, budete to mat celkom narocne v tomto pripade sa rozhodnut do akeho ist.

Stránka 17 z 18 [ Príspevkov: 172 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre