Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 80 z 81 [ Príspevkov: 810 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 16 Júl 2020, 11:19 

Tak v skratke. Spoľahlivú značku spoznáš podľa toho ako dlho je na trhu, koľko už ten výrobca má za sebou rokov, akú má ponuku.
Je to niekedy príjemné, keď ti peniaze odchádzajú z účtu? Podľa mňa nie, aspoň teda ja s tým nie som pomaly nikdy stotožnený :mrgreen: :mrgreen:
Cena by ťa odradiť nemala, lebo to koľko ty platíš na začiatku je za to, že si zaobstaráš kotol, nádrž na pelety, dávkovač - dopravník a kopu iných vecí, ktoré k tomu potrebuješ. Takže vieš za čo to platíš, nie sú to peniaze do vetra.

Poslať Napísal: 16 Júl 2020, 13:27 

frantisek ale su aj taki ludia, co si kupuju pelety po troche, po vreckach, comu sa teda trochu cudujem :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Poslať Napísal: 17 Júl 2020, 12:24 

Pavol tak to je už potom čisté bláznovstvo by som povedal, tomu vôbec nerozumiem načo niekto niečo také robí, veď to len sebe robí horšie. Pretože menšie vrecká aj sú drahšie, aj je to zbytočne viacej odpadu, že sáčky a tiež viac starostí s tým je. Oplatí sa naplniť si plnú nádrž a vybavená vec. Takto po menších sáčkoch sa to skôr oplatí, keď je kotol pre menšie kotolne, že má aj oveľa menší zásobník.

Poslať Napísal: 20 Júl 2020, 07:22 

Frantisek dám ti v tomto za pravdu, oplatí sa to, keď je zásobník integrovaný v kotli, vtedy je to dobré riešenie, lebo ten objem nie je taký veľký, ako pri samostatných :)

Poslať Napísal: 21 Júl 2020, 12:16 

len to akoze mam co sledovat historiu vyrobcu?...ved to tozvie dokedy budem potom sa touto otazkou zaoberat...ved nie je, ale myslel som ze nejako sa mi podari usetrit aspon nieco teda no...ale dobre dobre nebudem teda na to tolko prizerat...dopravnik zabezpecuje automaticke davkovanie peliet dobre to chapem hej?...

Poslať Napísal: 23 Júl 2020, 15:09 

Ungi nejako specialne to sledovat nemusis, len si pozri na nete zakazdym, ze z kade je firma, aka je to firma kolko je na trhu a podobne.
Ak je dlho tak sa dozvies o spolahlivosti vela. Je to vlastne taky snekovy dopravnik, ktory si berie zo zasobnika pelety na zaklade toho aky program nastavis, ako sa bude v kotli kurit.

Poslať Napísal: 23 Júl 2020, 17:30 

...zolo ako ten dopravnik vyzera?
bez toho kotol nefunguje alebo ako?

Poslať Napísal: 24 Júl 2020, 07:52 

Ked chces aby kotol fungoval automaticky, aby si ty nemusel dosypavat do neho pelety tak to potrebujes, viem, ze niekto to berie ako dalsi vydavok, ale to k tomu patri, ked chces kurit peletami tak treba si to brat do uvahy ako celok, nielen kotol samotny, k tomu patri aj dopravnik, aj nadrz na pelety, aj akumulacna nadrz, preto je dobre mat v technickej miestnosti na to dost priestoru a posielam ti aj fotku ako to asi vo vnutri vyzera, nech mas predstavu o tom davkovani :mrgreen:

Obrázok

Poslať Napísal: 27 Júl 2020, 06:46 

aké veľké nádrže na pelety majú tieto kotle, čo už ho majú v sebe ten dopravník? A zásobník s kotlom v jednom?
Koľko sa tam toho zmestí? Čítal som, že je to vhodné pre menšie kotolne, preto ma to zaujíma. Že či to netreba potom nejako často zbytočne dopĺňať.

Poslať Napísal: 28 Júl 2020, 14:07 

neviem, ze ako to je pri inych znackach, ale Atmos, co ma kompaktne peletove kotle, tak tie je nutne doplnat raz za 1 az 3 dni, tak, ze zvrchu nasypes pelety do zasobnika a vlastne kotol ta upozorni na to, ked uz pelety v kotli nie su, ti to vyhodi ALARM PELLETS - DOPLNIT PELETY ;) ale v pripade, ze toto doplnanie sa ti bude zdat prilis caste tak si vies dokupit este nadstavec zasobnika :mrgreen:

Stránka 80 z 81 [ Príspevkov: 810 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre