Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 105 z 110 [ Príspevkov: 1094 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 110  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 07:13 

Ono to zase nebude taká položka tipujem, že to jedno dve balenia by ma zruinovali. Pre ten pocit, nech to viem aj sám posúdiť. Mám taký tip, že v ktorej krajine skrsol tento nápad s farbením peliet. By ma to neprekvapilo, keby som mal aj pravdu. Odtiaľ už prišlo viacero podobných afér. Keby sa rozbili alebo takto, to robí nejaký problém, keď sa spaľujú?

Poslať Napísal: 10 Sep 2021, 08:19 

Ďurino nedávno som to tu rozpisoval kolegovi, tak ti to v skratke napíšem a keď tak skús nájsť môj dávnejší príspevok, alebo sa pýtaj, ak by ti bolo niečo nejasné. Takže v ponuke sú biele a hnedé pelety, tie sa vyrábajú z dreva. Potom sú aj rastlinné, ktoré sa vyrábajú napríklad z obila alebo z nejaké odpadu z agro priemyslu. Ty si vyberáš samozrejme z tých drevených pokiaľ chceš, aby ti kotol fungoval ako má. A ak si chceš vybrať že najlepšie, tak si kúpiš tie biele, ktoré sú najkvalitnejšie. Čo sa týka dodávateľa, to je dobré ak si nájdeš nejakého vo svojom okolí samozrejme, ak by si si jazdil po pelety. Alebo teda sa skús informovať potom u svojho predajcu, či zabezpečuje aj možnosť dodania domov.

Poslať Napísal: 13 Sep 2021, 10:46 

radain to chces este postihat, kym sa zacne vykurovacia sezona, ci na tom ti nezalezi. lebo ak ano, tak by som ti asi odporucil rovno sa ist poinformovat k predajcovi, nech to mas rychlo a z prvej ruky a mozno by sa ti zadarilo aj objednavku rovno spravit. neviem ti ani povedat, ci sa daju vobec kotle objednavat rovno k tebe ako zakaznikovi domov, ci to nemusi prejst cez predajcu. ale za seba ti mozem povedat, ze by som to takto nechcel vybavovat. predsa len ked pojdes do predajne, tak ti tam povedia kadejake informacie, nielen tie odborne, ale aj take prakticke zo zivota.

Poslať Napísal: 17 Sep 2021, 09:31 

delar v pohode som si to nasiel na ich stranke. len som si tam pozadaval, co som potreboval a uz mi vyhodilo zoznam. tak so isiel rovno k tomu prvemu. no najskor som mu zavolal a povedal, ze co je vo veci. tak sme pokecali a dohodli sa.
brado tak ako si povedal. bol som u predajci a s nim som sa dohodol aj na tej montazi. konecne som sa nejako pohol s tym.

Poslať Napísal: 20 Sep 2021, 09:00 

JozefBBB prečo sú biele kvalitenejšie ako hnedé? Však oboje sa vyrábajú z dreva si povedal, tak by v tom nemal byť tým pádom nejaký veľký rozdiel. A tie rastlinné sa teda kde využívajú, keď hovoríš, že to nie je dobrá voľba? Tiež máš doma kotol na pelety? Akože keď ti mám povedať, tak výber kotla mi toľko netrval ako tieto pelety vyriešiť. By som povedal, že to bude to najmenej. Ale keď som investoval do kotla, tak chcem tam dávať to najlepšie, čo sa dá. Tým sa tiež vie predĺžiť jeho životnosť a správne fungovanie predsa.

Poslať Napísal: 21 Sep 2021, 09:39 

Milan44 záleží od toho, ako uvádza výrobca. Od koho to máš ty kotol? Že by si si to vedel prípadne vyhľadať. Ale tie lepšie kotle, tak tam je to jedno. Vedia dobre spracovať aj jedno aj druhé. Len v prípade tých hnedých musíš počítať s tým, že budeš častejšie musieť vymetať. Takéto slovo zvykol môj dedo používať, keď išiel vyčistiť kotol, tak sa na mňa nalepilo za tie roky. Problém asi vyslovene nie, ale tak si zober, že lepšie je isto, keď sa proste kúri celými peletami než takými porozbíjanými. Tie malé kúsky by asi rýchlejšie vyhoreli.
Ďurino sú oboje z dreva, ale je rozdiel z akého dreva sa vyrábajú a ktoré časti sa tam spracujú. Tie biele sa robia z mäkkého dreva a bez kôry. Tak vieš ako, to máš tak aj s drevom samotným. Vykúriš s hocijakým, ale niektoré ti vydrží dlhšie a niektoré zhorí behom pár chvíľ. Ale prosím ťa, pelety máš rýchlo vyriešené. Však vidíš, že to je v podstate už hotová vec.

Poslať Napísal: 22 Sep 2021, 08:07 

Ešte ho práveže nemám, ale bol som u predajcu a objednal som minulý týždeň od Atmosu kotol. Som to tak trochu odkladal, ale už je to na dobrej ceste. Poradil mi tu jeden pánko, aby som si skúsil pozrieť túto firmu. Akože pozrel som si, ale nie som taký znalec, že by som sa vedel rozhodnúť na základe toho, čo si prečítam, tak som si našiel na ich stránke predajcu a zašiel tam. Takže teraz čakám, kedy kotol dorazí. Tipujem, že už to nebude dlho trvať, pretože mi hovoril na predajni, že by to mohli byť nejaké dva týždne.

Poslať Napísal: 23 Sep 2021, 08:17 

rybak bomba vec, že to takto majú spravené. sám si vieš pohľadať, čo potrebuješ. no a ako ste sa dohodli, že si objednal, či? reku či mám gratulovať, že vec je vybavená. sused keď bol takto u predajcu, tak prišiel domov len s kopou katalógov, že mu predajca povedal, že nech sa rozhodne, že on ho nebude do ničoho tlačiť. to ale išlo to garážovú bránu, aby som to upresnil. a pelety si tiež nejak dohodol, či to budeš až potom vybavovať?

Poslať Napísal: 23 Sep 2021, 09:25 

- brado bol by som rad, keby sa to stihlo, len som pocul, ze aj panelakoch spustili uz vykurovanie, tak je, zda sa, najvyssi cas. preto som sa pytal na to online objednanie, lebo by mi to dokazalo urychlit cele vybavovanie. len mas pravdu v tom, ze ked nemam nejake ucelene informacie, tak ten predajca bude zrejme lepsia volba. ty mas tiez doma kotol? alebo si niekomu asistoval pri vybere? reku ci by si mi vedel teda odporucit nejakeho predajcu fajneho, alebo aspon na co by som sa mal zamerat pri vybere. nechcem stracat cas ale zase ani ist nepripraveny k predajcovi.

Poslať Napísal: 24 Sep 2021, 14:02 

JozefBBB takže by som mal tie biele začať nakupovať. Podľa toho, čo si mi písal, to tak vychádza. Neviem, je ešte aj nejaká iná alternatíva? To asi už nie. Tak myslím, že ako do auta pridávaš aditíva, tak či je niečo také aj pri kotly. To by som ale veľa už asi chcel. Si asi zabudol napísať, či aj ty máš teda doma kotol nejaký.

Stránka 105 z 110 [ Príspevkov: 1094 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 110  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre