Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 29 z 33 [ Príspevkov: 326 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 27 Júl 2021, 10:01 

Baky tak to nie je problém, že je dom starší. ja som to preto povedal, že som si to všimol pri tých novostavbách. rozhodne to nie je pravidlom. popozeraj, toto mi nenapadlo sa nad tým zamýšľať, keďže som to riešiť nemusel. ale nemyslím, že by to mal byť problém. viem, že keď je nízky sklon, tam je to horšie. aby neostala voda stáť na streche. v opačnom prípade by to nemalo čomu škodiť.

Poslať Napísal: 03 Aug 2021, 11:11 

delar pozrel som si to aspon bezne... v praci mame teraz frfmol, nadcasy, kedze je dovolenkove obdobie a vyroba nemoze stat, tak sa to plata ako sa da... no ale k veci... co som si pozrel nejake clanky a ich stranku, tak sikma strecha problemom nebude... pri tom nizkom sklone viem, ze potom treba robit nejake upravy, ked sa chce dat strecha... ale zase to sa stane malokedy, ze by bol maly sklon... na to sa mysli uz pri stavbe hadam...

Poslať Napísal: 04 Aug 2021, 09:27 

Baky myslí sa na to, aspoň pri väčšine prípadov. ale ako pri všetkom sú rôzny odborníci vo všetkých odvetiach, tak by som sa nečudoval, keby to nejaký architekt amatér prehliadol. ak si nie si istý, pozri si nejakého predajcu v okolí a zájdi tam sa popýtať. budeš mať aspoň istotu. nemusíš hneď vyberať a kupovať, ale aby si vedel, s čím môžeš počítať. vieš, len tak v rámci prieskumu.

Poslať Napísal: 04 Aug 2021, 14:35 

Láka ma to, že by som si to spravil sám. Asi sa do toho pustím, brácho mi s tým pomôže, ten má skúsenosti aj so strechami. Tak by sme to mohli spoločne zvládnuť. A keď hovoríš, že sú ľahko dostupné aj montážne návody, tak nie je o čom. Má tu niekto s tým skúsenosť, že si robil montáž plechovej krytiny sám? Skúsim takúto otázku do pléna, hádam sa nájde aj niekto takýto.

Poslať Napísal: 06 Aug 2021, 13:35 

syndia84 taky tak, ideme do tej plechovej. co mi tu aj hovorili a co som si precital, tak to bude dobra volba. najnovsie som sa dozvedel, ze ruukki ma tri dlzky zaruky, 30 40 a 50 rokov. teda oni to maju rozdelene na nejake triedy kvality, ale vsak to je v podstate to iste. uznaj, ze to je uz dost dlha doba. neviem, ci ten dom vobec tolko vydrzi.
delar pravda, to sa moze tiez stat, aj keby sa teda nemalo, lebo by z toho mohol byt slusny problem. to aj planujem. naplanoval som si taky volnejsi den na dalsi tyzden, ze obeham toto a este si nejake veci povybavujem popri tom.

Poslať Napísal: 09 Aug 2021, 17:19 

Branik píše:
Láka ma to, že by som si to spravil sám. Asi sa do toho pustím, brácho mi s tým pomôže, ten má skúsenosti aj so strechami. Tak by sme to mohli spoločne zvládnuť. A keď hovoríš, že sú ľahko dostupné aj montážne návody, tak nie je o čom. Má tu niekto s tým skúsenosť, že si robil montáž plechovej krytiny sám? Skúsim takúto otázku do pléna, hádam sa nájde aj niekto takýto.

pokial mas takuto moznost, ze ti s tym vie pomoct vlastne skuseny pokladac, tak si urob montaz sam. tam nie je o com v tomto pripade. nie je nutne, aby si si daval robit montaz cez firmu. ale pre nas, co sa nevyzname, je fajn, ze je tam tato moznost. aj ti tu niekto uz pisal, ze sa da lahko preklikat aj k montaznym navodom. ked s tym brat pracoval, alebo pracuje, neviem posudit z kontextu, tak mu to nebude cudzie a bude sa vyznat.

Poslať Napísal: 10 Aug 2021, 09:47 

Ejha, tak to je ozaj dost uz, to musim uznat. Mozno naozaj prezije ten dom. To je nejaky starsi asi teda tipujem, ked si pisal, ze to pre tvojho otca zistujes info. My sme zase opacny pripad s novostavbou. Ta zaruka je taka pri kazdom modely, ci ako sa to rozdeluje, podla coho? Vies co, ani neodpovedaj, pojdem si to pozriet.

Poslať Napísal: 11 Aug 2021, 08:56 

Branik vidíš, tak to zvládnete spolu spraviť. Nemusíš čakať na montáž aspoň a ešte to spojíte aj s nejakou grilovačkou alebo tak a super akcia vymyslená. https://www.ruukki.com/svk/produkty-pre ... -na-montaz Tu si vieš vybrať podľa tipu strechy, akú si si vybral. Mne to moc nehovorí, ale keď brat robil so strechami, tak sa bude vyznať.

Poslať Napísal: 11 Aug 2021, 19:19 

Baky dobré rozhodnutie. Ti poradím, popýtaj sa aj na strechárov, či nejakých majú, čo ti prídu aj namontovať krytinu. Ak si to neplánuješ teda sám dávať, to si vlastne asi nespomínal zatiaľ. Ale lepšie je podľa mňa, keď príde strechu spraviť nejaký odborník. Predsa, tam chceš, aby plnila účel 100 percente.

Poslať Napísal: 12 Aug 2021, 19:12 

syndia84 stary ci novy, oba si zasluzia kvalitnu stresnu krytinu, to sme myslim obaja vybrali. tam je to rozdielne s tou zarukou pri kazdom modely mam pocit. ale mozem sa aj mylit, pretoze je tam toho vela a vsetko si to fakt nepamatam. najlepsie si to popozerat. zaruka sa poskytuje prehrdzavenie a na farebnu stalost. tam je to porozdelovane. dokonca aj na odvapy maju podobne dlhu zaruku.
delar vidis, to som nespomenul, lebo este sme sa k tomu nedostali. ale myslim, ze to nebudeme robit sami. skor to nechame na tych strecharov. neviem si predstavit, ako by otec lozil po streche. nahodou by sa mu nieco stalo a to nechcem riskovat. len dufam, ze on to bude vidiet rovnako ako ja.

Stránka 29 z 33 [ Príspevkov: 326 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre