Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 49 z 57 [ Príspevkov: 562 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 57  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 29 Mar 2021, 14:29 

ten co neprihliada aj na cenu, klame. vzdy clovek prihliada na kvalitu ale vzdy aj na cenu. A nech mi nikto nehovori, ze nie. rekuperacia je vynikajuca volba pre dom, pre usporu a vsetko ostatne :) no nikto nechce predrazenu jednotku :) tiez poznam vela ludi s rekuperaciou ci aktivnou ci pasivnou ani jeden sa nestazuje, prave naopak :) co sa tyka nilanu, tak tam to vidim dost pozitivne, maju fakt velky vyber, treba sa ale dobre poradit s firmou.

Poslať Napísal: 06 Apr 2021, 13:56 

chcem sa opýtať či vďaka rekuperácii získa dom lepšie energetické hodnotenie?

Poslať Napísal: 07 Apr 2021, 19:04 

gomez dozaista ano, ale nie je to len o rekuperacii, ale je to aj o sposobe kurenia a mnohom inom pouzitych materialoch a podobne, ono ale podla mna dnes je toto, co sa tyka energetickej triedy velmi podstatne, ignorovat to netreba, pretoze by sa nam to neskor mohlo vypomstit ;)

Poslať Napísal: 09 Apr 2021, 13:16 

áno to viem, že to závisí aj od iných faktorom, no keď toto všetko budem mať ale rekuperáciu ie, môžem aj tak dosiahnúť AO? V tomto som si nie istý.

Poslať Napísal: 11 Apr 2021, 07:11 

gomez ale toto sa len tak od buka povedat neda zalezi to ako tu uz zaznelo od mnohych veci...
ale co mam skusenost aj od znamych a tak, tak rekuperacia pre mnohych a aj pre nas bolo takym dotuknutim aby sme A0 ziskali...
ale vies, ze to nie je len o tom, my sme davali od Nilanu aktivnu rekuperaciu a mame to bez starosti, jak ohrev vody, tak v lete chladenie, na jesen napriklad ja som dost ocenil to, ze rekuperacia nam par stupnov prikurila, co nam v oktobri tak dobre padlo...
chapem, ze pre niekoho je to akoze vacsia investicia ale u nas to teda nelutujeme...:)

Poslať Napísal: 14 Apr 2021, 13:27 

no ja začínam riešiť jeden projekt a chcel by som tam dať aktívnu rekuperáciu, ľudia sa toho začínajú dožadovať. nad tým čo si napísal porozmýšľam, hlavne nad tým ohrevom vody aj značkou

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 11:43 

Gomez ale to je prirodzená vec a dá sa to očakávať najmä v dnešnej dobe, lebo bez rekuperácie kopa peňazí ide len tak von oknom, pretože vetráme oknami aj v zime a teplo ide preč a pritom úplne zbytočne.
A jasné, že svoj podiel má na tom aj to, že dom dosiahne vyššiu energetickú triedu, hodnotenie ;)

Poslať Napísal: 20 Apr 2021, 16:38 

s tým súhlasím s tebou a tie čo idú von oknom sa dajú aj s touto rekuperáciou ušetriť, no nie?

Poslať Napísal: 22 Apr 2021, 18:55 

- frodo tak podľa mňa sa niet prečo sťažovať, pretože ono to vetranie samé o sebe prináša veľa benefitov, najmä podľa mňa aj pri deťoch to veľa ľudí ocení najmä keď ide o nejaké alergie a celkovo zdravie, lebo takýmto spôsobom sa dostáva čerstvý vzduch do domu bez toho aby ofúklo v prievane niekoho a tiež prach filtre zachytávajú -

Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 13:32 

nemyslim, ze je to pre ľudí taká samozrejmosť. nie všetci vedia čo to je a načo to je dobré, chýba mi akoby taká osveta v tejto oblasti

Stránka 49 z 57 [ Príspevkov: 562 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 57  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre