Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 31 z 33 [ Príspevkov: 325 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 07 Sep 2021, 12:29 

Matico dobre hovoril, tým pádom, že sú už nejakú dobu na trhu, tak aj to zastúpenie majú väčšie tým pádom. Priamo ja nie, dával si od nich krytinu na strechu svokor, keď trochu renovovali. Mal predtým škridlu a teraz sa pustil do tohto. Nechcel sa sám do toho púšťať, tak som mu asistoval pri rozhodovaní a výbere. Ešteže je taký fajn chlapík, tak nám to odsýpalo. Ale tak času máš stále dosť. Hlavné je sa rozhodnúť a vybrať konkrétny model. Potom to ide rýchlo. A montáž je tiež rýchla. To sú veľké kusy, takže za deň to máš nahodené.

Poslať Napísal: 07 Sep 2021, 12:32 

Branik viem o čom hovoríš. Mali sme takých susedov, čo stavali. Každý jeden raz, keď išli niečo robiť, to sa najskôr musela fľaštička otvoriť, kým sa do niečoho pustili. Sme sa radšej zobrali a išli niekam mimo domu, keď sme videli, že sa plánuje u nich nejaká robota. Fajn si to vymyslel, takto to budete mať po ruke po celý čas, keby bolo treba. Ale ti vravím, on keď s tým robí, tak bude vedieť, ako na to. A ty si to pozrieš, on ťa nejak usmerní a budete parťáci a robota bude odsýpať.

Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 14:00 

Branik píše:
KubíkJ ponuka bola rýchlo hotová a cena fajn, tak som to potvrdil a rovno sa aj objednalo. Teraz ešte čakám na dodanie. To sa mierne predĺžilo, ale hovorili, že aj napriek tomu sa môžem spoľahnúť na uvedený termín dodania. Takže teraz čakám. To nevadí, už som zmierený s tým, že v tomto prípade nebudem šéfovať tomu ja ale on. Ale veď to o nič nejde.

len vies ako, chcel som tomu tak trochu posefovat, ked sa to bude robit u mna. ale mas pravdu. hlavne, ze on bude vediet a spravi sa to. a kedy ocakavas, ze by ti mala krytina dorazit? hej, to som postrehol aj ja, ze sa nejak predlzil termin dodania. nehovorili ti z akeho dovodu?

Poslať Napísal: 08 Sep 2021, 15:52 

- to máš úplne jedno, kto ti to bude robiť. hlavne, aby si to mal dobre osadené. aby ti nezatekalo alebo nepodfukovalo. pokiaľ ti to vie spraviť, alebo teda pomôcť s tým, tak si vo výhode, lebo nemusíš zháňať strechárov. to som počul, že sa dosť dlho teraz čaká. ale zaujímavé, že aj podľa toho, akú dávaš strechu. či len falcovanú alebo niečo iné.

Poslať Napísal: 09 Sep 2021, 07:23 

LT-tomas píše:
- to máš úplne jedno, kto ti to bude robiť. hlavne, aby si to mal dobre osadené. aby ti nezatekalo alebo nepodfukovalo. pokiaľ ti to vie spraviť, alebo teda pomôcť s tým, tak si vo výhode, lebo nemusíš zháňať strechárov. to som počul, že sa dosť dlho teraz čaká. ale zaujímavé, že aj podľa toho, akú dávaš strechu. či len falcovanú alebo niečo iné.

mas s tym tiez skusenost? robil si si sam doma strechu? aku izolaciu je lepsie pouzit? sorry za tolko otazok, len cas sa mi krati, tak sa snazim zohnat este nejake informacie. co hovoris na snehove zabrany? treba to, ci sa zaobidem aj bez nich? inac to je ozaj zaujimave, ze sa rozdeluje podla modelov doba cakania. by som povedal, ze ti isty ludia spravia falc aj ostatne, ale tak asi to maju podelene.

Poslať Napísal: 16 Sep 2021, 11:36 

"KubíkJ"
- rád by som ti zodpovedal všetky otázky, ale to žiaľ nie je v mojích silách. nieže by som nechcel, ale jednoducho neviem. prerábali sme starší dom, tak sme museli nejak vyriešiť aj novú strechu, lebo tá pôvodná bola už v hroznom stave. neriskoval by som sa tam presťahovať bez novej strechy, asi tak by som zhrnul jej stav. nepokladal som si sám strechu. to by som si netrúfol, keď s tým nemám žiadnu skúsenosť a tým pádom ti neporadím, aká izolácia by bola lepšia. ako nedal by si nič za to, keby sa ideš k nejakému predajcovi informovať. tak či tak budeš musieť ísť nakúpiť potrebné veci, náradie a tak, keď to idete sami robiť. tie zábrany ešte, aby som obsiahol všetky otázky. vyslovene nutné nie sú, ale sám vieš, že niekedy vie zima prekvapiť a napadá ozaj dosť snehu. vtedy je fajn, že sú na streche. prosto nestane sa, že by ti všetok sneh zo strechy zletel dolu, vedia ho udržať.

Poslať Napísal: 17 Sep 2021, 08:21 

Baky no ako ste pokročili s tou strechou? Už ju máte, či ako to s vami vyzerá? Prešiel už nejaký ten piatok, čo sme to naposledy rozoberali, tak zreferuj, čo nové sa za ten čas udialo. Našli ste nejakých strechárov, čo vám to prídu spraviť, alebo nebodaj už máte aj hotovo?

Poslať Napísal: 20 Sep 2021, 11:02 

Syndia84 ako stojis s tou strechou? mas vybrate, objednane a tak dalej? dost davno sme sa o tom bavili, tak reku co ta idem popytat, ako si na tom teraz. tipujem, ze objednane uz aspon budes mat. ono ti predajcovia su fajn, ze ti poradia aj v tych doplnkovych veciach alebo ako si to vtedy nazvala. a je super, ze vies u jedneho nakupit vsetko potrebne a este si dohodnut aj montaz.
delar pokrocil ako pokrocil. objednane je a teraz cakam. trochu trvalo, kym sme sa doma rozhybali a podohadovali sa, ale uz je na ceste ku nam. bolo by to byvalo aj prv, no len akosi sme sa zasekli s tym vyberom sa mi zda. mam zajednanych tych strecharov, nebolo by bohvieco tahat otca na strechu. to by som si nevzal na zodpovednost, keby sa mu nahodou nieco stalo, vies ako.

Poslať Napísal: 20 Sep 2021, 11:51 

Jurij54 tak som sa bol popýtať a neviem, či som spravil dobre alebo nie, ale bol som sa pýtať u oboch nezávislo od seba. K obom som prišiel v podstate ako nový zákazník, nehovoril som, že som už niečo pozeral a takto. Len, že som si dal robiť tie ponuky. V podstate mi obaja povedali a poradili to isté, takže som aj rovno objednal. Nebudem čakať a špekulovať ešte viacej, čas sa kráti, aby sa to postíhalo.
Aliban7 kedy ste robili u svokra novú strechu? Teraz niekedy, či je to už dávnejšie? A sami ste si to, či ste mali na to zajednanú nejakú partiu? Mi hovorili, že to nie je nič náročné, že sa dajú aj návody pozrieť ako sa s krytinou má manipulovať a ako sa kladie na strechu, uchytáva a tak ďalej. Znelo to celkom jednoducho.

Poslať Napísal: 23 Sep 2021, 08:45 

Baky tak to sa stane, keď jeden má taký názor a druhý iný. Asi ten model ste nevedeli vybrať, čo? No to ťažko, tam sa často názory pri výbere rozchádzajú. Ale hlavné je, že to už máte za sebou. A dokedy budete čakať? Teda je mi jasné, že kým nepríde, ale ako dlho? To je lepšie položená otázka. Máš pravdu, už keď má svoje roky, nech si pekne odsleduje zospodu, ako ide chlapom robota. To budú mať hotové za deň, dva. Podľa toho, aká je strecha veľká a či budú robiť aj nejaké strešné okná alebo komíny.

Stránka 31 z 33 [ Príspevkov: 325 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre