Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 97 z 100 [ Príspevkov: 999 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 09 Apr 2021, 14:05 

hej..ziadal som si nech mam predstavu..akurat minuly rok na jesen nech viem cca co ako vychadza na co sa pripravit a co jednotlive sposoby aj zahrnaju, co treba kupit, vybavit a pod..ale kotol na pelety napokon sa mi zdala ako najvhodnejsia volba..je fakt ze zriadenie vychadzalo drahsie..ale s tym musi clovek ratat ked chce potom mat nizsie naklady mesacne..pelety to je dnes uz uplne automaticke kurenie, co je uplna parada..este som si kupil k Atmos kotlu aj odpopolnovacie zariadenie, cim som si este viacej ulahcil pracu..uz len nastahovat sa a budem mat srdce na mieste..

Obrázok

Poslať Napísal: 12 Apr 2021, 06:49 

Len pri peletách je nutné rátať s tým, že to chce miesto, že proste nemôže do toho ísť niekto, kto nemá technickú miestnosť.
Myslel som, že do domu si ju už dáva každý, že je to proste samozrejmosť, no volal som s kamarátom a teda prišiel som na tom, že vôbec nie. Nie je to sámoška. Sú ľudia, čo si stavajú domy jak byty veľké a tí nič také nemajú.

Poslať Napísal: 14 Apr 2021, 10:47 

Manuel tak to je vec priorít, ja si to bez toho neviem predstaviť, keď dom, tak dom, nebudem sa obmedzovať a dáme tam všetko, čo je treba. Keď človek chce mať bývanie bez nejakej roboty, starostí, tak nech ide do bytu, nie do domu. Za mňa asi toľko k tomuto!

Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 15:41 

robx cize toto co si pridal nie je sucast kotla?

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 12:52 

...silvo väčšinou čo som pozeral tak nie...lebo nie každý má potrebu si to dať, predsa len keď je niekto doma jak sme teraz viacerí v dnešnej dobe, tak to nepovažujeme za potrebné...aj keď chápem že niekomu sa nejako často do čistenia nechce, ale to proste k takémuto kúreniu patrí a s tým treba rátať...

Poslať Napísal: 22 Apr 2021, 20:03 

Pelety ste si dávali len v prípade, že nemáte plyn? Alebo prečo zvíťazilo toto riešenie?

Také praktické rady ako zistím aký typ kúrenia je pre nás vhodný?

Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 15:29 

pre mna pelety maju vela benefitov, ide napriklad aj o to, ze je to setrne k zivotnemu prostrediu, lebo je to ako obnovitelny zdroj energie, taketo kotle maju vysoku ucinnost, tiez manipulacia, respektive nejaka obsluha je cista robota, ze nemusis ty tam tie pelety nejako davkovat, ale aspon pri kotloch ATMOS, mas to tak, ze si kotol davkuje sam z nadrze na pelety vdaka snekovemu dopravniku, cize ten komfort je porovnatelny s inymi sposobmi vykurovania, to akoze bez debaty ;)

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 11:40 

Jarek keď máš technickú miestnosť a nemáš problém umiestniť kotol a pelety, tak toto je dobrá možnosť. Najmä pri väčších domoch je to fajn, lebo vysoká účinnosť, výkony tiež rôzne, že si to vieš vybrať aby ti to sedelo a je to tiež dobrý variant miesto starého kotla napríklad na uhlie.

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 12:53 

jo to keď sa dáva miesto takéhoto kotla ako píšeš, tak je možné ešte aj dotáciu využiť, čo viem, takže to vieš nie je na škodu ;)

Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 09:00 

Lucic ano ta dotacia to je v ramci setrenia zivotneho prostredia, to nie je na skodu, musime predsa mysliet aj niekolko desatroci vpred aby sa nam to nevypomstilo.
Pelety su dobrou volbou, mna oslovilo velmi to, ze je to bez prace, ze vlastne je to len o tom, aby si mal plnu nadrz paliva a aby si popol vysypaval, ale to je akurat tak vsetko.

Stránka 97 z 100 [ Príspevkov: 999 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre