Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 38 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 28 Apr 2021, 13:31 

Ako to býva s takýmto riešením? Ja si akože vyberiem značku jednotku a potom niekoho kto to montuje, kto mi to celé zariadiť tú montáž a všetko čo k tomu treba?
Či predajca je zároveň aj montážnik alebo ako to je?

Poslať Napísal: 28 Apr 2021, 19:36 

zväčša býva predajca - výrobca aj montážnik :) ako to je to najlepšie riešenie, lebo ti to spravia tak povediac na komplet a ty s tým potom nemáš žiadne starosti okolo. aspoň ja by som to teda riešil tak, aby som to mal kompletne od jedného aj kvôli záruke

Poslať Napísal: 28 Apr 2021, 19:42 

ja by som mal otazku, pri vybere takehoto tepelneho cerpadla, vie vyrobca usit jednotku tak povediac na mieru? co vsetko potrebujem vediet, respektive ukazat pri vybere cerpadla. na co ste si vy, co mate uz, davali pozor. dakujem

Poslať Napísal: 29 Apr 2021, 08:20 

..lincoln myslim si ze je potrebne aby sa to robilo presne ako pises ze na mieru predsa len kazdy dom je uplne iny..aj rozmerovo..aj material aky je pouzity aj mnoho ineho..takze to nad to si treba sadnut a dohodnut sa, co by bolo najvhodnejsie..viem ze kamarat ten chcel tepelne len ten riesil to ze nemaju vobec velky pozemok, oni maju len okolo domu taky kustik kde maju len sedenie inak nic..tak viem ze vtedy zhanal ze ake su moznosti, ake varianty ked nema velky pozemok na ktory by mohol ist plosny kolektor..

Poslať Napísal: 29 Apr 2021, 12:33 

Ďakujem za info, aj máte nejaké konkrétne skúsenosti, že aké značky tepelných čerpadiel sú fajn? Je nutné tč ešte s nejakým iným variantom kombinovať aby dom dosiahol A0?
Lebo od januára ak dobre viem, tak už by to mala byť nutnosť, preto by som aj toto rád vedel, že či už od začiatku ste mali cca predstavu ako čo bude alebo ste sa najskôr o tom s niekým poradili?

Poslať Napísal: 29 Apr 2021, 18:44 

no tak to neviem to by ma trapilo asi najmenej, teraz uz nie su tie jednotky az tak moc velke. no mna zaujimali skor parametre a funkcie, na ktore je fajn sa zamerat. neviete, ci ma nejaka firma aj poradenstvo? co vlastne potrebuju vediet, ci len vidiet projekt?

Poslať Napísal: 02 Máj 2021, 17:28 

Brayer tak najskôr si dáš dokopy čo asi by si chcel a potom budeš si zisťovať aké máš možnosti, aké sú značky, aké riešenie je vhodné a napokon aj čo ako vychádza.
Po pravde ja som bol na vážkach, že čo ako bude najlepšie, ale ako som písal tepelné čerpadlo mám Fenomis a vo firme mi pomohli. Komunikoval som s pánom Fejesom a ten mi vysvetlil, čo ako je potrebné, prečo, čo je vhodné ako čo funguje a najmä čo mne to ako užívateľovi prinesie. A keď ti takto niekto vysvetlí všetko, že vieš, že ten človek vie o čom hovorí, vie ti povedať ako čo, tak mňa už to presvedčilo, že to je dobrá cesta.

Poslať Napísal: 02 Máj 2021, 17:30 

Ešte k tomu, čo si sa pýtal, že či treba niečo naviac, to záleží od čerpadla ako takého, k niektorým typom áno a k niektorým nie.
My sme nepotrebovali nič navyše ;-)

Poslať Napísal: 04 Máj 2021, 18:57 

Dičo tak to je super. rozhodoval si sa mezi viacerymi vyrobcami, ci si mal zálusk priamo na ten Fenomis. ak sa smiem ešte opýtať, čím ťa tak najviac presvedčili, ponúkajp aj nejaké benefity?

Poslať Napísal: 05 Máj 2021, 11:31 

..dico je fakt ze niekedy to netreba..ono podla mna dnes v mnohych pripadoch aj co som sa so znamymi bavil a tak, tak mnohym sa vyplatilo ist do typu vzduch voda..len napriklad som sa dozvedel aj to, ze vlastne niektore tie cerpadla maju problem fungovat v zime, takze na to prihliadat by nebolo tiez na skodu..

Stránka 3 z 4 [ Príspevkov: 38 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre