Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 104 z 107 [ Príspevkov: 1068 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 09 Aug 2021, 20:27 

Díky ti teda ešte za túto radu, vyzerá to, že poslednú. Pozriem si to a aj by som si to obehal tento týždeň. Neviem ako dlho bude trvať ešte od návštevy predajcu, kým sa bude kotol aj doma namontovaný a pojazdný. Chcem to stihnúť do zimy, tak to nechcem odkladať. No ale ešte predsa mi napadlo. Kotol sme viac menej prebrali. Ale čo tie pelety? Tie sme spomenuli len na začiatku. Aké zvoliť a prečo? Nech ma nezaskočí s nejakými otázkami predajca.

Poslať Napísal: 11 Aug 2021, 18:55 

rybak hah, no ešteže len kanvica takto skončila. Je dobré, keď sa dohodneš s predajcom aj na montáži. On montáž nemusí robiť, ale možno bude vedieť dať kontakt na montážnikov. Alebo si pozri ten link, čo ti tuto kolega písal. Výhoda je, že Atmos si sám školí technikov, ktorí potom chodia montovať a servisovať ich kotle. Tak tam máš istotu, že to bude dobre spravené.

Poslať Napísal: 16 Aug 2021, 10:45 

Rado sa stalo, ak som ti aspoň trochu pomohol sa zorientovať. Viem, aké to je púšťať sa do niečoho, keď tomu človek nerozumie. Ocení každú radu, ktorá ho nejak usmerní. No pelety, vidíš, na toto sme zabudli. Na výber máš z dvoch možností. A to buď biele alebo hnedé pelety. Tie biele sú kvalitnejšie, to v skratke znamená, že majú vyššiu výhrevnosť. Takže nemusíš tak často dosypávať, lebo rovnaké množstvo bielych ti bude dlhšie kúriť ako rovnaké množstvo hnedých. Vyrábajú sa z mäkkého dreva bez kôry, teda z toho kvalitnejšieho. Keď dohoria, nie je z nich toľko odpadu, kdežto z hnedých sa tvoria také spečence, alebo ako sa to nazýva a tým pádom musíš aj častejšie čistiť. Ešte mi napadlo, že sú aj nejaké rastlinné pelety, čo sa z obilia vyrábajú alebo z čoho, ale to sa absolútne neodporúča používať.

Poslať Napísal: 17 Aug 2021, 07:44 

brado isto, to by mali do vsetkeho instalovat taketo spinace vypinace, aby sa spotrebice same vypinali po nejakej dobe. to by ocenilo dost ludi si myslim. fiha, to taketo vymozenosti uz? ze nemusim behat a zhanat ako kedysi? ked som roky dozadu potreboval plechy na strechu na koterce pre psov, to som len behal po meste a okoli a hladal, kde zbadam nejaku predajnu. dobre, ze sa to uz da takto dopredu si pozistovat vsetko.
delar aha aha, alebo takto sa to da teda vyriesit, ze by som sa u predajcu infomoval. dobre, budem mat aspon v zalohe tuto moznost, keby som na webe nenasiel v blizkosti nikoho. akoze tam do ciech chodia na skolenia? fajn vymyslene, maju istototu, ze budu ti chlapi vediet, co robia, ked budu presne na ich kotle vyskoleni a neprejdu len nejakym vseobecnym zaucenim.

Poslať Napísal: 18 Aug 2021, 08:30 

rybak to nájdeš, toho sa neboj. aj keď možno nie priamo v meste, ale v blízkom okolí istotne. ako hovoríš, firma si ich sama školí alebo zaučí, neviem, ktoré je to správne slovo na to, aby boli špecializovaní na ich kotle. vlastne vykonávajú nie len inštaláciu kotla, keď si ho zakúpiš, ale robia aj kontroly a servisy. servis sa robí každé tri roky. dobre je, keď si uložíš kontakt na toho pána, ktorý ti príde spraviť prvotnú montáž a potom už po celý čas komunikovať s ním.

Poslať Napísal: 30 Aug 2021, 09:31 

Čiže radšej biele, budem na to pamätať. Ma ale láka vyskúšať aj tie hnedé, aby som si to vedel aj sám reálne zhodnotiť, či je to taký rozdiel. S tou výhrevnosťou aj s tvorbou odpadu. Nebol by s tým problém? Lebo čo mi vravel kolega, tak že nie do každého kotla je dobré dávať tie hnedé alebo rastlinné, ale to sa mi nejak nezdá a zabudol som sa na to opýtať na predajni.

Poslať Napísal: 02 Sep 2021, 09:19 

to bola ina doba, co si budeme hovorit, teraz uz pomaly na vsetko mas aplikacie a ovladas kopec veci cez mobil. kdeze to bolo, ked sme vyrastali taketo vymozenosti. vtedy presne ako pises, si sadol do auta a isiel si zistovat, kde by sa dalo co to kupit. vsetko si takto zistujem dopredu, ako som ti pisal aj tych montaznikov. tak teoreticky aj predajca by ti vedel dat kontakty na montaznikov si myslim. isto budu mat nejak prepojene spoluprace.

Poslať Napísal: 03 Sep 2021, 08:55 

Akože pre svoj pocit, aby si vedel, či je to ozaj taký rozdiel, ako sa hovorí a uvádza, tak kľudne môžeš vyskúšať. Mi napadlo, daj si pozor, keď budeš hľadať predajcu alebo dodávateľa peliet. Dávnejšie bola taká aféra, že boli na trhu biele pelety, ktoré boli vlastne len zafarbené hnedé pelety. Tie horšie sa tvárili, že sú tie lepšie. Takže lepšie je aj v tomto staviť na niekoho overené. Ako aj pri kotloch. Keď ich budeš presýpať do zásobníka, tak dávaj pozor na to, aby si ich nesypal priamo na dno. Lepšie je keď sa budú kĺzať dolu po stenách, aby sa neporozbíjali zbytočne.

Poslať Napísal: 06 Sep 2021, 12:57 

Čaute vospolok. Otázku výberu kotla mám vyriešenú. Len akosi som sa zabudol informovať na pelety. Že ktoré áno a ktoré nie a prečo. Keby ste vedeli o nejakom dodávateľovi, ktorý zabezpečuje dovoz aj vo väčších množstvách, aj takúto radu privítam. Proste všetko, čo by mohlo byť užitočné :)

Poslať Napísal: 07 Sep 2021, 07:52 

- uz davnejsie som si co to zistoval o kotloch na pelety, ale upustilo sa od toho. prisli do toho ine veci a tak, to tu nebudem teraz rozoberat. no ale uz je ten najvyssi cas, aby sa kupil novy kotol, tak by som vas chcel poziadat o nejake tie informacie. a hlavne, ako je mozno, co najrychlejsie zaobstarat ten kotol. lepsie je ist k predajcovi alebo ho objednat? ale to by som potreboval asi viacej informaci o kotloch vseobecne, keby som to chcel riesit objednanim. je to vlastne mozne aj takto riesit?

Stránka 104 z 107 [ Príspevkov: 1068 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre