Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 18 z 20 [ Príspevkov: 199 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 08:39 

@aliban7...a podľa teba je ktoré tienenie najlepšie?...aké máte na oknách?..lebo my sme sa akurát pred dvoma týždňami konečne presťahovali do nášho domu, no tienenie ešte poriešené nemáme, iba v obývačke drahá dala ušiť závesy, lebo tam ani žiadne tienenie nechceme, nakoľko tam bude prekrytá terasa...na ostatné okná ale nejaké isto chceme dať, tak budem rád ak poradíš, ktoré je také NAJ..

Poslať Napísal: 15 Júl 2021, 08:32 

Ak ti mám napísať vlastnú skúsenosť,tak jednoznačne odporúčam vonkajšie tienenie.Predpokladám,že na nový dom by ste si ich mohli dopriať,keďže super chránia pred rôznymi nepriaznivými vplyvmi,chránia dom pred slnečným žiarením a dokonca aj pred zlodejmi.A ak ešte nemáte fasádu spravenú,tak by sa vám dali pekne aj schovať,že by ste ich nemali priznané.Takže toto je môj názor na tienenie.

Poslať Napísal: 16 Júl 2021, 10:01 

@aliban7...my ešte vôbec nemáme ani zateplené, chceme to riešiť buď tento rok na jeseň alebo až budúci rok na jar...podľa toho ako to bude s cenami a celkovo materiálom, lebo teraz že je nedostatok polystyrénu a že sa naň dlho čaká...takže zatiaľ to nejdeme naháňať..a keby sme sa rozhodli pre vonkajšie, tak nám to vedia spraviť aj keď nemáme zateplenie?..

Poslať Napísal: 20 Júl 2021, 14:14 

Teraz je ťažké s materiálom. Buď je nedostatok, alebo keď aj majú na predajni, tak ceny išli hore. Môžeme len dúfať, že sa doba ukľudní a vráti sa do normálu. Myslíš, že by ste vôbec nezateplovali? Alebo že by ste tienenie dali ešte pred zateplením?

Poslať Napísal: 22 Júl 2021, 14:12 

@aliban7... veď to, že ťažko povedať, či sa to vôbec bude tak ako predtým... nie nie vôbec, zateplovať budeme... ale že by nebolo ešte zateplené vtedy, keby sa dávalo robiť tienenie... to nevadí?...

Poslať Napísal: 23 Júl 2021, 11:29 

Aha tak, lebo nebolo mi to jasné, podľa toho, ako si to napísal prvý raz. To je práveže lepšie, keď ešte nebude zateplené. Vtedy si môžeš dať to skryté tienenie, čo som ti už spomínal. To znamená, že kastlík s motorčekmi by bol schovaný pod fasádou. Lepšie to vyzerá, keď vidno vo finálnom výsledku len žalúzie na oknách a všetko je s fasádou v jednej línii. Koľkatkou by si chcel zateplovať? Tam potom treba dať pozor na to, aby mal polystyrén dostatočnú hrúbku, aby sa kastlík vedel schovať.

Poslať Napísal: 27 Júl 2021, 11:19 

@aliban7... nechcel som dávať nič hrubé, ale keď vravíš, že treba nejakú určitú hrúbku kvôli tomu, tak viem sa prispôsobiť... koľko by to asi malo byť?... radšej by som to schoval pod fasádu, keď sa to tak dá spraviť... už som to tak videl na domoch, ale nenapadlo mi, že je to vlastne schované...

Poslať Napísal: 29 Júl 2021, 14:27 

Ahoj, pekne vás prosím, poraďte. Nasťahovala som sa do bytu, v byte úplne prázdny, steny holé. Pomaly sa zariaďujem, nejaký nábytok už mám. Ale chcelo by to aj niečo na okná. Nejaké žalúzie alebo niečo. Proste, aby som si mohla zastrieť a nepozerali mi do okien ľudia. Nie som zástankyňa záclon, takže na oknách nemám teraz nič.

Poslať Napísal: 30 Júl 2021, 09:41 

vieruša ahoj, my sme tento rok vybavovali tienenie. síce vonkajšie, ale firma, ktorú sme si vybrali robí aj vonkajšie aj vnútorné tienenie. skús si dať do vyhľadávača isotra. malo by to hneď nájsť. je to česká firma, tak sa nezlakni, ak ti vyhodí stránku v češtine. na slovensku majú svojich predajcov, na ktorých sa vieš potom prípadne nakontaktovať.

Poslať Napísal: 03 Aug 2021, 07:49 

Ak je možnosť, preferujem vonkajšie tienenie. To ale v byte nebude asi možné realizovať. Ak by aj bolo, tak by to boli zbytočné komplikácie s vybavovaním. Do toho sa ti asi nebude chcieť. Takže potom vnútorné tienenie. Máš aj predstavu, čo by si chcela? Či žalúzie, rolety alebo niečo úplne iné? Ide také tie klasické bytové okná panelákové?

Stránka 18 z 20 [ Príspevkov: 199 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre