Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 15 z 17 [ Príspevkov: 164 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
 Poslať Napísal: 20 Jún 2021, 20:02 

Ešte nemáš vybratú firmu? Ako na to si treba dávať pozor na samotný výber a poprezerať si všetky možnosti. Isto máš nejaké očakávania, no prejdi si aj benefity alebo niečo navyše, čo može firma ponúknuť a môže to zavážiť pri výbere

Poslať Napísal: 21 Jún 2021, 09:40 

najlepšie je tieto veci riešiť priamo s projektom. osobne som to spravil tak, že som si obehal pár firiem, priniesol projekt a tam už bolo na nich aké riešenie by bolo pre nás to najideálnejšie a to naj sme aj našli

Poslať Napísal: 26 Jún 2021, 08:08 

...rozposielal som zopar poziadaviek na kalkulaciu a riesenie systemu, tak som zvedavy, no tak v duchu mam uz jedneho favorita, ktory ma tak povediac oslovil najviac.

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 10:48 

no ale nenapísal si o akého favorita sa jedná.už ti aj prišla nejaká odpoveď a aké máš požiadavky na danú firmu, keďže výber je v tejto dobe celkom ťažký, keďže tých firiem, čo sa tepelnými čerpadlami zaoberajú, je už celkom dosť

Poslať Napísal: 17 Júl 2021, 14:47 

rád by som sa pripol a vedel, či si si už teda nejé vybral. teraz je mnoho rečí okolo toho, či sa vôbec tepelné čerpadlo v rámci svojej vyššej prvotnej investícii vôbec oplatí, ale tak ja si myslím, že v rámci kvality a istého komfortu isto

Poslať Napísal: 18 Júl 2021, 08:44 

kedze ho mam tak ti poviem, ze ano. navyse stale vies dostat na ne aj dotaciu od statu a tak si tu prvotnu investiciu znicit. no nemozes sa na to podla mna pozerat len skrz tu prvotnu investiciu. jasne ta mnohych ludi odradi, len zas zvacsa clovek stavia len jeden dom a preto si dopraje to najlepsie. pozri sa kolko vyhod ti to TC prinesie

Poslať Napísal: 23 Júl 2021, 12:21 

Ano to mas pravdu. Ak je dobra firma, vie ti s tou dotaciou aj pomoct. Ja mam tepelne cerpadlo od Wolfu. Dlho som dumal ci do toho ist alebo nie, no aj oni sami ma presvedcili, ze to bude dobre riesenie a som rad, ze som sa na to dal. Vsetko funguje ako ma, jednotka je ticha takze ani nevieme, ze nieco take mame, co je super aj ked sme na dvore, no aj v ramci susedov, ktorych mame celkom blizko

Poslať Napísal: 12 Aug 2021, 08:34 

to už človek, keď sa raz rozhodne pre jednu firmu, ktorá vie dodať všetky produkty a ešte, keď vieš že máš na ne záruku asi netreba dlho rozmýšľať, či si dať niečo v úvodzovkách navyše, či aj čerpadlo alebo nie. presne som sa stretol s názorom ľudí, ktorí hovorili, že to je drahé a neviem čo, pričom zabúdajú na veľa výhod, ktoré to prináša. obzvlášť keď firma ponúka viaceré čerpadlá, z ktorých je na výber, a pri ktorých ti vie aj poradiť to najlepšie pre konkrétnu domácnosť

Poslať Napísal: 23 Aug 2021, 08:19 

Ano to je pravda, ze viaceri ludia su toho nazoru, ze cerpadlo je pre nich velka investicia, tak davaju ruky prec od toho. No na druhej strane to prinasa samozrejme aj vyhody. My mame cerpadlo a je to super vec. Na zaciatku mi ale radili znami, ze co a ako lebo ja som sa do toho vela nevyznal, a predsa sa to lepsie pocuva od niekoho koho aj poznas a kto sa vyzna, ako od niekoho cudzieho. Nakoniec ale ked som uz bol ako tak rozkukany tak aj s firmou som komunikoval, ze aku mam predstavu a oni ma uz vedeli lepsie ako sa povie upratat, aby som si vybral dobre.

Poslať Napísal: 16 Sep 2021, 07:47 

Lukky a ty máš čerpadlo od akej firmy? Prípadne si zvažoval, čo sa týka vykurovania aj niečo iné, či pre čerpadlo si bol rozhodnutý od začiatku? Predsa len, je to asi taká vyššia investícia, keďže teda ide o alternatívu vykurovania s klasickým palivom, ako napríklad plynom a tak

Stránka 15 z 17 [ Príspevkov: 164 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre