Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 10 z 11 [ Príspevkov: 110 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 26 Aug 2021, 20:08 

ireg lenze ako vybrat spravny typ cerpadla? aby to bolo ucinne? efektivne?

Poslať Napísal: 27 Aug 2021, 13:30 

pokial viem, aspon co som si zistoval tak je to o tom ake mas moznosti na pozemku, aky velky mas pozemok, ako je to so spodnymi vodami, ci je moznost studne alebo vobec nie a jedno s druhym, preto vraj je ale najlepsie najst si niekoho kto sa do toho rozumie aby ti povedal, ze akym smerom sa vybrat ;)

Poslať Napísal: 30 Aug 2021, 07:36 

Ireg len ako je to napríklad aj s účinnosťou tepelných čerpadiel? Z tvojho pohľadu je jedno o aký typ ide? Myslím či voda-voda alebo vzduch-voda alebo ako? Cca tie parametre, čo sa týkajú účinnosti najmä teda v zime sú porovnateľné?
Proste chcem vedieť ako to je, nech mám v tom ozaj jasno, nech mám o tom, čo najlepšiu predstavu, lebo tých informácii po nete je už toľko že sa v tom strácam, že neviem teda tie jednotivé hodnoty čo znamenajú, z čoho mám vychádzať vlastne.

Poslať Napísal: 01 Sep 2021, 17:04 

..kazde to cerpadlo ma nejaky ten list, kde najdes parametre..iste hodnoty, ktore prave hovoria aj o tej ucinnosti toho cerpadla aj pri nizkych teplotach a uz to ti vie v mnohom napovedat, ze ake je to efektivne..

Poslať Napísal: 06 Sep 2021, 08:34 

je to normalna vec...hlavne je to ze firma si nemoze tie hodnoty davat len tak od buka, ale su to hodnoty, ktore su testovane a teda ich dana jednotka splna, ze proste dosahuju taku ucinnost aj pri nizkych teplotach...takze je dobre si vsimat hodnoty ktore su k cerpadlu...ale aj tak ked je clovek laik tak najistejsie je poradit sa s niekym kto s tym robi...lebo dozaista taky clovek vie ovela viacej ako my...

Poslať Napísal: 07 Sep 2021, 09:55 

Brayer, tak nie kazdemu pripadaju do uvahy viacere typy cerpadla. Proste je to o tom, ze ci je moznost studne. Alebo nie. Aky velky mas pozemok a vela ineho, preto je najlepsie nevyberat len tak od buka typ, ale poradit sa s niekym, kto vie poradit, kto proste robi s tym a tym padom vie ti povedat najefektivnejsie riesenie.

Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 09:40 

Ako je to s hlučnosťou tepelných čerpadiel? Nevadí vám to keď ho máte doma? Počul som už aj o tom, že niektoré sa montujú len von, že dnu nemusí byť nič, len neviem celkom že od čoho to závisí. Môžete mi to niekto ozrejmiť?

Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 10:37 

varak toto nezaujima len teba, to aj mna zaujimalo, najma kvoli susedom, lebo teda nemame najlepsie vztahy uz teraz a nechcem este zbytocne nejake problemy navyse a tak, preto by som rad vedel vopred ako to je, nech sa viem na to pripravit alebo teda nejako zariadit, ale teda ide mi aj o to aby to nam nejako nevadilo, ale co som si doposial zistoval, tak to zalezi do cerpadla ako takeho aku ma hlucnost, pri kazdej znacke je to vraj ine, cize to nam najskor asi bude vediet poradit s tym niekto kto s tym robi ;)

Poslať Napísal: 14 Sep 2021, 11:56 

nimar, ale ved to sa nedava priamo nejako susedom pod okna nie? a ked si vezmes, ze ak je dodrzana aj hranica pozemku a taketo veci, tak by nemal byt problem, ci?

Poslať Napísal: 16 Sep 2021, 15:22 

aká je hlučnosť jednotiek? to sa niekde aj v parametroch uvádza?
ako ste si zabezpečovali montáž čerpadla?

Stránka 10 z 11 [ Príspevkov: 110 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre