Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 21 z 23 [ Príspevkov: 226 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 13:32 

Sandrika veľká vďaka za takúto pomoc. Mamine sa chystáme kupovať dvere, v tom sa úplne orientujem. Viem kde, čo, ako. Ale ohľadne tohto tienenia som ti nejaká mimo. Takže ozaj díky, pôjdem si to pozrieť a vyhľadať. Inak počula som, že čo sa týka montáže, že to je nejaká ľahká záležitosť pri tomto druhu tienenia. To je pravda, nevieš? Je to tak, že by sme to aj sami doma zvládli, či bude potrebné si najať na to nejaké majstra?

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 09:06 

Oliver942 no v podstate bolo, ale som to preberal so švagrom a ten mi hovoril, že u nich to práveže začalo fičať takto aj na bytovkách. Skôr na tých takých nových modernejších, ale predsa. Tak jasné, ono to asi len nám príde také zvláštne, keď sa s tým nejak nestretávame. Ale ako hovorím, bežná vec to už je. A ono v niektorých tých bytoch, hlavne podkrovných vie byť v lete fakt horúco. Tak aj tými vonkajšími žalúziami sa vie vytvoriť prijatelnejšie prostredie doma. Keď zastrieš úplne, tak to máš ako izolačnú vrstvu a teplo sa ti dnu nedostane. Tak to sú ďalšie výhody, čo si spomenul.

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 09:10 

Baky tak paráda, že si takto pokročil. A ktorý model si vybral? Viem, že ich je tam celkom dosť na výber, tak reku ktorý teba najviac oslovil. Ešte plánuješ aj niečo ďalšie postíhať do zimy okrem toho zateplenia? Celkom dosť si naraz toho začal riešiť. Ale zase dobre na druhej strane, bude to stáť nejaké behačky a robotu, ale potom bude jedným vrzom toho viacej hotového aspoň. Stratégia dobrá. Si si dohodol aj montážnikov rovno, či toto máš nejak inak zabezpečené?

Poslať Napísal: 08 Okt 2021, 12:52 

aliban tak to mas pravdu, ono vedia tieto vonkajsie druhy tienenia mat aj taketo dalsie funkcie. jednak hej tak klima doma alebo to prostredie lepsie, ale aj ked su nejake silne dujaky a zatiahnes, tak ta netrapi nejaky vietor, ze vonku fuci. a dalsia vec, ze aj co sa tyka bezpecnosti, ale to teda pri rodinnych domoch skorej, ze ked ides mimo domu a zatiahnes vsetky zaluzie alebo teda rolety, tak je to aj akasi ochrana proti vlamaniu. lebo cez to sa ti nikto nedostane.

Poslať Napísal: 11 Okt 2021, 12:04 

jurij54 tak to keby sa dalo, by som hned pristala na to vonkajsie tienenie. ako pocuvam ci uz od teba alebo aj kolegyna mi spominala v praci, ze oni tiez davali tieto zaluzie von a ze je to parada. no nevadi, ked to nejde tak to nejde a bude dobre aj nieco z tych vnutornych, no nie? zatial som pozerala tieto dva druhy, co som ti spominala. to sa mi asi tak najviac pozdava z toho vyberu. ale kedze nam to moc neponahla, tak je mozne, ze cim to budem viacej pozerat, tak sa vyber este pomeni. ked ono je tam toho tolko, co by sa mi pacilo. to je potom tazko rozhodnut sa len pre jednu moznost. akoze nemusim, ja viem. ale mat na kazdom okne nieco ine, tak to zase nie. cize vyber musi padnut len na jeden druh.

Poslať Napísal: 14 Okt 2021, 07:04 

Pispa ale jasné, však oni majú dobré produkty, kvalitné, že vieš, že ti vydržia a budú dlhé roky slúžiť. Takže to, či dáš tienenie von či dnu, tak to sa na tomto nijak neodrazí, to je len o výbere, komu čo pasuje viacej. To som ti chcel presne hovoriť, že by to bolo asi moc, keby si mala všade niečo iné. A čo by si chcela? Niečo také modernejšie, alebo skôr takú klasiku ako sú žalúzie? Poznám takéto rozhodovanie, keď by toho človek chcel viacej, ale treba sa rozhodnúť pre jednú možnosť.

Poslať Napísal: 15 Okt 2021, 08:53 

vieruša nemáš zač, však to je najmenej takto niečo preposlať. mne to veľa času nezaberie, ale tebe to vie dosť času zase naopak ušetriť. ono tam je tuším viacero možností, ako sa môžu pripevniť. dajú sa upevniť rovno na okno, to je asi tá jednoduchá varianta. potom sa to môže aj nejak navŕtavať. ale ako to presne je, to ti neviem. ale tipujem, že už je toto neaktuálne, čo ti píšem a budeš ich mať aj na oknách.

Poslať Napísal: 18 Okt 2021, 11:42 

aliban7 to ja tak mam vecne, ze dlho sa nic nedeje alebo pripadne odkladam veci a potom odrazu toho vyskoci viacej. ale zase som rad na druhej strane, ze je potom vela porobeneho a zase na nejaky cas pokoj. vies co, vybral som Setty 90tky a zajednal som jednym vrzom aj montaznikov. pri tomto vonkajsom mi aj predajca hovoril, ze nie je dobre sa do toho pustat, ak som s tym este nerobil.

Poslať Napísal: 20 Okt 2021, 08:29 

Sandrika neaktuálne hej vzhľadom na to, že už sú na oknách. Ale niekto možno využije takúto radu. Bol mi to brat nahodiť a presne tak to dával, že len na ten rám okna. Povedal, že ako ma pozná, tak si vymyslím ochvíľu niečo iné zase, tak nech tam neostanú diery.

Poslať Napísal: 25 Okt 2021, 07:31 

Baky no presne som išiel povedať, že ale keď takto viacej toho porobíš, potom máš zase na dlhšiu dobu pokoj. A toto sú také veci, že už sa k tomu nebudeš musieť viacej vracať. Dobre si spravil, takto máš istotu, že keď dorazia žalúzie, tak sa môže rovno aj namontovať. Máte nejaké veľké okná, keď si vybral 90 a nie 65? Či proste sa len viacej zapáčili? Ti dobre povedal. Iné je si osvoje namontovať žalúzie dnu na okná a iné, keď sa dávajú takto von a ešte do prekladu. Tam neradno nespraviť všetko dobre na prvý raz.

Stránka 21 z 23 [ Príspevkov: 226 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre