Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 25 z 27 [ Príspevkov: 262 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 21 Sep 2021, 07:30 

peter my sme napríklad prerábali dom po rodičoch, ktorý ho mali postavený z tehly, a to bolo už ako dávno. veď kedysi to bolo tak, že z tehly sa stavalo všetko a som rád, že sa to vracia späť, respektíve, že sa stále nájdu ľudia, ktorým je tehla ako stavebný materiál bližšie ako hocičo iné. si zober, že keby z nej tak stavali niekde v Amerike, tie ich domy by vydržali dlhšie, no nie? však oni stavajú z takých "papierových" materiálov, že až, už to že ich stavajú rovno do cesty tornádu, teraz neriešim :)

Poslať Napísal: 23 Sep 2021, 07:46 

@šišiak tak ale vy ste prerábali niečo čo už bolo z tehly postavené...ale som si zisťoval, či sa pre ňu rozhodnú ľudia aj pri novej výstavbe...len teda už začínam byť celkom nalomený, že či nezačnem hľadať nejaký pozemok...moja žena by veľmi chcela bývať v dome, a ako tak zisťujem táto tehla by bola fajn voľba...

Poslať Napísal: 27 Sep 2021, 10:05 

Peter myslím, že to je jedno, či sa pre ňu niekto rozhodne či už pri prerábke alebo pri výstavbe, veď materiál sa dá stále zvoliť hocijaký :) Ale teda tiež by som dal pri stavbe tehlu, už si asi zistil a porovnal výhody oproti inému materiálu či? Držím palce, ak chceš zháňať pozemok, teraz za ne pýtajú riadne pálky.

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 07:25 

tak ono je to asi tak, že ľudia keď sa rozhodnú stavať majú zbežne informácie, že z čoho sa aktuálne stavia, aký ten materiál je a potom by som povedala, že už riešia len tú finančnú stránku, koľko by ich čo vyšlo. skôr ale by si mali presne zvážiť tie vlastnosti alebo výhody alebo tak. lebo človek keď časom zistí, že mal použiť niečo iné, lebo toto nie je až tak fajn ako si myslel, len chcel ušetriť, už je asi neskoro.

Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 09:29 

Podla mna je to tak, ze teraz aj vela ludi stavia, takze ci uz je to rodina alebo znami, vies sa dostat pekne ku informaciam ake potrebujes. Jeden stavia z toho druhy z toho, na zaciatku ti povie vyhody, nejaku tu financnu stranku a uz je na tebe ako to vyhodnotis, ci ano alebo nie :)
Peter tiez drzim palce pri zhanani pozemku, to veru sranda nie je, v porovnani uz len s nejakym stavanim domu :)

Poslať Napísal: 30 Sep 2021, 10:17 

peter tak zaklad je teda si vybrat a kupit pozemok :)...potom sa mozes rozhodovat co a ako, lebo to je asi najhlavnejsie mat kde stavat nie?...ale zase na druhej strane sa ti ani necudujem, ze si takto dopredu zistujes informacie...aspon budes pripraveny ked tak...a uz vies, ze to bude tehla?...mas aj nejaky konkretny typ vybraty, ci to este nie?...

Poslať Napísal: 01 Okt 2021, 10:10 

Leonard ale prosím ťa, ako keby si nevedel ako to teraz funguje, keď má človek peniaze, môže stavať hocikde, čo to nevidíš? Pole na ktorom je úroda, dlhé roky sa nemohlo a zrazu príde investor a už tam stojí nákupné centrum.
Alebo sa dá kľudne odkúpiť aj stará barabizňa, zbúrať ju a stavať nanovo :)

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 09:08 

ved ako v poriadku, kazdy nech robi podla svojho uvazenia...ale co sa mna tyka, nemohol by som dat peniaze za pozemok, kde bola pred tym uroda alebo nejaka zivna poda...to mi je proti srsti...radsej pekne poctivo, aby som mal ciste svedomie a dobre sa mi byvalo...by som si nevedel predstavit, ze by potom na mna ludia ukazovali prstom...ze kde a ako to byvam...

Poslať Napísal: 11 Okt 2021, 07:47 

Pri stavbe ste zvazovali podla coho, do akej hrubky s materialom pojdete?...vobec neviem od coho sa to odvija, ci od toho, ci idem alebo nejdem zateplovat...alebo je nejaky standard, ze toto sa dava, alebo je to uplne na mne pre co sa rozhodnem?...

Poslať Napísal: 15 Okt 2021, 09:21 

povedal by som, ze je to velmi individualne. su taki, ktori sa rozhodnu, ze si daju tensiu tehlu a zateplia, su taki, ktori si daju standard alebo nieco hrubsie. pripadne si daju plnenu tehlu a zateplovanie nie je nutne :) je to presne podla toho, ci si povies, ze sa ti do toho chce alebo nechce pustit, pripade este ked zistis, ze firmy, ktore sa tym zaoberaju bud nestihaju alebo chyba material :)

Stránka 25 z 27 [ Príspevkov: 262 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre