Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 16 z 19 [ Príspevkov: 185 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 12 Jan 2021, 16:07 

matej2021 píše:
...caute...dostala sa do mojich ruk dobra kupa stareho domu a nemohol som to odmietnut, kedze to bolo fakt za super cenu...no je to dom s rovnou strechou a chcel by som spravil klasicku a-ckovu strechu a tym padom by bolo aj mensie podkrovie...co na to hovorite, oplati sa to?...a co vyjde taka strechu, spolu so skridlou?...chceli by sme keramicku skridlu davat...dik za odpovede...

Rovná strecha je a ide asi o poschodový dom, že? Prečo chceš áčkovú strechu? Chceš tam aj nejaké izby alebo čisto ti ide len o dizajn domu? Čo sa týka toho, čo ťa výjde taká strecha so všetkým, tak musíš počítať minimálne nejakých 10 000 - 15 000€. Záleží hlavne od toho, kto ti to bude robiť, koľko si zoberú za robotu a plus materiál.

Poslať Napísal: 14 Jan 2021, 21:06 

...ano je poschodovy ale na dolnom poschodi je iba garaz, jedna izba a taka velka hala..to by sme chceli rozsirit, spravit vacsiu garaz a na poschodi si spravit kuchynu s obyvackou, kupelnu, spalnu a jednu detsku izbu a potom ackovu strechu a tam by mohli byt este nejake dve mensie izby...si myslis, ze je to zbytocne?...tak sme aj cca pocitali, takze vcelku dobry odhad sme mali...

Poslať Napísal: 21 Jan 2021, 11:23 

fuuuha, budete to mat akoze dost velky barak a hlavne tvoja zena na upratovanie ale moze to vyzerat dobre. isiel by som do toho. a ackova strecha je najjednoduchsia, takze ta ani taka draha nebude. co sa tyka potom krytiny, tak odporucam palenu keramicku skridlu tondach, tie su meeeega.

Poslať Napísal: 25 Jan 2021, 12:33 

matej2021 píše:
...ano je poschodovy ale na dolnom poschodi je iba garaz, jedna izba a taka velka hala..to by sme chceli rozsirit, spravit vacsiu garaz a na poschodi si spravit kuchynu s obyvackou, kupelnu, spalnu a jednu detsku izbu a potom ackovu strechu a tam by mohli byt este nejake dve mensie izby...si myslis, ze je to zbytocne?...tak sme aj cca pocitali, takze vcelku dobry odhad sme mali...

Ako nemusí to byť zlé, len mi to príde zbytočne moc veľký dom. No je pravda, že pokiaľ nevidíme fotky, tak si to nevieme predstaviť. Ak nejaké máš, tak pridaj.

Poslať Napísal: 27 Jan 2021, 12:34 

...ysjek sme si toho vedomi, ze to bude dost velky dom ale planujeme viacej deti a preto taky dom chceme...dik, ze si mi rovno krytinu poradil, lebo na to by som sa isto pytal...

...coky fotky nejake mam, pridam ti ich do sukromnej spravy...

Poslať Napísal: 28 Jan 2021, 08:17 

jasne matej rozumiem a pokial ste rozhodnuty, tak chodte do toho. ta strecha to je najmenej a ackova je fakt najlahsia, takze do 10 000€ by ste to mohli dat aj s krytinou. ved potom postupne nam pridavaj fotky ako sa vam dari. zacnete asi na jar, co?

Poslať Napísal: 16 Feb 2021, 23:45 

....ysjek ano na jar, ked uz bude krajsie pocasie nakolko musime zacat od prac, ktore sa budu konat vonku, tak nech je uz trochu aspon teplejsie..a este aj tak musime papiere doriesit...dik, ak na to nezabudnem, tak popridavam...vsak aj ked budem potrebovat este s niecim poradit, tak sa tu ukazem..preto sa nebudem ani lucit, lebo isto si este pridem pre nejake rady...

Poslať Napísal: 08 Mar 2021, 08:18 

môže byť, nehádam sa s tebou Fuči. napísal som ti to, čo mne bolo povedané. ako sa rozhodli, tak budú mať ale ja to kvitujem. staré veci je fajn opraviť a nie len latať, latať a latať!

Poslať Napísal: 29 Mar 2021, 09:33 

-chlapi je tu niekto, kto daval na stary dom palenu keramicku skridlu? bolo to v pohode alebo ste museli mat k tomu aj nejaky znalecky posudok, ze to krov udrzi?-

Poslať Napísal: 06 Apr 2021, 17:15 

guar akoze myslis ponechat stary krov a iba zhodit staru skridlu a dat novu? pokial na dome bola skridla, tak by to problem nemusel byt, pokial nie je nejako zhnity alebo inak poskodeny. no ak bola na krove ina krytina, tak pre vasu bezpecnost by som radsej riesil nejakeho statika aby vam to pozrel, ci dany krov udrzi tolku vahu, nakolko keramicka skridla je isto tazsia ako ina krytina, napriklad plech alebo sindel.

Stránka 16 z 19 [ Príspevkov: 185 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre