Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 24 z 26 [ Príspevkov: 252 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 10 Aug 2021, 09:56 

Kubostarik suhlasim, ze v takychto veciach treba pozerat hlavne na kvalitu. Teraz ked clovek moze natrafit na smelinarov, co narychlo zmontuju a zostane potopa po nich. A ste s tym v pohode? Funguje vsetko ako ma, ci bolo potrebne riesit aj nejaky servis? Velke plus je asi ta moznost, ze nie je potrebne vetrat cez okna, nenalietaju aspon dovnutra muchy.

Poslať Napísal: 11 Aug 2021, 12:34 

...neviete, ci sa treba o rekuperacny system nejako zvlast starat...ci je nutne volat servisaka? ...akoze chapem, ze napriklad s autom idem do servisu lebo sa tomu nerozumiem, ale takto ked sa na riadiacu jednotku vie technik pripojit aj na dialku... ci by to vedel aj servisny technik nejako na dialku, pytam sa lebo toto neviem ako funguje...

Poslať Napísal: 16 Aug 2021, 08:15 

Matej2021 v dnesnej dobe, ked vies skoro vsetko ovladat aj prostrednictvom smartfonu a roznych apiek by sa mohlo zdat, ze servisaka ani fyzicky vidiet nepotrebujes. Je pravda, ze sa vie na dialku pripojit na rekuperacnu jednotku a zistit, kde je problem. Ak je to softverovy problem, moze ho odstranit na dialku, ale pokial je to nieco technicke, tak servisny technik pride k tebe domov a pozrie sa na to.

Poslať Napísal: 18 Aug 2021, 07:43 

osobne by som radsej servisaka volal...predsa len aby som este nieco viac nedomrvil, ked mam v dome vsetko prepojene cez jednu jednotku, no a este ked su na to takyto odbornici...ja mam od Wolfu poriesenu aj rekuperaciu aj cerpadlo a vsetko funguje ako ma...tie vyhody, ked chodim z prace, nepotrebujem otvarat vsade okna...pretoze cerstvy vzduch, ktory je ocisteny o ciastocky pelu a prachu je uz v dome...a ako alergik tak nekycham, super vec...

Poslať Napísal: 20 Aug 2021, 09:46 

-Podla coho si sa rozhodoval, ked si si chcel dat rekuperaciu a aj cerpadlo? reku ci si uvazoval aj nad kotlom, alebo si hned vedel, ze zrovna vyuzijes kombinaciu s cerpadlom. viem ze je to teraz taka alternativnejsia verzia oproti vykurovaniu plynom a pod. ale je to asi aj financne narocnejsie ci?-

Poslať Napísal: 25 Aug 2021, 12:10 

Napriklad za mna, ked sa vyjadrim, my mame tiez od nich rekuperaciu v kombinacii s cerpadlom. Rekuperaciu sme hned vedeli, ze chceme, je to super vec, co poznam ludi, ktori ju maju, nevedia si vynachvalit. Takze to bola jasna volba uz pri stavbe domu, sme to dali hned firme poriesit, nech nam navrhne ako najlepsie ju namontovat. Co sa tyka vykurovania, vedeli sme ze chceme ist alternativnejsou cestou. A chceli sme riesit aj podlahove kurenie, a cerpadla su v tejto kombinacii efektivne.

Poslať Napísal: 30 Aug 2021, 07:14 

-Srsiak ale to teda byvate asi v dome predpokladam, ked mate cerpadlo a teda k tomu nejako aj podlahove kurenie ci? takto vam to vyhovuje, ze teda mam rekuperaciu a k tomu aj cerpadlo? lebo snazim sa prist na vyhody ked porovnavam napriklad rekuperaciu a kotol ci to je jedno?-

Poslať Napísal: 03 Sep 2021, 07:59 

Presne tak, byvame v dome. Vies co tak my ked sme riesili stavbu domu, tak sme vedeli, ze chceme aj podlahove kurenie, predsa len aj pri malych deckach je to vyhoda, ze maju teplo od noh, menej mozu prechladnut, a netreba nam koberce aspon :)
A teda s cerpadlom sa to oplati nakombinovat tak, ze si das podlahove, akoze pocul som aj o vykurovani cez steny, ale tak to maju v nemocniciach a to som nechcel :D
No a co sa tyka tvojej otazky na porovnenie ci cerpadlo alebo kotol v kombinacii s rekuperaciou, tebe je jedno co z toho by to bolo napriklad aj po financnej stranke, len chces vediet rozdiel a nejake vyhody?

Poslať Napísal: 06 Sep 2021, 08:10 

-Vies co, tak ci mi je to jedno uplne co sa tyka financnej stranky to zase az tak nie, a nemyslim ze som jediny. ako je mi jasne, ze do toho treba investovat, len by som chcel vediet, presne ako pises, tie rozdiely, keby som mal napriklad rekuperaciu s kotlom alebo s cerpadlom. alebo teda ci by som to riesil samostatne, ze naprv si poriesim rekuperaciu a nejako dodatocne by som potom vykurovanie. ty si to riesil ako pri vystavbe domu? hned ste si dali rekuperaciu?-

Poslať Napísal: 09 Sep 2021, 08:29 

Rozumiem, nechces dat aj posledne peniaze co mas, ale ved to je logicke, to je tak pri vsetkom. Clovek aj chce investovat, ale na druhej strane aby mu nieco ostalo. Tak Wolf ponuka rozne moznosti kombinacie produktov. Mozes si dat rekuperaciu, a casom ak sa rozhodnes tak si mozes dat kotol alebo cerpadlo. Ono tie ich rekuperacie su fajn v tom ze su s protiprudovou technologiou. Chapes, ze ti sucasne nasavaju aj odsavaju vzduch, pri inych typoch by ti to fungovalo oddelene :)

Stránka 24 z 26 [ Príspevkov: 252 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre