Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 69 z 70 [ Príspevkov: 692 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 16 Jan 2020, 12:13 

Jasné, že tie hodnoty sú pri čo najlepších podmienkach, ale keď nebudeš mať vlhké pelety, nebudeš mať nekvalitné, tak sa nemusíš báť, že by tá účinnosť bola nízka alebo čo. To vôbec nie.

Poslať Napísal: 17 Jan 2020, 08:56 

Nevidím dôvod na to aby pelety mali vyššiu vlhkosť, jedine, že by neboli dobre skladované, ale ak má niekto nádrž na pelety, že originál, tak myslím, že toto je úplne zbytočná obava. Skôr potom tá kvalita tiež vie urobiť svoje, že by to nebolo jak má.
Dobré je to, že ty si vieš pozrieť parametre peliet, aj výhrevnosť napríklad aby si mal o tom trochu lepšiu predstavu. Ale tá účinnosť vo všeobecnosti je vysoká pri bežnom používaní ;)

Poslať Napísal: 20 Jan 2020, 10:55 

Spgar, tych nadrzi na pelety je kvantum, vsetko zalezi od toho aky objem chceme mat, ze kolko peliet v nich, ale podla mna sa to oplati kupit a takto ich skladovat, pretoze k tym original nadrziam napriklad od Atmosu sa priamo da napojit dopravnik a tym padom si sam bude do kotla davkovat tolko peliet kolko je potrebnych ;)

Poslať Napísal: 21 Jan 2020, 08:50 

Dnes je podľa môjho porovnávania a zváženia vhodná voľba kúrenie peletami. Benefity sú, že výkon kotla a ostatné funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou, a tá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému.
Doplňovanie peliet, čistenie spaľovacej komory a vyberanie popola stačí raz za 1 - 30 dní, a to všetko na základe kvality peliet a veľkosti zásobníka.
Ja mám očekované kotle Atmos na pelety a teraz príde mi to aj z pohľadu cien aj komfortu také fajn riešenie. Lebo nemusí človek chodiť prikladať a mesačné výdavky nie sú také vysoké ako napríklad pri elektrine.

Poslať Napísal: 22 Jan 2020, 09:53 

Jozef to je to, co som ja pisal pred nejakymi mesiacmi.
Ze najidealnejsie je kupovat biele pelety, aby to cistenie nebolo nutne kazdu chvilu, ale len raz za cas. Lebo ked su spekance tak to po kazdom dohoreni treba :shock:

Poslať Napísal: 24 Jan 2020, 12:57 

Olipar ja to chápem, ja si myslím, že je to dobrá vec si rovno zaobstarať originál nádrž na pelety, má to veľmi veľa výhod.
Niekto to síce vníma, že zbytočne peniaze do luftu, ale vôbec nie, pretože tá nádrž sa naplní a je pokoj napríklad aj na celú zimu, aj keď jasné, že to som povedal len obrazne, pretože to závisí aj od kúrenia, od veľkosti domu a od kvantum iných vecí ;)

Poslať Napísal: 10 Feb 2020, 08:40 

Spgar velmi ide o tu velkost nadrze...aku kto zvoli, ak niekto zvoli malu, tak nemoze cakat, ze bude pokoj celu zimu...ale je to o moznostiach, o priestore ktory ma clovek...david len nie je to len o farbe, ale aj o tej kvalite, aby ozaj to bolo z toho makkeho dreva bez kory, aby nebol problem s horenim v kotli...aj ked teraz podla toho jak je to vonku vyzera akoby uz pomaly bolo aj po zime... :mrgreen:

Poslať Napísal: 11 Feb 2020, 13:15 

Aká nádrž na pelety je vhodná do rodinného domu?

Neoplatí sa teda nakupovať po malých sáčkoch pelety hej? Akú máte záruku na kotol na pelety? Zisťujem si o tomto kúrení viacej, keďže momentálne máme problém, že plyn nie je všade, kde by ho bolo treba :mrgreen:

Poslať Napísal: 13 Feb 2020, 12:41 

..čosi neoplatí..najmä ak ide o dom s nejakou väčšou rozlohou..
..to v takom prípade by si mohol kupovať každú chvíľu a by sa ti to neoplatilo aj vzhľadom na ceny malých balíkov peliet a tiež na to to, že vlastne treba to ísť autom kúpiť, odviesť, doviesť a pod..
..čím väčšia nádrž na pelety tým lepšie..len hlavne treba dať pozor aby nemali možnosť nejako tie pelety navlhnúť, treba ich dobre skladovať..

Poslať Napísal: 13 Feb 2020, 16:58 

Je to aj od rozlohy domu ale aj od toho aky vykon kotla vlastne clovek kupi...niktonikto to sa neoplati to je jasne, ze to by sa clovek preratal takym sposobom...

Stránka 69 z 70 [ Príspevkov: 692 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre