Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 77 z 79 [ Príspevkov: 786 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 23 Sep 2021, 05:40 

sám by som si s výberom výkonu neporadil, to som si viacej ako istý, v tom vybrať správny výkon nám poradil krbár z Deltaka, pretože toto som nevybavoval na vlastnú päsť, proste si myslím, že krb patrí do rúk odborníkov, ľudí ktorí sa tomu venujú a vedia aj aké nástrahy číhajú, podľa čoho voliť výkon treba a veľa iného ;)
my máme C80 tá má výkon 7kW, ale regulovateľný od 5-11,1kW takže vieš si to korigovať a teda potom si už sám zvolíš či radšej akumulačný alebo teplovzdušný 8-)

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 08:04 

..hlavne je si ale uvedomit, ze vyberom vlozky, jej vykonu to vsetko zdaleka nekonci. Ze proste je tam aj kopa inych veci na ktore treba dbat. Treba si pozistovat ako je to napriklad aj s reviziou komina, lebo teda niektore firmy to vedia zabezpecit ale teda treba sa dohodnut vopred a niekto to vobec nerobia. Ze musis si ty niekoho na to najst.

Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 08:23 

oveff my sme mali od tejto značky 5 ročnú záruku na vložku, to nám nik iný nedal, čo sme si zisťovali, čiže každému kto sa rozhoduje by som odporučil aj na toto pozerať, lebo teda nevieš čo kedy sa môže stať :)

Poslať Napísal: 30 Sep 2021, 07:27 

no my uz mame podrobnosti okolo krbu dohodnute, uz aj termin tak som zvedavy, niektore veci na dome sa nam poposuvali, tak sme aj krb museli, ale konecne nadisiel cas aby sme to dali urobit a uz sa neviem dockat, ked budeme moct to vyskusat, tak drzte palce 8-)

Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 09:49 

Trefol, tak teraz nemá zmysel nejako čakať s takýmito vecami, lebo zima prichádza už relatívne skoro a počasie sa vôbec nedá nejako odhadnúť, že aké bude, čiže je lepšie sa pripraviť na všetko ;)

Poslať Napísal: 07 Okt 2021, 08:49 

Ale tak stavba krbu netrvá dlho.Nie je to záležitosť na týždne,keď človek má skúsenosť, tak približne za dva tri dni bude krb hotový celý.A už sa môže kúriť,čiže to je veľká výhoda toho.Že to nie je na dlho,ale ono je to veľa o tom,že ako to firme ide.Aké majú skúsenosti.Koľko už majú krbov za sebou urobených,že ich nič neprekvapí.

Poslať Napísal: 08 Okt 2021, 12:49 

Chemlon ani sa nečudujem...Tiež keď som okolo tohto behal, tak väčšinou len dva roky ako je dané zákonom, že proste musí byť, ale málokto v dnešnej dobe ti dá viacej a bude ručiť...Ale to o niečom svedčí, keďže dávajú dlhšiu záruku...Za tou kvalitou si evidentne stoja a to je dosť dobré...

Poslať Napísal: 12 Okt 2021, 08:47 

..veľa ľudí záruku často podceňuje, vieš, že mnoho vecí si riešia po mimo bez bločkov, bez záruky a tak podobne a potom keď príde problém tak prídu na to, že akú chybu urobili. Tá záruka má svoje opodstatnenie a teda zľahčovať ju alebo spochybňovať alebo čosi podľa mňa vôbec nie je normálne.

Poslať Napísal: 13 Okt 2021, 08:45 

Trefol už to máš hotové? Alebo v akej fáze, štádiu sa nachádzate? Nejde všetko tak jak si my naplánujeme a predstavujeme, najmä v tejto bláznivej dobe, veď my tiež ešte nejaké veci sme sa dali robiť a to nevieš, nám volal murár, že nemôže prísť, že je v karanténe a čokoľvek sa môže stať. Preto treba sa vedieť zmenám prispôsobiť a najlepšie keď to človeku ide od ruky, že sa spraví a ide sa ďalej.

Poslať Napísal: 14 Okt 2021, 07:21 

..ale ide to ľahšie, keď máš nejakú predstavu o tom, že čo chceš jak chceš, mne to dosť pomohlo, že sme sa so ženou pri kúrení proste hneď zhodli, že prípravu na krb dáme tak či tak ale vlastne postupne sa to tak vykryštalizovalo, že sme napokon hneď aj krb dali. prišlo mi to praktickejšie, lepšie ako keby sme si urobili prípravu a potom niekedy zase robili nejaký nie že bordel, ale nejaké takéto aktivity.

Stránka 77 z 79 [ Príspevkov: 786 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre