Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 16 z 18 [ Príspevkov: 172 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 16 Sep 2021, 15:09 

Vies co, bol som pre cerpadlo rozhodnuty uz viac menej od zaciatku, nejako som nad niecim inym ani neuvazoval :) Mne dokonca aj viaceri znami radili cerpadlo. Mam ho od rovnakej firmy ako Fero pisal. Akoze ano, ked sa na to pozeras takto, ze porovnavas viacere produkty, ze cim kurit ci pouzit kotol alebo cerpadlo, moze to vyjst v konecnom dosledku ako financne narocnejsie, ale mas na tom aj mnozstvo vyhod. Ty uvazujes, co sa tyka vykurovania nad cerpadlom?

Poslať Napísal: 21 Sep 2021, 06:21 

Tak lebo si myslím, že nie každému hneď na prvú napadne, že si dá čerpadlo, skôr ten kotol alebo tak, či sa mýlim? A ty si vedel, aké má čerpadlo výhody, keď si sa preň rozhodol? Či si ešte porovnával? Akože zvažujem, ale ešte nie som úplne rozhodnutý, predsa len je to taká investícia, a je toho aj veľa na výber.

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 09:24 

Tak zalezi aj na tom, kolko si ochotny do toho investovat a aj ci by ti vyhovovalo viac kurit kotlom alebo cerpadlom. U nas to vyhralo cerpadlo :) A zase vedel som, ze na to mame aj podmienky, vies nevymyslel by som si to len tak, keby byvam v nejakej pustatine daleko od vsetkeho :) Ako zbezne som o vyhodach vedel, ale tiez som si potreboval doplnit informacie. Cerpadlo mas hlavne alternativu k tomu kotlu, je to ekologickejsie, plus vyhoda, dokazes ho efektivne skombinovat napriklad s podlahovym kurenim :)
Ty ked ho zvazujes, zatial si len porovnavas dajme tomu vyhody oproti niecomu inemu alebo?

Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 10:40 

Aha takže to záleží aj od toho kde bývam? To nie je tak, že sa rozhodnem že chcem a budem ho mať? A vy ste teda chceli aj podlahovku k tomu, preto ste išli touto cestou? Presne tak, zatiaľ len zisťujem čo a ako a zrejme sa dozvedám aj veľa nových informácií :)

Poslať Napísal: 30 Sep 2021, 10:09 

hugis ono je dobre oslovit firmu, nech ti pridu pozriet, kde a ako byvas, aj nam to tak boli radsej...prisiel, popozeral si dom, lokalitu, ze teda ake asi podmienky by boli, ked sme chceli to cerpadlo ...a podla toho nam poradil, ake vybrat...takze ako ty si mozes povedat ake chces, len je dobre pokial ti to aj odbornik odsuhlasi, ze ano je to ok...

Poslať Napísal: 01 Okt 2021, 12:37 

Takže by sa kľudne mohlo stať, že keby sa mi na toto celé prišli pozrieť, že by mi povedali, že ho nemôžem mať pre nejaký dôvod, alebo by sa dala nájsť cesta, prípadne také čerpadlo, ktoré by bolo vhodné?

Poslať Napísal: 05 Okt 2021, 07:52 

Leonard a ty máš aké čerpadlo? Lebo si myslím, že to je celkom náročný proces od výberu až po nejakú montáž nie? Či ty si bol skrátka tak rozhodnutý, že iba čerpadlo chceš a iné si neriešil? Asi by som na začiatku neriešil ani tak čerpadlo, ako to či si ho vôbec môžem dať, ono potrebuje aj nejaké špeciálne podmienky na fungovanie, nemýlim sa?

Poslať Napísal: 06 Okt 2021, 09:26 

hugis pozri, cerpadlo tiez potrebuje nejake podmienky na fungovanie...to nie je len tak, ze ano chcem ho a silou mocou ho budem mat...podla toho ake chces ci uz vzduch-voda, alebo voda-voda a podobne potrebujes zistit a vediet, ci vsetko co je k tomu potrebne, je v takom stave, ze sa ti to oplati...darmo si das ten typ voda-voda ak nie je v danej lokalite kde byvas dostatok spodnej vody...
dero tak je to jednoducho proces, treba si vsetko premysliet, poradit sa...my mame 10kW od Wolfu...ci som bol rozhodnuty, no tak nechal som si poradit, aj podla toho ze aky velky mame dom vies, no a na tu nasu rozlohu nam tento staci...

Poslať Napísal: 07 Okt 2021, 09:45 

máš pravdu, nie je možno až také náročné si čerpadlo vybrať, ale skôr to, či bude mať všetky podmienky na fungovanie splnené :) my sme s tým síce problém nemali ale kamarát chcel také aj v kombinácii s kolektormi ale mu to na pozemku nevydalo, hold moc malý pozemok, lebo teraz je to také in, sa o nič poriadne nestarať, tak aj ľutoval.

Poslať Napísal: 08 Okt 2021, 08:57 

Aha, čiže stačí si len nechať teda poradiť, podľa rozlohy domu :) To je fajn, asi to aj trochu zúži výber nie? A už ho máte dlho? Funguje ako má? Či stačí pravidelný servis a netreba sa o nič starať.

Stránka 16 z 18 [ Príspevkov: 172 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre