Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 32 z 35 [ Príspevkov: 347 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 24 Sep 2021, 11:53 

LT-tomas píše:
"KubíkJ"
- rád by som ti zodpovedal všetky otázky, ale to žiaľ nie je v mojích silách. nieže by som nechcel, ale jednoducho neviem. prerábali sme starší dom, tak sme museli nejak vyriešiť aj novú strechu, lebo tá pôvodná bola už v hroznom stave. neriskoval by som sa tam presťahovať bez novej strechy, asi tak by som zhrnul jej stav. nepokladal som si sám strechu. to by som si netrúfol, keď s tým nemám žiadnu skúsenosť a tým pádom ti neporadím, aká izolácia by bola lepšia. ako nedal by si nič za to, keby sa ideš k nejakému predajcovi informovať. tak či tak budeš musieť ísť nakúpiť potrebné veci, náradie a tak, keď to idete sami robiť. tie zábrany ešte, aby som obsiahol všetky otázky. vyslovene nutné nie sú, ale sám vieš, že niekedy vie zima prekvapiť a napadá ozaj dosť snehu. vtedy je fajn, že sú na streche. prosto nestane sa, že by ti všetok sneh zo strechy zletel dolu, vedia ho udržať.

vsak som aj rozmyslal, ze by to bolo asi najlepsie vyriesit navstevou predajcu. by som sa poinformoval na vsetko, co potrebujem a mozno by sa podarilo rovno aj nejaku objednavku spravit. to by bolo idealne. nech sa to netaha este mesiac, kym sa vyberie. lebo videl som ze nie vsetky dom ich maju, preto mi napadlo aj na toto sa opytat. tak aspon v tejto veci mam jasno na zaciatok. vsak niekde zacat treba. a predajcu by som mal ktoreho navstivit. su nejak zvlast specializovani na konkretny druh krytiny alebo sa to rozdeluje podla vyrobcu nejak?

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 07:52 

Matico prečo by si nemal spraviť dobre tým, že si sa bol informovať. Podľa mňa lepšie urobiť nemôžeš ako zájsť priamo za predajcom a tam sa popýtať na všetko, čo potrebuješ vedieť. Predajca ti koľkokrát povie ešte viacej, než sa dočítaš na nete. Predsa len už má skúsenosti aj od predošlých zákazníkov alebo montérov. Tak sa v tom vie orientovať. Takže prezraď čo si objednal a kedy ti to má doraziť. Chcem mať trošku predstavu, ako je to teraz s dodacími dobami, keď už je viac menej po tej hlavnej špičke. A teda hlavne, že pre koho si sa rozhodol nakoniec.

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 11:05 

Aliban7 s tým sa asi už každý stretol, či už osobne alebo z počutia. Hold, taký sme národ, čo už. Ale poviem ti, že u nás konečne hotovo. Toľko som to riešil a obával sa a chystal sa na to a hotové to bolo ozaj za dva dni. Keby som bol vedel, že to takto dobre pôjde, tak si ani nerobím toľko starostí. Ale zase na druhej strane, bol som pripravený. Tak aj keď mi hovoril, čo mám spraviť, ako mám pomôcť, tak som nebol stratený. Za dva dni sme to spravili. Prvý deň nám bol pomôcť ešte sused a druhý deň sme my dvaja dorobili, čo sa nepostíhalo.
KubíkJ spomínali, že tak celkovo bol výpadok niektorých materiálov. Ale to nie len čo sa krytín alebo striech týka, ale všeobecne v stavebníctve. Vlani čo bola taká tá kríza a teraz sa tak vo väčšom začalo robiť, tak sa skôr vyplytvali zásoby. U mňa už chvalabohu hotovo.

Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 11:57 

Baky to si zlaty, ze si si spomenul na mna a popytal sa. No tak stojime, ze cakame teraz na dodanie. Ako sme sa tu my o tom bavili, tak sa este dorabali nejake veci, takze sa muselo pockat, kym sa postime do strechy. Neviem ti presne povedat, ze kedy by mala dorazit, ale tento mesiac. Kupili sme Monterrey v tmavej sedej, ako som povodne aj chcela. Neviem, ci si spomenies, ale na nu som sa zo zaciatku aj pytala. Takze takto sme teraz na tom. Hadam to bude teraz v oktobri vsetko uz na poriadku. Pomaly sa chysta, nech sa moze uz len ukladat, ked dorazi.

Poslať Napísal: 05 Okt 2021, 11:57 

„KubíkJ“
- mal by si to asi najlepšie, keby si išiel k predajcovi. Neviem, ako myslíš to, že ktorého. https://www.ruukki.com/svk/produkty-pre ... ind-dealer Skús si to tu pozrieť. Je tam taká mapka s predajcami a vieš si aj podľa mesta alebo psč vyhľadať, koho máš najbližšie. Prípadne keby si sa dopredu ohlásil, že prídeš, aby mal na teba vyčlenený čas. To by asi nebolo tiež odveci. A už by ti vedel zodpovedať všetky otázky. Lepšie ich smerovať priamo takto na odborníka, lebo nie so všetkým mám skúsenosť.

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 09:18 

Matico ale vieš čo, to už môže byť aj nejakých 5 6 rokov by som povedal. Mali sme normálne dohodnutých strechárov. Ani jeden sa tomu nejake extra nerozumieme a nepracovali sme s tým, takže sme to nechali na nich. Odporučil by som to každému, lebo takto to vie byť hotové behom dňa max dvoch, keď praje počasie. Ak si trúfaš, tak kľudne, ale nezabudni na to, že to nie je len o tom ukladať plech. Hlavne ak tam máš komín alebo nejaké strešné okná. Na to treba dať pozor.
Branik presne to som chcel povedať. Že vďaka tomu, že si sa tomu povenoval, tak si mal aspoň lepší rozhľad. Tak teda gratulujem k hotovej streche. Hoď sem aj nejaké foto, ak máš. Celkom rád by som si pozrel, ako ste porobili.

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 14:06 

Syndia84 nieco sa mi mari, ze vlastne tak si sa tu objavila v diskusii, ze si pytala info ohladom tohto konkretneho modelu. tak to ste asi jedni z mala, co poznam, ze sa takto poctivo dopredu pripravuju. lebo poznam aj take pripady, ze krytina im dorazila, ale cakala, len vylozena z auta niekde pri dome, kym bude hotove vsetko potrebne.

Poslať Napísal: 07 Okt 2021, 13:35 

Baky hej hej presne, tak som sa sem dostala s tymto prispevkom. Som chcela vidiet, ci ma niekto doma tento model. Nenasla som nikoho takeho, ale vidis, neodradilo ma to a isla som za tym. Tak ja celkovo som radsej dopredu pripravena ako by ma malo nieco zaskocit.

Poslať Napísal: 12 Okt 2021, 13:13 

Aliban7 takže by si mi odporučil tiež sa na niekoho obrátiť ohľadom toho ukladania krytiny? Akože ja si myslím, že by som to zvládol, ale keď s tým máš skúsenosť, tak zase nebudem trvať na svojom, keď mi niekto povie, že by bolo lepšie zajednať si partiu strechárov. Máme tam dve strešné okná. To treba ten plech nejak asi upraviť okolo nich, či? Ono to asi nebude až také jednoduché, ako som si predstavoval na začiatku.

Poslať Napísal: 12 Okt 2021, 13:43 

LT-tomas píše:
„KubíkJ“
- mal by si to asi najlepšie, keby si išiel k predajcovi. Neviem, ako myslíš to, že ktorého. https://www.ruukki.com/svk/produkty-pre ... ind-dealer Skús si to tu pozrieť. Je tam taká mapka s predajcami a vieš si aj podľa mesta alebo psč vyhľadať, koho máš najbližšie. Prípadne keby si sa dopredu ohlásil, že prídeš, aby mal na teba vyčlenený čas. To by asi nebolo tiež odveci. A už by ti vedel zodpovedať všetky otázky. Lepšie ich smerovať priamo takto na odborníka, lebo nie so všetkým mám skúsenosť.

no presne nieco taketo som potreboval mat k dispozicii. ze si to budem vediet sam vyhladat podla toho, co potrebujem. parada, uz sa nakontaktujem a dohodnem sa. no jasne, to sa nevyberiem len tak niekam. hlavne aj teraz, ked je obmedzeny pocet ludi v uzavretych priestoroch, tak je lepsie, ked sa ohlasim dopredu.

Stránka 32 z 35 [ Príspevkov: 347 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre