Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 12 z 13 [ Príspevkov: 130 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 05 Dec 2019, 14:14 

Moriačik píše:
Čaute. Kupujem starý dom, ktorý musím postupne prerobiť. Idem zhadzovať aj strechu a najradšej by som ju dal na novo spraviť. Koľko cca peňazí stojí nová strecha?

...a aká tam je strecha?.. sedlová alebo valbová?... lebo sedlová ťa výjde jednoznačne menej ako valbová... my máme áčkovú a platili sme 10 500€ ale bez škridly... so škridlou nás strecha vyšla 15 500€... strecha je veľmi drahá a strechári si pýtajú neskutočné peniaze len za prácu, keďže to je riziková práca... no strechu potrebuješ, takže budeš musieť aj ty investovať...

Poslať Napísal: 10 Dec 2019, 13:31 

Petra-Skolikova, nemáš začo a mňa vôbec neotravuješ. Veď ak potrebuješ ešte s niečim pomôcť, tak píš.

Poslať Napísal: 25 Dec 2019, 18:46 

...ked sa tu bavite o starych domov, tak podla mna je najlepsie zhodit aj krov a vsetko na novo spravit...my sme tiez prerabali stary dom po mojich starych rodicoch a vsetko na komplet sme menili, takze aj krov a samozrejme aj stresnu krytinu...uz bolo vidno, ze to zacalo hnit a ze keby zrazu na ten krov dame skridlu, tak by to nemusela vydrzat...preto odporucam radsej vsetko spravit raz a poriadne!...

Poslať Napísal: 31 Jan 2020, 03:06 

Valbová, keďže ide o dom typu bungalow. Fúha, tak to je riadna pálka! Takže to ja môžem počítať aj 20 000€??:O:O Nie je to nejako veľa?? A škridlu ste brali od koho??

Poslať Napísal: 06 Feb 2020, 12:40 

MORIACIK V DNESNEJ DOBE TO NIE JE VELA.
TAK SI JEDNODUCHO MAJSTRI, KTORE ROBIA STRECHY PYTAJU. USETRIL BY SI JEDINE V TOM PRIPADE, KEBY SI SI JU NEJAKO VEDEL SPRAVIT SVOJPOMOCNE ALE PRI VALBOVEJ STRECHE BY SOM RADSEJ DO TOHO NESIEL. KEBY SI MAL ESTE KLASICKU ACKOVU, TAK TA NIE JE AZ TAKA TAZKA ALE VALBA JE A PREDSA LEN STRECHA MUSI BYT KVALITNE SPRAVENA! AK CHCES DAVAT SKRIDLU, ODPORUCAM TONDACH (TERAZ UZ POD NAZVOM WIENERBERGER).

Poslať Napísal: 17 Feb 2020, 10:14 

Jangrego - pri valbovej by som do toho sám nešiel ani ja ale my sme mali klasickú áčkovú strechu a zvládli sme ju svojpomocne...Na krov som mal zavolaných viacerých chalanov a potom latovanie som spravil so snúbenicov a na škridlu sme zase spravili jeden víkend veľkú brigádu...Všetko sa dá, keď sa chce...

Poslať Napísal: 06 Mar 2020, 12:25 

JARCO PARADA, ZE STE TO ZVLADLI SVOJPOMOCNE.
KOLKO VAS TO VYSLO, KED STE TO TAKTO RIESILI? A MOHOL BY SI PRIDAT AJ NEJAKU FOTKU VASEJ STRECHY, ABY SME VIDELI, AKO STE JU ZMAJSTROVALI. A KRYTINU SI DAVAL AKU? TO MAS TAKU SIKOVNU SNUBENICU, ZE STE SPOLU LATOVALI??? PARADA!

Poslať Napísal: 23 Mar 2020, 09:55 

ale ved latovanie jangrego nie je az take narocne. da sa to naucit, ked clovek chce. aj ja som bol pomoct kamaratovi na dome, ked robili strechu. tiez ju robili svojpomocne a v pohode sme to zmakli za mesiac.

Poslať Napísal: 13 Apr 2020, 13:08 

Moriačik píše:
Valbová, keďže ide o dom typu bungalow. Fúha, tak to je riadna pálka! Takže to ja môžem počítať aj 20 000€??:O:O Nie je to nejako veľa?? A škridlu ste brali od koho??

...uvidíš, možno nájdeš nejakých strechárov, ktorý ti to aj za menej spravia....a ideš klasický krov robiť, či ten väzníkový?...lebo ten väzníkový vychádza menej...my máme škridlu Tondach...no vieš, strechu potrebuješ a tým pádom ju musíš zaplatiť...a je to práca vo výške, takže tí chlapi si za to aj vypýtajú...

Poslať Napísal: 14 Apr 2020, 11:05 

Bodaj by si mala pravdu Maťka! Klasický krov chceme, ten väznikový nechcem, lebo to už by som tam nič nedal a ja si chcem spraviť také sklápacie schody a aspoň nejaké nepotrebné veci dať hore do krovu. Ale našiel som jedných živnostníkov, ktorý mi dali vcelku fajn cenu, tak s nimi to idem robiť.

Stránka 12 z 13 [ Príspevkov: 130 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre