Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 103 z 105 [ Príspevkov: 1047 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Júl 2021, 08:13 

upevnenie je na tebe, ktore si zvolis, zalezi od toho priestoru. potom treba dat pozor na to, aby bola dlzka dopravnika dostatocna. ani vela ani malo. vybera sa podla toho, aby hadica medzi horakom a dopravnikom bola napnuta. to som uz spomenul. dlzku by mala mat nejak od 30 do 60cm. presnu mieru si nespominam, to uz ti poradia, ako to bude vhodne spravit, aby to bolo bezpecne pri pouzivani.

Poslať Napísal: 22 Júl 2021, 10:01 

rybak zapoja aj nastavia všetko a poukazujú, to sa neboj. len buď pri tom, keby si všetko náhodou nezapamätal, aby ste nemuseli potom vyhľadávať návod na obsluhu. zdá sa mi, že je tam možnosť zapnúť aj rôzne funkcie, napríklad, keď budeš mimo domu, tak je tam nejaký dovolenkový režim. kotol potom vie, ako má prispôsobiť vykurovanie. nemusí ísť napríklad na plný výkon, udržiaval by zrejme len nižšiu výhrevnosť.

Poslať Napísal: 23 Júl 2021, 11:03 

super vec tieto moderne technologie, ja to uz dlho vravim. len si treba na to zvyknut a nechat si zjednodusit zivot. my mame na chladnicke takute funkcie kadejake. aj tuto, co spominas, ze ked ideme niekam prec, tak ju hodime do dovolenkove rezimu. ze to maju aj kotle, to som nevedel, ale neprekvapuje ma to. aj pri vykurovani chcu ist s dobou. kvitujem to. ked novy moderny kotol, tak aj s takymito vymozenostami. akurat pre starsie generacie to byva tazsie na pochopenie, ale montaznici to svokrovi vysvetlia a budem pri tom, ak niet sa tam coho bat.

Poslať Napísal: 23 Júl 2021, 12:45 

Nechápem, kde si toto tak rýchlo našiel, ale to je presne ono. Takto som si to predstavoval nejak. Že postavím len kotol a nič viac okolo toho nebude treba. Fakt díky, si mi teraz ušetril veľa hľadania a dumania, ako by som to vymyslel. Ten veľký zásobník, to už taký, čo by musel stáť vedľa kotla? Či sa to dá urobiť tak, že by bol na ňom položený alebo nejak nad ním pripevnený?

Poslať Napísal: 26 Júl 2021, 13:40 

Našiel som to rýchlo preto, lebo som to dávnejšie už pozeral, tak som vedel, kde hľadať. Vieš čo, môže byť zásobník, čo postavíš vedľa kotla. Ale je tam aj možnosť takého, ktorý sa uloží navrch na kotol. Na výber je ich viacej, to sa volí podľa toho, aby pasoval ku kotlu. Akurát musíš v tomto prípade dokúpiť schodíky, aby sa dali dosýpať pelety do zásobníka. Zdá sa mi, že tam nemôžeš dať hocijaké, pretože to celé musí spĺnať bezpečnostné predpisy.

Poslať Napísal: 27 Júl 2021, 10:14 

rybak do tohto sa rýchlo dostane, nie je tam veľa vecí, že by sa mu to plietlo. ono, ako kotol nastavia, pri montáži, tak už s tým nemá čo robiť ďalej nejak. prevádzka je automatická, nemá sa o čo starať, keby aj niečo potreboval, tak displej je prehľadný. mi napadlo, že keď pelety aj dohoria, tak sa netreba báť toho, že by sa niečo mohlo stať, že by len tak naprázdno išiel. je tam funkcia, že keď pelety dohoria, tak sa kotol vypne. také bezpečnostné opatrenie.

Poslať Napísal: 28 Júl 2021, 14:34 

Týmto pádom neviem, na čo ďalšie by som sa ťa mohol ešte pýtať. Také tie pre mňa dôležité veci si mi viac menej objasnil, aby som sa vedel zorientovať. Typ kotla budem už riešiť s predajcom. Teraz si len nájsť nejakého v okolí, aby som tam mohol zájsť s konkrétnymi požiadavkami.

Poslať Napísal: 03 Aug 2021, 14:43 

Nenapadá ani mne nič také, čo by som ti ešte mohol spomenúť. Ono zase nemám o tom taký prehľad ako predajca. Takže keď ti aj niečo napadne, čo by ťa zaujímalo, tak sa popýtaš jeho. Predajcu si nájdi cez ich stránku, je tam pekne mapka a vypísané mestá aj s kontaktmi. Ide sa tam tuším cez kontakty a potom zástupcovia pre Slovensko. Je tam toho celkom dosť, tak si vyberieš, čo máš najbližšie.

Poslať Napísal: 04 Aug 2021, 11:39 

tuto funkciu zvlast ocenujem, ze sa sam vypne. nie raz sa stalo, ked sme k nemu prisli a z kuchyne smrad. a to on ako nam chystal kavu, vratil kanvicu na sporak, len nejak zabudol vypnut plyn. kolkokrat sme boli kupit novu kanvicu, to uz ani nepocitam. ked si spomenul tych montaznikov. tych treba nejak zvlast zajednat, ci automaticky, ked dorazi novy kotol tak je v tom zaratana aj montaz?

Poslať Napísal: 04 Aug 2021, 13:29 

to su starsi ludia, taketo situacie, povedal by som, su uz bezne. preto je dobre, ze ten kotol ma tuto funkciu, ze sa sam vypne. to istotne oceni aj on sam. co sa tyka tej montaze. funguje to tak, ze oni si sami skolia svojich montaznikov. https://www.atmos.eu/servisni-technici/ skus si kliknut na tento link, odkaze ta presne na nich. tam si to vyfiltrujes podla bydliska a ostatnych specifikaci a vyhodi ti najblizsich montaznikov alebo technikov. vyber je potom uz na tebe.

Stránka 103 z 105 [ Príspevkov: 1047 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre