Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 6 z 13 [ Príspevkov: 125 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Akú bránu?
 Poslať Napísal: 08 Júl 2021, 10:05 

Fuscher diky. Vieš mi povedať, či zabezpečujú aj demontáž starej brány? Mám tam síce len takú provizórnu, nič, s čím by bolo veľa roboty. Ale rád by som vedel, na čo sa mám teda pripraviť a s čím môžem počítať. Pozeral som si web, čo si mi napísal a zaujal ma ten konfigurátor. Je to super, že si môžem aj len takto nezáväzne zistiť, koľko ma to bude stáť a nemusím kvôli tomu obvolávať a nikam chodiť. Je mi jasné, že to nebude výsledná cena, ale aspoň viem, na čo sa mám pripraviť.

Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 12:33 

junior prečítal som si komentáre a aj za teba som rád, že si sa rozhodol nešpekulovať s tým pohonom zbytočne. iba by sa to celé komplikovalo. nevieš ani, či by si mal na to vhodné nástroje, aby si to mohol porobiť. keď už robia brány na komplet celé, tak škoda by bola sa do toho montovať. boli ozaj šikovní, za deň mali u nás všetko hotové.

Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 13:59 

junior veruže viem, pozeral som to a neviem, prečo práve toto si pamätám. Je to viac, ako tých 60, čo si ty našiel. Od mínus 30°C do plus 70°C. Tam ti nehrozia nejaké problémy pri klzných plochách alebo ložiskách.

Poslať Napísal: 12 Júl 2021, 08:01 

Bors veď ja viem, to ja pri všetkom musím najskôr špekulovať, zbytočne to skomplikujem a nakoniec si to nechám urobiť, lebo je to najrozumnejšie riešenie. Aj teraz to tak bude. Keď s tým robia každý deň, tak ani náhodou nebudem o tom vedieť toľko, čo oni a mohol by som si študovať a pozerať schémy. Načo. Prídu a urobia a ešte bude na to aj záruka. Ty si dával robiť len bránu či aj plot? To sa teraz každého vypytujem, keď mi spomenie, že si dával robiť niečo.

Poslať Napísal: 12 Júl 2021, 08:04 

Trundzi tak to je veru viacej. Aj toto ma teší. Zimy sú teraz chladnejšie a chladnejšie každým rokom, takže v noci to môže kľudne už klesnúť aj na tých -30. Hliník pracuje pri zmene teplôt, tak preto ma to zaujímalo. Či to neovplyní chod brány a nestane sa, že by som ráno neotvoril. Ale toto bude okej. Pamätám si, ako sme u starkej nemohli otvoriť bráničku keď mrzlo. To sme často preliezali plot vtedy. Dnes by som z toho nebol už taký nadšený, keď sa ráno ponáhľam do práce.

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 11:42 

junior demontáž starej brány vedia zabezpečiť, to som si zisťoval. Ale nakoniec som si plot demontoval sám so švagrom. Spojili sme to s grilovačkou, aby nepovedal, že ho len robiť volám. Bolo s tým dosť roboty, ale pokiaľ si viem niečo takto sám spraviť, tak sa do toho rád pustím. Ale ako vravím, keď sa ti do toho nechce, tak nemajú s tým problém. Dokonca aj odvezú starý plot s bránou. To je ozaj plus, ak niekto nemá veľké auto a mal by ho zháňať niekde. Keď vravíš, že máš len taký nejaký dočasný plot, to spravíš aj sám bez problémov, ale ak sa ti do toho nechce, je tam aj táto možnosť teda.

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 12:28 

daval som si nacenit branu od Elmaru cez online konfigurator, vsetko som zvladol naklikat. aj mi prisla vypracovana cenova ponuka. mam vsak otazku. je velky cenovy rozdiel medzi touto online ponukou a normalne vypracovanou cenovou ponukou? predsa len tie rozmery, co som tam zadal nie su uplne presne. vysledna cena, kolko by to cele stalo je potom az po zamerani?

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 10:12 

Nie je v tom veľký rozdiel. Všetky podstatné veci zadávaš už v konfigurátore, takže nie je dôvod, prečo by sa výsledná cena výrazne odlišovala. Môže sa stať, že si potom vyberieš napríklad nejakú inú farbu, za ktorú sa dopláca alebo sa rozhodneš dať si spraviť aj schránku alebo popisné číslo, aby to ladilo. Ja som si dal dorobiť dvierka od inžinierských sietí. Cena stúpla, to je jasné, keď to bolo navyše, to bol ale minimálny rozdiel. Nič, čo by ma odradilo. Áno, až potom po zameraní. Aktualizujú ti cenovú ponuku a robia aj 2D vizualizáciu, aby si mal predstavu, ako to bude vyzerať celé.

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 13:28 

junior hej hej, hliník sa rozpína a zmenšuje vplyvom zmeny teploty, čo by mohlo spôsobiť problémy pri manipulácii. Okrem toho je hliníková brána aj ľahšia ako kovaná.

Poslať Napísal: 15 Júl 2021, 07:36 

fajn, ze si spomenul tie doplnkove veci, nevsimol som si ich tam najskor. poviem zene nech si to pozrie, co tam vsetko je na vyber. je dost puntickarka a ked jej to bude ladit, zapisem si aj ja bonusovy bod za to, ze som jej o tom povedal, minimalne kvetinace bude chciet. dnes sa chystam odsuhlasit tu predbeznu ponuku, tak som zvedavy na kedy sa dohodneme na zameranie.

Stránka 6 z 13 [ Príspevkov: 125 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre