Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 39 z 42 [ Príspevkov: 420 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 09 Nov 2020, 12:22 

to si urobis podla seba, podla toho aby ti to pasovalo do original toho ramceka v ktorom su tie filtre, lebo ono cenovo to vychadza ovela lepsie ked si to nastrihas filtracnu tkaninu akoby si mal kupovat neustale original filtre

Poslať Napísal: 12 Nov 2020, 14:33 

to na to postupne prides, ze ako si to nastrihat a dat do toho ramceka nech ti to sedi, nech sa ti to da dobre vymenit, ale teda vela ludi si kupuje original, ale tak ked na to clovek ma tak nevidim problem ;)

mardzo ale tak nastastie jednotky uz maju aj hlasic, ak neni dostatok cerstveho vzduchu v miestnosti ;)

Poslať Napísal: 13 Nov 2020, 12:03 

Ozaj ste mali niekto skúsenosť so zamrznutím jednotky? Dá sa tomu predísť? Ako taký problém v praxi riešiť?

Poslať Napísal: 18 Nov 2020, 19:46 

ferto da..ak si kupis aktivnu jednotku alebo ak si k pasivnej prikupis predohrev tak potom sa nemas coho obavat..to nezamrzne..sice nie su dnes take zimy ako boli kedysi, ale aj tak je to pre rekuperaciu bez predohrevu dost problem..najlepsie je tomuto problemu predchadzat a nie mu celit..

Poslať Napísal: 19 Nov 2020, 13:11 

fú som si prišiel prečítať niečo o rekuperáciach a hneď sa dozviem takúto vec, že ona môže aj zamrznúť :lol: :lol: ale ak som to správne pochopil tak ten predohrev "povinný" nie je keď máš len tú základnú jednotku, oplatí sa teda vôbec kupovať takú?

Poslať Napísal: 19 Nov 2020, 17:57 

ikabot pri pasivnej jednotke nie je predohrev, nemusi byt, ale pri aktivnych jednotkach ktore ti vseobecne viac toho poskytnu tak je predohrev uplne normalna vec ;) hlavne nie je dobre vypinat rekuperaciu pocas dna, aj ked len na niekolko percent ale treba aby isla :)

Poslať Napísal: 20 Nov 2020, 20:04 

tým sa dá predísť aj zamrznutiu tej pasívnej rekuperácie?

Poslať Napísal: 23 Nov 2020, 11:48 

mate tu niekto aj tu aktivnu rekuperaciu? co vsetko moze obsahovat? ja som pocul, ze to moze aj vodu ohrievat napriklad. to maju len tie najvyssie modeli?

Poslať Napísal: 23 Nov 2020, 16:16 

Exot áno už dokáže aktívna rekuperácia veľmi veľa. Už vie aj prikurovať, aj ohrievať vodu, tých možností máš dnes veľa len musíš rátať s tým, že aktívna je drahšia ako pasívna, ale tak to je povedala by som, že logická vec ;)

Poslať Napísal: 24 Nov 2020, 13:16 

jasne ved tak bude toho viac robit tak bude drahsia. ale aku sumu by som mal ocakavat cca?

Stránka 39 z 42 [ Príspevkov: 420 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre