Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 64 z 65 [ Príspevkov: 648 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 16 Okt 2019, 09:22 

..manuel len treba očakávať to v takom smere, že komfort, teplo a podobne..z časti aj v podobe financií, že mesačné náklady budú jednoznačne nižšie akoby to bolo pri elektrine..

Poslať Napísal: 18 Okt 2019, 11:04 

nikto takze potom je to uz take prijatelnejsie, ze clovek sa nemusi kazdu chvilku rozculovat, tak jak to byva ked ide elektrina hore :mrgreen:

Poslať Napísal: 21 Okt 2019, 11:01 

..ale tak elektrina to, ze idu ceny hore to sa dalo proste predpokladat..to je normalne, uz roky je to tak..takze myslim, ze je naivne si mysliet, ze keby som si dal take kurenie, ze zrazu by sa to zmenilo..treba vychadzat aj z toho jak to bolo pred casom..pred par rokmi..myslim, ze je dobre realne sa na toto pozriet a nemat zbytocne nejake nerealne ocakavania..

Poslať Napísal: 22 Okt 2019, 07:51 

Elektrine sa nedá poprieť jedna vec a tou je komfort, to akože keď sa na to objektívne pozrieme, tak je to výhoda, lenže tam to celé začína a aj končí. Nemá to nejaké iné benefity aspoň ja som ich nespozoroval a to teda som kúrenie vybavoval nejakú tú dobu. Ja som si s tým dal na čas.
A pelety tie majú kopu výhod. Dobre je pravda, že pelety musíš z času na čas kúpiť, že zásobu doplniť, ale to je to najmenej si myslím, to by z nikoho neubudlo keby si na to našiel čas 8-)

Poslať Napísal: 25 Okt 2019, 08:01 

NiktoNikto akurát teraz som videl v správach sa mi vidí, že včera to bolo, že elektrina pôjde zase hore. Takže mňa už nik nepresvedčí, že je to lepšia varianta jak pelety.
Pelety sú cenovo dostupnejšie a podľa mňa ten komfort to je proste dosť porovnateľné. Ale tak chápem, že každý možno sa na to díva z iného uhla. Ale ja už ee.
Proste keď kúrenie tak peletový kotol, to je podľa mňa spoľahlivé a dobré riešenie ;)

Poslať Napísal: 28 Okt 2019, 10:03 

Manuel to som aj ja videl. Preto som si uvedomil, ze uz je najvyssi cas aby som nieco zacal s kurenim robit, aby som urobil rozhodnutie, ze do coho pojdem. A pelety ma lakaju coraz viacej 8-)

Poslať Napísal: 29 Okt 2019, 10:22 

..jednoznačne proste, keď je kotol kvalitný, jak napríklad som presvedčený, že peletové kotle od Atmosu sú..tak tam neni podľa mňa dôvod na nejaké pochybovanie..aspoň teda ja to tak vidím..tie ceny budú furt behať, elektrina to je stále stúpajúca krivka, tam tá cena nižšie nepôjde..o tom som presvedčený..a keď sa dajú pelety fajn dostať, že za dobré dostupné ceny, tak čo..

Poslať Napísal: 30 Okt 2019, 19:52 

len potom, ked sa najdu peniaze na kurenie, na takyto kotol, tak sa on treba aj patricne starat, kurit kvalitnym palivom, kvalitnymi peletami a pravidelne ho cistit ;)

Poslať Napísal: 31 Okt 2019, 09:06 

..ako často treba kotol čistiť???..je nejaký časový interval?...

Poslať Napísal: 05 Nov 2019, 07:57 

TimBR
časový interval je podľa môjho úsudku orientačný, veľmi veľa záleží od toho, že jakými peletami sa kúri.
Aká je ich kvalita a tá záleží od toho z čoho sú a tiež podľa farby sa vieš zorientovať.

Stránka 64 z 65 [ Príspevkov: 648 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre