Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 23 z 27 [ Príspevkov: 266 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Názor na záhradný nábytok
 Poslať Napísal: 23 Aug 2021, 09:41 

Ahojte, potrebujem radu. viem, že sa môže kombinovať olej s lazúrou. No môže kombinovať 2 rôzne značky? Našiel som olej ktorý na typ dreva dokonale sedí, no lazúru mám inej značky. Bojím sa aby to nejako nezreagovalo :/ Stretol sa s tým už niekto? ako dopadol výsledný náter?

Poslať Napísal: 25 Aug 2021, 11:43 

nemyslím, že by to mal by byť problém. ja si ale kupujem jednu značku aby som mal istotu, že to bude ladiť odtieňovo. asi aj záleží čo ideš natierať a akým olejom a lazúrou

Poslať Napísal: 30 Aug 2021, 09:03 

Kúpil by som rovnakú značku, každý výrobca má svoju "receptúru" preto sa odporúča aby sa používala rovnaká. Tiež som tak urobil, poradili mi to v predajni. No je to na tebe ako spravíš, tak budeš mať :)

Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 09:58 

Aj stolár mi to poradil, no povedal mi toľko značiek, že neviem pre ktorú sa rozhodnúť. Chcel by som to spraviť matné, no neviem či vôbec je matná lazúra. Máte niekto skúsenosť ?

Poslať Napísal: 09 Sep 2021, 08:56 

Už sa to tu viackrát rozoberalo, záleží čo od toho náteru očakávaš :) Potom koľko € na to chceš dať. Na trhu je veľa možností rôznych značiek, slovenských ci zahraničných. Treba sa poradiť čo a ako chceš

Poslať Napísal: 09 Sep 2021, 19:35 

Očakávam bezúdržbovosť, nechcem to na jar znova natierať, chcem aby to vydržalo aspň 2-3 roky. Nie som lenivý, no nemám rád veci ktoré musím pravidelne natierať alebo potrebujú nejakú špeci údržbu. Viem svoj čas tráviť aj inak ako prácou :D

Poslať Napísal: 10 Sep 2021, 13:40 

V tomto prípade je pre teba lepšia voľba len lazúra, neviem čo presne ideš natierať no lazúru netreba tak často opakovať ako olej, čo sa značky týka, tak skús slovenských výrobcov, viem že drevolux má velký výber a cenovo nie je drahý.

Poslať Napísal: 11 Sep 2021, 08:56 

Súhlasím s ním, lazúra je dobrá voľba, len vyber podľa tvrdosti dreva a bude to ok. Keď to poriadne natrieš, tak to vydží aj 2 roky bez nutnosti ďalšieho náteru.

Poslať Napísal: 12 Sep 2021, 18:59 

Ďakujem, popozerám na nete, dá sa objednať aj takto cez net? Či je lepšie ísť radšej do predajne? Nemám veľmi rád obchody, no na druhej strane by som si rád vybral odtieň aby sa nám páčil, lebo keď sa mám na to pozerať, tak nech to nejako aj vyzerá no nie. Kde ho ľahko kúpim? nemám s takýmito nátermi skúsenosť :/

Poslať Napísal: 13 Sep 2021, 20:31 

Vyskúšaj po akej cene idú na nete + poštovné a myslím, že ťa lacnejšie bude stáť keď sa prejdeš do predajne, tam majú aj vzorkovník a vyberieš čo potrebuješ. Ja by som nešpekuloval eshop, chemolak má dosť predajní po Slovensku

Stránka 23 z 27 [ Príspevkov: 266 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre