Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 8 z 11 [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 07:38 

Moja skúsenosť je taká aspoň, čo sa týka Fenomisu, tak na základe toho, čo som im dal všetky podklady tak mi urobili ponuku aby bola pre mňa najvýhodnejšia. Ide o to aby to bolo navrhnuté to riešenie čo najhospodárnejšie a aby sa dostal dom do A0 iba s TČ bez nejakých dodatočných technológií a obnoviteľných zdrojov energie. Teraz už je to zákonom daná tá A0, takže je to povinné. Ale ty už na začiatku podľa komunikácie budeš mať ako takú predstavu, či firma je v poho, ide o to aby vedeli ozaj s čím robia, aby ti vedeli vysvetliť ako čo funguje a tak, mne to vysvetlili tak aby som to pochopil a to bolo pre mňa výhodné.

Poslať Napísal: 12 Júl 2021, 12:46 

dakujem ti za skusenost, no tak by som to chcel aby som mal istotu, ze to bude dobre vsetko, aj ohladne vykonu to ti vsetko oni poradili hej?
servis potom alebo nejake pravidelne prehliadky cerpadla sa akym sposobom zabezpecuju? to firma si zabezpecuje vsetko ci maju nejakych svojich technikov na taketo veci, co sa tyka zapojenia a podobne prakticke veci??

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 08:10 

Mireslav hádam nejako to je zabezpečené, nejako sa dá hádam na tomto dohodnúť, lebo veď keď si to vezmem, že ja nemám predstavu ani o tom aké tepelné čerpadlo by bolo vhodné, nie ešte o nejakom servise :mrgreen:
Takže by som potreboval nejaké rady ohľadne toho, nech ozaj sa zorientujem a viem si vybrať, čo by bolo dobré. Je to teda lepšie ako nejaké iné spôsoby kúrenia?

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 07:36 

Všetko všetko. Veď ja by som nemal sám predstavu, že do nášho domu, čo by bolo dobré aký výkon. Máme čerpadlo s 4-9kW, ktoré je pre menšie domy určené a pre každého môže byť vnímanie menšieho domu iné, čiže je lepšie dať si poradiť od niekoho kto má skúsenosti a kto proste vie.
Každá firma to má iné, ale pri Fenomise nejako prehliadky nerobia, že ja neviem každý tretí rok alebo ako to býva pri kotloch na drevo alebo pri čom. Zákonom je daná povinnosť pravidelných prehliadok pre TČ s výkonom nad 70kW a to u nás nehrozilo :mrgreen:

Poslať Napísal: 16 Júl 2021, 08:27 

..dico myslis vykonom hej?..ak teda som to dobre pochopil..dobre je to, ze nemas nejako pravidelnymi prehliadkami podmienenu zaruku alebo nieco take ako to byva pri inych znackach, co som si zistoval..

Poslať Napísal: 19 Júl 2021, 08:32 

Hmmm no nie sú predsa len tie prehliadky k niečomu, aspoň vieš, že ti všetko funguje tak ako má, či? To už by som takú prehliadku si myslím, že prežil

Poslať Napísal: 19 Júl 2021, 10:39 

No jasné, tak som to myslel. Nie, nie neviem ale jak je to pri iných až tak som sa k tomu nedostal, ale čo viem, čo známy ten si dával nejaký kotol a tam mal podmienené, že odborná montáž a pravidelné prehliadky a že len vtedy platí záruka.
Ešteže toto je o inom. Dobré je to, aspoň, čo mne vyhovuje, že vedia kontrolovať tieto čerpadlá cez net. Že nemusia zakaždým prísť až k tebe domov, ale veľa vecí sa dá na diaľku vyriešiť.

Poslať Napísal: 20 Júl 2021, 11:55 

Argus lenze co mam skusenost tak pri malych vykonoch pri tych vobec nie je treba pravidelne kontroly alebo nieco take. Vela znaciek to uz ma tak, ze si vedia kontrolovat cerpadla aj na dialku.

Poslať Napísal: 22 Júl 2021, 08:03 

Dičo jak to, že to vedia na diaľku? Veď to musia prísť a skontrolovať minimálne aspoň vizuálne nie?

Poslať Napísal: 22 Júl 2021, 12:40 

Ivan TČ sa monitorujú na diaľku, takže prípadné prevádzkové problémy sú riešené priebežne. Samotná prehliadka, ktorá nevyžaduje servis je veľmi jednoduchá. Ide vlastne o optickú kontrolu vonkajšieho výmenníka. Prípadne ešte o jeho vyčistenie a kontrolu filtra, ale to si vieš urobiť aj sám, ale keby si si netrúfol, tak ti to aj firma dojde urobiť.

Stránka 8 z 11 [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre