Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 3 [ Príspevkov: 29 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 10 Sep 2020, 10:13 

"Gery"
- my sme tiež prerábali starý dom a krov sme nechali, lebo bol na počudovanie ešte dosť zachovalý
- samozrejme, že sme potom museli vyberať ľahšiu krytinu ale to nebol žiadny problém, keďže tých je teraz na výber dosť veľa

Poslať Napísal: 10 Sep 2020, 11:23 

mame krytinu od tej prvej firmy, ktora je v nazve spomenuta a vsetko super. aj tie "vichrice" ktore tu boli spomenute prezila uplne v poriadku. nebala by som sa ist aj do takej stresnej krytiny, je taktiez dobra a ma aj nejake lepsie vyhody v porovnani so skridlou.

Poslať Napísal: 14 Sep 2020, 09:32 

@gery.. áno, pravdepodobne necháme pôvodný krov, keďže viacerí mi povedali, že po 30 rokoch ešte nemôže byť krov zlý.. Vymeníme len strešnú krytinu a aspoň aj nejaké peniaze ušetríme..

@birken.. Ruukki krytinu máte??.. A ako ste s ňou spokojní?... Ktorú konkrétne od nich máte a čo Vás vyšla?..

Poslať Napísal: 15 Sep 2020, 20:37 

Hej to máš pravdu, no aj tak by som si ho dal pre istotu asi skontrolovať nejakým statikom a až to bude ok tiež by som ho nechal

Poslať Napísal: 16 Sep 2020, 07:51 

@gery.. uvidíme, ako nám to s časom výjde a či nájdem nejakého odborníka, ktorý bude ochotný sa na to pozrieť.. No myslím si, že to budem aj ja vidieť, či je krov úplne hnilý alebo v pohode.. Túto vec by sme ale mohli uzatvoriť a mohli by sme teraz podiskutovať o krytine, lebo tú už by som mal začať riešiť keď chcem ešte tento rok aspoň strechu mať hotovú.. Naše plány sú také, že teraz za október tú krytinu vymeniť a cez zimu aby sme mohli vo vnútri búrať a robiť ostatné potrebné veci...

Poslať Napísal: 16 Sep 2020, 12:32 

No tak to potom najvyssi cas. Ak si rozhodnuty pre plechu, tak ako to budes mat aj celkom rychlo. Mate vyraty aj nejaky ten dizajn, farbu no hlavne vyrobcu. Obzerali ste sa už, lebo isto treba pocítat aj s nejakym casom na objednavku

Poslať Napísal: 17 Sep 2020, 10:23 

ano, presne od nich mame krytinu. my sme s nou velmi spokojni. najsuper bolo to, ze sme ju mali rychlo polozenu. ved robili nam to original pokryvaci, ktorych nam dohodili ale ked som sa na to pozeral, tak to nebolo nic komplikovane, mozno by som to zvladol aj ja :D cenu ti vyzistim, manzelka to ma isto niekde napisane, len budem musiet pockat lebo som na sluzobke a pridem az zajtra vecer domov.

Poslať Napísal: 21 Sep 2020, 09:00 

Zvládol, ako plechová strecha v celku nie je nič hrozného na prácu, len ako už možno s tým olemovaním by mohol byť problém. No na druhej strane máš takto záruku aj na montáž a aspoň vieš, že to máš spravené poriadne

Poslať Napísal: 21 Sep 2020, 09:49 

mňa by zaujímalo, či pri týchto nových plechových strechách sú aj nejaké nevýhody veľké oproti napríklad škridlovým. lebo ako tiež sa mi možnosť plechovej na napríklad montovaný dom pozdáva hlavne teda kvôli váhe viac

Poslať Napísal: 21 Sep 2020, 10:39 

@sydney vieš čo my máme oceľovú krytinu od Ruukki a žiadne nevýhody som zatiaľ nepostrehol. Keď som sa rozhodoval akú krytinu, tak my niektorí šplechli, že ak zle zateplím podkrovie, tak budem veľmi počuť dážď, že to je hnusný rachot, no v našom prípade s tým vôbec nemáme problém! A ešte sa možno ľudia boja toho, že pri väčšom vetre je riziko strhnutia takejto krytiny, no my sme sa zatiaľ našťastie ani s tým nestretli. Tiež záleží od toho, aká firma ti ju montuje. Samozrejme, že pokiaľ je zle namontovaná, tak príde silnejší vietor a zoberie ju. Treba preto aj na to dávať veľký pozor!

Stránka 2 z 3 [ Príspevkov: 29 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre