Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 74 z 76 [ Príspevkov: 760 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krbová vložka na bungalov
 Poslať Napísal: 31 Máj 2021, 10:32 

Pilot to najlepšie bude, keď ti odborník povie, čo by bolo vhodné.
Aký typ krbu by sedel pre umiestnenie v dome, záleží, kde ho chceš mať tiež vzhľadom na pôdorys, my sme v Deltaku povedali, čo by sme chceli, akoby sme chceli a následne sme sa dohodli, čo by bolo asi najvhodnejšie.
Vysvetlili nám výhody jednotlivých riešení, oboznámili nás aj s materiálom aký sa na stavbu používa a hneď sa nám zlepšila predstava.

Poslať Napísal: 14 Jún 2021, 01:54 

Pilot píše:
Toto vsetko uz je vyriesene, uz riesime len dizajn krbu. vykon mame vybraty za pomoci firmy, tak isto umiestnenie je uz stanovene, len stale nevieme ako ho dizajnovo urobit aby bol v pripade prerabky obyvacky stale taky aby sa tam hodil. Moja ze na sniva o krbe oblozenom prirodnym kamenom, no ja neviem ci je to mozne a ci to nestrati nejake tepelne vlastnosti.

ved na internete mas vela moznosti ako moze vyzerat krb, mne osobne sa pacia jednoduche krby, tie s kamenom mi pridu skor vhodne na chaty alebo na domy tomu vizualne priposobene

Poslať Napísal: 14 Jún 2021, 13:59 

hladal som na vela strankach a nasiel som jeden co sa paci aj mne aj zene tak asi tak nejako bude vyzerat. cakame na cenovu ponuku a podla toho uvidime

Poslať Napísal: 16 Jún 2021, 08:45 

Michal lenze zalezi aj to, ze jak to myslis, ze na krbe kamen. Kamen sa dava aj dolu akoze ked otvaras krbovu vlozku aby sa nestalo, ze ti uhlik nejako vypadne a narobi galibu. Preto sa to proste dava a to nie je len na chalupu niekam, to sa hodi aj do modernych domov, ved dnes tych obkladov, kamennych je uz tolko, ze by si sa az cudoval.

Poslať Napísal: 21 Jún 2021, 20:45 

To viem, n ja by som ho chcel s nim oblozit, len neviem ci je to dobry napad. Nestrati ten krb nejake svoje tepelne vlastnosti?

Poslať Napísal: 24 Jún 2021, 12:20 

Michal najlepšie je sa o tomto poradiť s krbárom, to bez debaty, lebo keby si chcel kameňom obložiť krb, tak to musí byť kvalitné lepidlo použité ktoré vydrží tú teplotu.
Lebo si vezmi, že máš akumulačný krb, teda obostavbu a tá keď sa teplom naakumuluje, tak to sa nebavíme o tom, že to má 40 stupňov, ale to má oveľa viacej a otázne je či by to vôbec ten obklad nejako zvládol, či by neopadol a najmä si myslím, že je to úplne zbytočné, pretože bez obkladu budeš mať aspoň to teplo hneď, že nebude nič medzi krbom a priestorom.

Poslať Napísal: 30 Jún 2021, 11:55 

Michal všetko záleží od typu krbu, lebo je rozdiel či ide o akumulačný, čo aj vyššie nadomnou písal alebo teplovzdušný. Toto čo ty riešiš, tak to je už najmenej by som povedal. Lebo záleží aj od toho či to chceš do nejakého nízkoenergetického domu alebo do nejakého dvojgeneračného, ktorý rekonštruuješ alebo vlastne o čo ide. Ak ti môžem poradiť tak skús si tento článok prečítať https://www.krby-deltako.sk/ako-vybrat- ... ravidlami/ dozvieš sa tam nejaké tie info ako to je s krbmi. Na čo dbať a tiež na čo často zabúdame a myslím, že toto ti dosť dá. ;-)

Poslať Napísal: 08 Júl 2021, 09:06 

...janicko mam taky pocit ze najviac zabudame na to ze vsetci nevedia vsetko...lebo teda coraz viac ludi mam v okoli ktori si myslia, ze krb by si postavili aj samy...ze ved co je na tom...

Poslať Napísal: 13 Júl 2021, 10:30 

Mjartan to je do času, to vôbec tak nie je. Veľa ľudí si myslí, že veď čo to sa len krbová vložka obostavá, ale to, že musí byť aj komín dobre urobený, že musí byť revízia urobená, že dobrý materiál musí byť na stavbu použitý, že teda sa prihliada na to, či človek chce akumulačný alebo teplovzdušný a proste veľa iného.
To nevedia, že toto všetko je nutné. A potom kvantum problémov môže z toho plynúť.

Poslať Napísal: 20 Júl 2021, 07:44 

Jrgy len vhodný typ je niekedy problém si vybrať, niekedy je ozaj lepšie nechať to na človeka na odborníka ;)

Stránka 74 z 76 [ Príspevkov: 760 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre