Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 11 z 11 [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 24 Aug 2019, 01:24 

Gazdíík píše:
prečo všetci vychvaľujete pálenú škridlu?...aké má vlastnosti?...prečo nie betónová škridla?...v tomto stále nemám jasno a rád by som to vedel...tak budem rád, keď mi nejaký múdry stavbár alebo strechár odpovie...a ešte by ma zaujímalo aký cenový rozdiel je medzi týmito dvoma druhmi...díky...

Ak ti mam pravdu napisat, tak medzi tymito dvoma skridlami nie je az taky velky rozdiel. Keramicka (palena) skridla je vyprodukovana z prirodnych surovin: hliny, ilov a vody a je vypalovana pri vysokej teplote s tym, ze
ma velmi podobne vlastnosti ako betonova. Zivotnost tychto skridiel je az okolo sto rokov, jej trvanlivost ale zavisi tiez od kvality krovov a latovania, na ktorych je ulozena. Tato skridla ma dalsiu vyhodu a to taku, ze ma ekologicky vplyv nakolko je recyklovatelna. A poslednou takou vyhodou je farebna stalost, kedze tieto skridle sa vyrabaju vo viacerych farbach a tvaroch. Tolko o palenych skridlach. Co sa tyka tych betonovych, tak tie sa robia pri nizsej teplote. A ostatne vyhody ti neviem napisat, kedze ja mam palenu. O tej mam vsetko nastudovane 8-)

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 24 Aug 2019, 01:24

Stránka 11 z 11 [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre