Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 46 z 47 [ Príspevkov: 467 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalitná krbová vložka
 Poslať Napísal: 13 Feb 2020, 09:09 

Adamko prečo sa bojí kvôli deťom? Koľko ročné deti máte?
Všetko je to naučiť tie deti, aby nechytali sklo a podobné veci, čo si myslím, že sú bežné. To otváranie je jednoduché, aj to dobre tesní. Aj sa ľahko čistí.

Poslať Napísal: 20 Feb 2020, 06:45 

Deti sa naučiť dá aby sa tomu vyhýbali, aby sklo nechytali, aby nejako nemali tendenciu ísť za tým ohňom, to je normálne, všetko sa dá. Len veľa detí to pokúša, to som videl aj u nás. Je to svetlo ktoré deti zaujíma lebo sa to aj hýbe.
Ale môj názor je taký, že kvôli deťom netreba upustiť od svojich predstáv a nárokov. Zakaždým sa to dá urobiť tak aby dobre bolo, aby bezpečnosť bola na prvom mieste a zároveň aby ste mali kúrenie aké chcete.
Nie je to tak dávno, čo boli u nás známy, čo stavajú dom, tí riešili vo veľkom, že čo s krbom, s ktorým pôvodne rátali, ale že od mnohých počuli, že do nízkoenergetického domu dávať krb je nezmysel. Ja som len nemo pozeral, že to kto im niečo takéto vôbec tvrdil :o

Poslať Napísal: 20 Feb 2020, 14:28 

noo 2 rocne a je to s nimi dost tazke a preto sa manzelka boji, tohto typu presklania ale ako tiez si myslim, ze sa naucia, ze sa toho proste chytit nemaju a ked tak, dal by som tam kludne nejaku ohradku.. ako myslis, ze zbytocne? asi aj zalezi do akeho velkeho domu a tak,ci?

Poslať Napísal: 21 Feb 2020, 09:00 

Všetko je to sila zvyku, nemusíš sa báť, deti sú malé a to sa naučia na to, zvyknú si.
Len keď už krb tak potom aby sedel aj do priestoru, treba si rozmysleiť jeho umiestnenie, kde by si ho chcel mať. Ako bude umiestnený, že aké presklenie by bolo najlepšie.
Ale môj názor je, že je fajn ak je v strede niekde, tak aby bol presklený z troch strán, že bude vyzerať celý krb dobré z každej strany ;-)

Poslať Napísal: 24 Feb 2020, 13:07 

@adamko posielam ti fotku, co som nasiel v telefone, ked sme boli na vystave, tam je vidiet akym sposobom sa to da otvorit, je to prakticke a tiez aj cisti sa super, mna to prijemne prekvapilo, ze je to taky iny sposob ako pri beznych krbovych vlozkach ;)
je to moderne, ale zaroven aj prakticke ;)

Obrázok

Poslať Napísal: 28 Feb 2020, 10:49 

Mne sa viacej taketo otvaranie paci, aj skrz to, ze je to take na pohlad pekne, ze nic take rusive na tej vlozke nie je. Ze je to take vkuse, ziadne prechody.
Kedysi jak to bolo to otvaranie, ze len spredu, tesnenie len takou nejakou snurou, to boli casy, esteze tie technologie napreduju :mrgreen:

Poslať Napísal: 01 Mar 2020, 16:34 

@Pihík pred rokmi nebolo tolko moznosti, teraz je toho dost, tato vlozka konkretne to je od Deltaka, maju v ponuke aj ine typy, ale nas toto zaujalo na vystave, ked sme ju videli nazivo ;)
ja som mal miernu obavu z toho, ze ci pri prikladani vlastne dym nejako nepojde dnu, aky bude mat tak komin a tak, ale dosiel som na to, ze tie obavy boli uplne zbytocne :D

Poslať Napísal: 02 Mar 2020, 17:47 

waaa, mne sa tieto trojstranné páčia asi najviac. to už je iná paráda, len škoda, že ten môj muž je za klasiku, ja by som takýto brala hneď

Poslať Napísal: 03 Mar 2020, 18:06 

@denda za klasiku akoze mas na mysli jednostranny akoze preskleny len zpredu??
to z akeho dovodu? mozno by mu bolo fajn pre predstavu keby nazivo videl tie krby, tie presklene z viacerych stran ;-)

Poslať Napísal: 04 Mar 2020, 07:07 

denda dovolím si povedať že vzhľad krbu by ma mal trochu prispôsobiť aj tomu kde bude umiestnený, či bude za nejakou stenou alebo bude nejako vizuálne oddelovať dve miestnosti alebo ako. aj od týchto vecí záleží či je lepšie siahnuť po presklenom z viacerých strán alebo nie. napríklad mám kamaráta čo moc nechcel sklo na viacerých stranách skrz deti že tie sa naháňať budú a rozbijú ho ale napokon dal a deti sa naučili že nemôžu lietať po dome že si nemôžu pri krbe hádzať loptu a podobné veci. myslím že z veľkej miery sú tieto veci o zvyku ale netreba sa zbytočne vopred obávať.

Stránka 46 z 47 [ Príspevkov: 467 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre