Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 79 z 81 [ Príspevkov: 810 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 27 Jún 2020, 13:09 

..tak dnes si myslím, že veľa ľudí si dá záležať na výbere kvality paliva..najmä keď si uvedomujú, že čo to môže spôsobiť..riešiť spekance neni príjemná vec..

Poslať Napísal: 29 Jún 2020, 17:13 

Kolko stoji ked by som chcel take odpopolnenie si dokupit ku kotlu? - je to draha zalezitost ci sa to da zvladnut?

Poslať Napísal: 29 Jún 2020, 19:46 

Takto nejako to riešenie vyzerá.
Obrázok
Neviem, čo znamená pre teba drahé. Toto čo som ja kukal, tak vychádza to odpopolňovacie zariadenie cca 520€, ale bez prídavného popolníka. Ten treba dokúpiť zvlášť, tie sú aj podľa veľkosti, ale tiež výrobca odporúča jednotlivé typy pre rôzne kotle. Tie malé stoja cca 200€, pár eur hore dolu.

Poslať Napísal: 30 Jún 2020, 08:23 

Ale si zase vezmi aj to, že koľko ti to ušetrí. Že to len v istých intervaloch budeš vyhadzovať, prípadne ak bude to už plné tak ti to dá na známosti. Takže to je ešte vyššia trieda komfortu ;)

Poslať Napísal: 30 Jún 2020, 09:28 

Áno, tam je interval niekoľko dní kým sa naplní a všetko aj tak záleží od veľkosti popolníka a od typu, že teda pre aký kotol. Sú rôzne veľkosti.
Za seba môžem povedať, že je to dobrá vec a tá investícia sa vráti, o tom proste neni pochýb!

Poslať Napísal: 07 Júl 2020, 08:43 

V tomto s tebou súhlasím, takže tam moc netreba váhať, ušetrí to aj čas, aj energiu a už nakomplet bude to kúrenie automatika, bez starostí ;)

Poslať Napísal: 07 Júl 2020, 11:42 

...pilor interval je kolko dni?...tyzden je to alebo menej?...nech mam o tom realnu nejaku predstavu nech netapam len tak v tme...lebo urcite to bude iny interval ako na doplnanie paliva, nie?...

Poslať Napísal: 09 Júl 2020, 10:39 

Interval pri najmenšom popolníku je raz za 14-30 dní.
Keď vynesieš popolník a chceš ho znovu sprevádzkovať tak stačí jednoducho vypnúť a zapnúť vypínač na 5 až 10 sekúnd.
Čo sa týka toho intervalu dopĺňania paliva, tam je to zase o tom akú veľkú nádrž na pelety si kúpiš, môžeš mať pokoj aj celú zimu, takže je to tiež len o veľkosti.

Poslať Napísal: 13 Júl 2020, 15:36 

Jazzen dopĺňanie paliva je to najmenej. To ti naplnia povrch nádrž a vybavená vec, nemusíš po nejakých vreckách kupovať, žeby si s tým mal starosti.

Poslať Napísal: 13 Júl 2020, 17:01 

pilor sorry ale mal by som par otazok...podla toho co pises vyzera ze sa celkom v tomto vyznas...tak by som chcel keby si mi poradil niektore veci vysvetlil...aka znacka peletovych kotlov je taka spolahliva?...cez znamych som si zistoval ake ma kto kurenie a dozvedel som sa o tom ze prvotne naklady nie su nejake prijemne...teda suma za ne...ale nechcem sa nechat tymto nejako odradit...lebo som dost po nete nazorov cital a teda pelety vyzeraju ako v pohode riesenie primarneho kurenie v dome...najma my nemame novostavbu ale prerabame starsi dom...kurenie ktore tam je je v dost dezolatnom stave...a chcel by som to teraz v lete vsetko dat do poriadku aby na zimu sme mohli kurit a uz zase nejake veci potom aj vo vnutri robit...

Stránka 79 z 81 [ Príspevkov: 810 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre