Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 32 z 36 [ Príspevkov: 358 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperácia - áno, nie?
 Poslať Napísal: 27 Júl 2020, 09:32 

Lucian to že si sa sekol že nechceš nikoho názor počuť to je normálne.Tiež som si tým prešiel a nielen pri výbere rekuperácie.Aj pri iných veciach.Mňa zmiatlo to,že som si myslel,že je jedno či aktívna či pasívna rekuperácia.Nevidel som nejaké zásadné rozdiely,až kým som sa tomu nezačal viac venovať.Veľa mi pomohlo,keď som si pozrel firmy,ktoré vyrábajú jednotky.Našiel som aj rôzne typy.Ako nastaviť rekuperáciu.Aký výkon pre aký dom je vhodný.Prečo má aktívna viacej výhod oproti pasívnej a pod.

Poslať Napísal: 27 Júl 2020, 21:53 

Tiež som mal takého známeho, ktorý si myslel, že vie všetko a žiadne rady nepotrebuje a tak nakoniec aj dopadol. Stavba domu a niektoré veci si vyžadujú proste isté skúsenosti. Keď už mám do niečoho investovať, ako osobne mám rád, keď je všetko tak povediac šité na mieru a podľa toho sa snažím si aj samotné firmy vyberať

Poslať Napísal: 28 Júl 2020, 11:57 

SLAV0 TAKYCH MAJSTROV AJ JA POZNAM CO VSETKO VEDIA A JE MI TO LEN DO SMIECHU. LEBO VSETKO VEDIA ALE AKURAT TAK MOZNO TEORETICKY ALE PRAX NIKDE. KAMARAT MI VELICE DAVAL RADY A KED SOM HO VZAL ZE POD MI POMOCT TEDA POROBIT TO TAK KUKAL ZE NIEE TO NEMAM CAS TAK POTOM AKOZE O COM

Poslať Napísal: 28 Júl 2020, 15:14 

Nooo tí sú podľa mňa najlepší alebo ti nasľubujú a keď potrebuješ tak to toľko výhovoriek čo si vedia vymyslieť, prečo nemôžu prísť, že sa človeku až rozum zastaví

Poslať Napísal: 29 Júl 2020, 07:30 

Aliban7-aj mňa.Ale dosť mi pomohlo,keď som si prečítal niektoré komentáre tu a popozeral som si ponuky jednotlivých značiek,ktoré na slovenskom trhu sú.Už som si aj spísal,že čo aké mám očakávania,čo by som chcel.A najmä by som chcel nájsť firmu,ktorá mi všetko urobí na komplet.Aj projekt,aj realizáciu,všetko namontuje,nachystá tak aby sme sa my potom už mohli len vytešovať.Lebo nechcem tak aby jedna firma mi robila vzduchotechniku,že rozvody a ďalšia montáž.Väčšia istota aspoň ja ju teda mám keď to je naraz.

Poslať Napísal: 29 Júl 2020, 15:44 

Hej tak by to ale malo byť, že firma má všetko od A po Z zabezpečené vo vlastnej réžii. Samozrejme, že si človek číta rôzne skúsenosti a tak a ak sa niekde objavuje dokolečka nejaká tá firma, tak sa ako po 1. obzrie po nej

Poslať Napísal: 29 Júl 2020, 16:07 

da sa riesit rekuperacia aj dodatocne ked uz je dom postaveny, ci je to potom o moc financne narocnejsie ako ked sa to riesi uz pri samotnej stavbe domu

Poslať Napísal: 30 Júl 2020, 12:16 

lincoln vsetko sa da, ked su peniaze, taky je moj pohlad, jasne, ze to bude drahsie uz v takom dome ktory stoji, lebo treba pripravit rozvody vzduchotechniky a to sa robi lahsie co som zistoval v novostavbe pocas stavby ako takto ;)
ked su teraz taketo teploty tak coraz viac sledujem pri rekuperaciach moznost chladenia tie vykony, aby som mal predstavu co sa ako oplati, nech mi to aspon nieco doma vychladi, ale vyznat sa v tom neni len tak :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 30 Júl 2020, 16:36 

hej tak to mi je ako jasne, ze to bude omnoho narocnejsi proces ako pri novostavbe. s tym chladenim to je ako to ma kazda rekuperacia? lebo dost nad tym premyslam v poslednej dobe, ze aj ked dom nie je novy, ze ci by som do toho nesiel

Poslať Napísal: 31 Júl 2020, 09:25 

Lincoln-dá sa,len na to tiež je potrebné mať urobený projekt,urobené rozvody a všetko.Tak je najlepšie keď sa toho chytí firma,ktorá má skúsenosti.Ja teraz najviac pozerám jednotky od Nilanu,zdá sa mi tá značka fajn.Aj cenovo a aj čo sa týka vybavenia jednotiek.
TiborUHLAR90-toto aj mňa zaujalo.Len neviem aké je to v praxi,koľko stupňov to vie urobiť,aký rozdiel.

Stránka 32 z 36 [ Príspevkov: 358 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre