Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 14 z 17 [ Príspevkov: 168 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Vetranie a rekuperácia
 Poslať Napísal: 07 Jan 2020, 09:16 

To je jasne, ze budem uz len v dobrom spominat. Sme v stadiu hrubej stavby, tu mame dokoncenu a teraz v januari chceme poriesit okna a uz robit vo vnutri. Preto som zacal zistovat uz aj skor, aby som toho nemal potom vela. Aby som vedel vsetko v predstihu objednat, aby nas potom uz nic nebrzdilo, vies??

Poslať Napísal: 10 Jan 2020, 11:01 

Lipa2 píše:
To je jasne, ze budem uz len v dobrom spominat. Sme v stadiu hrubej stavby, tu mame dokoncenu a teraz v januari chceme poriesit okna a uz robit vo vnutri. Preto som zacal zistovat uz aj skor, aby som toho nemal potom vela. Aby som vedel vsetko v predstihu objednat, aby nas potom uz nic nebrzdilo, vies??

A dobré si spravil! Niektorí ľudia riešia všetko zahorúca a potom sa čudujú, že musia na dodanie čakať 8 alebo aj viac týždňov. A potrebuješ ešte v niečom poradiť alebo ste sa už rozhodli, ktorú vetraciu jednotku objednáte?

Poslať Napísal: 13 Jan 2020, 11:30 

Cuuuus, ake vidite vyhody v tej rekuperacii? Stale tomu nejako nerozumiem, k comu je to vlastne dobre??

Poslať Napísal: 31 Jan 2020, 03:29 

@Fero vyhod je dost vela. medzi tie najzakladnejsie patria:
- neustale dychanie cerstveho a kvalitneho vzduchu
- nepretrzita vymena vzduchu brani vzniku plesni, tym padom chranis svoje zdravie a aj samotnu stavbu
- spolahlivo reguluje CO2 a neprijemne zapachy
- reguluje teplo - v zime dlhsie teplo, v lete dlhsie chladno
- vdaka tomu, ze nemusis vetrat cez okna, tak nemas ani hluk v dome zvonku
- vetracia jednotky byva aj so spatnym ziskavanim tepla, tym padom to usetri okolo 20% nakladov na energiu v porovnani s jednoduchymi jednotkami bez spatneho ziskavania tepla
- filtre si lahko sa vymenis aj sam
- a spotrebu el. energie na prevadzku zariadenia viac menej kompenzuje znizenie vykurovacich nakladov

k tomuto vsetkemu to je dobre!!!

Poslať Napísal: 04 Feb 2020, 09:07 

Hmmm, vdaka za vypisanie! Nevedel som, ze rekuperacia prinasa az tolko vela vyhod. A ludia to ked mate rekuperaciu, tak vobec nevetrate cez okna? Nechyba vam cerstvy vzduch z vonku??? Lebo moc si to neviem predstavit.

Poslať Napísal: 06 Feb 2020, 12:45 

FERO ZASE NEMYSLI SI, ZE KED MAS REKUPERACIU TAK VOBEC NEOTVARAS OKNA.
TAK TO VOBEC NEFUNGUJE. PREDSA LEN AJ TAK Z CASU NA CAS OTVORIS OKNA. AJ KED MENEJ AKO KED NEMAS REKUPERACIU ALE TEN CERSTVY VZDUCH ZVONKA SI MOZES KEDYKOLVEK PUSTIT DO DOMU. A ESTE AJ CEZ REKUPERACIU TI IDE CERSTVY VZDUCH, TAKZE TY HO V PODSTATE V DOME MAS NEUSTALE! TO JE TA VYHODA REKUPERACIE!

Poslať Napísal: 07 Feb 2020, 12:48 

Jangrego len jednu otazku, nebudem ta dlho otravovat - rekuperacia sluzi aj ako klimatizacia?

Poslať Napísal: 10 Feb 2020, 13:41 

ASYM ANO, DA SA POVEDAT, ZE AJ KLIMOVAT SA V LETE DA S REKUPERACIOU.
TAM STACI NASTAVIT, ABY TI TO V LETE OCHLADZOVALO A BUDES MAT PRIJEMNE AJ V LETE V DOME. LEN TO SA UZ MUSIS SPYTAT PREDAJCU, CI DANA REKUPERACNA JEDNOTKA TO OBSAHUJE. LEBO SA MI ZDA, ZE VSETKYMI SA TO NEDA, ZE SU ROZDIELNE TIE JEDNOTKY.

Poslať Napísal: 12 Feb 2020, 08:40 

Vidis, to som si neuvedomil Jangrego, ze vlastne ta rekuperacia taha do domu vonkajsi cerstvy vzduch. Som si vcera pozeral ako to vlastne cele funguje, tak som uz viac v obraze. Ty mas v dome rekuperaciu?

Poslať Napísal: 14 Feb 2020, 11:54 

Jangrego vdaka za odpoved. Som rad, ze niektore to maju. To si uz zistim, to uz nie je problem. Lebo ked budem davat do toho tolko penazi, tak isto chcem, aby to v lete ochladzovalo dom. Zo zaciatku nebudeme riesit vonkajsie tienenie, tak bude v dome teplo, tak aspon nieco potrebujeme mat a klimatizacia je zbytocna, ked uz mozem radsej kupit vetraciu jednotku taku, ktora bude ochladzovat.

Stránka 14 z 17 [ Príspevkov: 168 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre