Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 61 z 64 [ Príspevkov: 632 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 21 Aug 2019, 13:23 

Ľuboš vlastne toto čo si napísal svečí o tom, že dnes kotle sú automatické, že nie je vôbec s nimi žiadnych starostí. Že fungujú ako hodinky, ako sú nastavené.
Jednoznačne ak takýto kotol tak aj s dávkovaním peliet!

Poslať Napísal: 22 Aug 2019, 09:54 

Áno, bez toho by to bolo k ničomu. Teda ani nie, že k ničomu, ale keď si môže kotol sám dávkovať pelety tak prečo to nevyužiť. Spojíš kotol s nádržou prostredníctvom toho dávkovača, toho dopravníka a máš to bez starostí, je to veľká pomoc. Predsa len dnes mnoho z nás podľa mňa uvažuje tak aby sme ušetrili čas, aby sme si život uľahčili a zbytočne nekomplikovali.
Ja som tieto veci tiež nevedel zo začiatku, ale potom som sa dostal k webu výrobcu Atmos a tam som sa dozvedel všetky takéto podstatné informácie, ktoré mi pomohli sa posunúť dál.

Poslať Napísal: 23 Aug 2019, 11:05 

len ten dopravnik musi byt spravne umiestneny, nakloneny, aspon podla toho, co viem, co som si zistoval :mrgreen:

Poslať Napísal: 26 Aug 2019, 06:01 

To je jasná vec, prirodzené predsa ak chceš aby to správne dávkovalo do kotla. Tam sú isté podmienky.
Uhol dopravníku musí byť max. 45° a hadica musí byť napnutá.
To ako si prichytíš dopravník, či pôjde zo stropu, že bude zavesený alebo naopak zo spodu podopretý, tak to už je na tebe, to už záleží ako je človeku lepšie to vyriešiť v tej miestnosti.

Poslať Napísal: 27 Aug 2019, 07:21 

To sa potom moze rozhodnut sam na zaklade toho, co bude lepsie, ze ako to spravi, pretoze moze obe varianty vyuzit, kedze obe bude mat v cene, akoze v baleni, takze treba si to dobre zvazit, ze ako to urobit ;-)

Poslať Napísal: 28 Aug 2019, 09:28 

...este by mna osobne zaujimala jedna vec a to udrzba kotla, mam tym na mysli nejake prehliadky, ze pravidelne, ci je kotol v poriadku, ci je vsetko ako ma byt, ci sa to robi kazdy rok pred zimou alebo ako??
o tomto nemam celkom jasnu predstavu :)

Poslať Napísal: 03 Sep 2019, 12:58 

ale teraz sú už aj také možnosti, že si kupíš rovno nádrž s dopravníkom, že to nemusíš zvlášť riešiť a šetrí to aj priestor ;)

Poslať Napísal: 04 Sep 2019, 07:18 

Lučič áno aj to sa dá a ušetrí to kopu miesta, je to fajn najmä do nejakých menších tých kotolní, ale ak niekto nemá problém s priestorom, že má dosť miesta, tak to môže vyriešiť takým spôsobom ako som ja písal. Je to všetko o tých možnostiach ;)

Poslať Napísal: 06 Sep 2019, 09:39 

Lučič áno to máš pravdu, síce napríklad ja neviem, že aký je cenový rozdiel medzi týmto, ale tak ceny k tým nádržiam sa asi tiež budú dať niekde nájsť, či?
Je to na človeku pre čo sa rozhodne, čo bude lepšie aj z pohľadu cien aj šetrenia priestoru, ešteže už máme takéto možnosti :)

Poslať Napísal: 09 Sep 2019, 10:26 

Daju sa najst aj k tomu ceny, predsa si vies uz aj najst eshop, kde sa uz aj kotle daju objednat, cize tam ti ceny vyhodi, len prosim si to cez net neobjednavaj.
Je lepsie, ked pojdes osobne sa pozriet a kupit si co chces.
Viem, ze cez nejaky eshop je to jednoduchsie, ale neni to najbezpecnejsia cesta ;)

Stránka 61 z 64 [ Príspevkov: 632 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre