Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 98 z 100 [ Príspevkov: 1000 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 11:26 

David lenže je takéto kúrenie vhodné aj niekam kde je dostupnosť plynu úplne v pohodičke??

Poslať Napísal: 28 Apr 2021, 08:10 

Toto je dost na zvazeni cloveka, co viacej sa mu zda ako vhodna volba. Plyn ako taky nie je zly, nie je to problem, lenze pri plyne si odkazany na jeho dodanie. Co nemas istotu, nevieme co moze byt v buducnosti, ci nahodou niekto nam nezavrie ten kohutik s plynom a vybavena vec. Vies pri peletach sa nicoho takeho obavat nemusis, to si proste mas moznost vybrat od koho bude palivo brat, to je len na tebe.
Obstaravacie naklady su sice vyssie pri peletach, to ano, lenze to nie je vec, ktora by ta mala bud odradit alebo presvedcit.

Poslať Napísal: 29 Apr 2021, 11:33 

Toto je na človeku, na zvážení, ale ak niekto napríklad roky mal kotol na uhlie alebo nejaký taký tak dozaista pre takého je vhodné ísť do peliet.
Vieš veľa ľudí je aj takých čo dávajú aj kombinované. Že pre prípad aj plyn, len otázka je či to nie je zbytočné. Ale pelety keď ide o komfort, tak sa dajú k plynovému kotlu už porovnať. Už je to všetko automatické.

Poslať Napísal: 02 Máj 2021, 16:58 

Milcon sto ľudí tak sto názorov, skúsenosti, každý ti povie niečo iné, najlepšie je keď človek už má s niečím skúsenosť, že si to vie porovnať zvážiť.
Akože nestarať sa o nič je tiež fajn, ale ja by som bol nerád keby mi chodili domov vysoké účty za elektrinu napríklad.

Poslať Napísal: 05 Máj 2021, 08:40 

milcon len nemoze clovek na tu automatiku nejako doplatit?...zeby sa skor daco pokazilo?...

Poslať Napísal: 06 Máj 2021, 08:06 

Akoby si chcel na to doplatiť trošku nerozumiem??
Keď pravidelne kotol čistíš, používaš kvalitné palivo a zabezpečuješ pravidelné prehliadky, servis tak tohto sa báť vôbec nemusíš. Práveže tá automatika to je v dnešnej dobe veľký benefit.
Spgar to dám ruku do ohňa za to, že to asi nikto, len veľa ľudí si vôbec neuvedomuje to, že vlastne tá elektrina ozaj sa pohybuje kadejako, že tá cena nie je stabilná a ozaj môžu byť nepríjemne prekvapení. Pri realizácii kúrenia to nezistia, až následne.

Poslať Napísal: 07 Máj 2021, 08:05 

Milcon pravidelné prehliadky sa robia ako často?...Je to na mojom uvážení alebo to od niečoho závisí že sa to musí v nejakom časovom intervale robiť?...

Poslať Napísal: 10 Máj 2021, 08:01 

Nie je to len na tvojom uvážení. Je normálne na to zákon, že musíš si to kontrolovať, teda dávať si to pozrieť, či je všetko ako má byť. Či kotol slúži ako má, či netreba niečo vymeniť a mnoho iného.
Kedysi sa mi vidí, že ten interval kontrol bol dva roky, ale teraz je to tri, ale keď sa ti niečo nebude zdať tak samozrejme aj skôr.

Poslať Napísal: 11 Máj 2021, 08:09 

To vážne?...To som nevedel že toto je podstatné, že je to takto dané...Môžeš mi popísať ako sa taká kontrola prevádza, čo všetko to zahŕňa?...

Poslať Napísal: 11 Máj 2021, 13:57 

nemôže sa stať, žeby sa kotol nejako prekúril, prehrial alebo čosi také? lebo známy mi spomínal, že o niečom takom počul a teda netuším po pravde či je niečo také možné, či sa dá prípadne tomu nejako zabrániť, ocenil by som ak by ste mali osobnú skúsenosť

Stránka 98 z 100 [ Príspevkov: 1000 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre