Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 20 z 24 [ Príspevkov: 235 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Názor na záhradný nábytok
 Poslať Napísal: 08 Júl 2021, 20:21 

Ja by som potreboval poradiť, mám záhradný nábytok z exotického dreva a neviem čím ho natrieť aby vydržal a znovu ako tak ožil. Má už nejaké 4 roky a vidieť, že je používaný. Je možnosť ho ešte nejako zrenovovať?

Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 21:06 

Exotické drevo je háklivé, treba si poriadne rozmyslieť čím to natrieš aby si ho úplne nezničil. Máš predstavu čo s tým chceš urobiť?

Poslať Napísal: 09 Júl 2021, 21:42 

Viem, že si treba dať pozor. Predstavu mám, chcem zachovať jeho farbu, len neviem aký druh náteru zvoliť. Chcem aby to malo dosť dlhú životnosť

Poslať Napísal: 11 Júl 2021, 13:57 

Pokiaľ vieš aké je to drevo presne, budeš mať ľahší výber pri nátere. V predajni ti budú vedieť poradiť čím to natrieť aby si dosiahol efekt aký chceš :)

Poslať Napísal: 12 Júl 2021, 09:27 

Neviem aké je to drevo, no kamarát mi tvrdí, že je náter na také drevo a je len náis že na exotické drevo, no ja som nič nenašiel :/ Začínam mať obavu či vôbec niečo vhodné nájdem

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 19:39 

Sa mi tak zdá, že drevolux má impregnačný olej na tvrdé a mäkké a aj exotické drevo. Ten by si mohol použiť a tým ošetriť ten nábytok a keď že je impregnačný ochráni ho aj pred dažďom, no ja by som ho aj tak na daždi nenechával.

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 21:13 

treba si poriadne prečítať čo je napísané na obale alebo násť na nete aby si nevybral zle :) ale značku povedal dobrú, tiež mám skúsenosť a neľutujem :)

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 19:52 

Niečo mi to hovorí, asi už aj viem čo sa mi zdý že švagor s takým niečím natieral terasu. Musím sa ho opýtať či má etš ten olej, vyskúšam ho :) Dobrý tip ďakujem

Poslať Napísal: 14 Júl 2021, 20:22 

Len daj pozor! Oni majú veľa produktov na rôzne typy dreva aby si sa nepomýlil a nezničil tým ten nábytok, treba si to poriadne prečítať na čo je daný olej určený, hlavne na aký typ dreva

Poslať Napísal: 15 Júl 2021, 16:30 

Ahaa, no to by som asi pokašlal, keby to netriem niečím nevhodným :/ A viete mi poradiť kde nájdem aj nejaký popis ku konkrétnym tým olejom? Lebo rád by som sa v tom aspoň trochu vyznal

Stránka 20 z 24 [ Príspevkov: 235 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre