Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 4 ] 

Autor Správa
 Predmet príspevku: oplotenie pozemku
 Poslať Napísal: 14 Okt 2015, 17:04 

Dobry den, chcem sa opytat nieco ohladne oplotenia, chceme si oplotit nas pozemok viem ze je potrebne aby bol plot nahranici pozemku, ale nikde som nevidela ze by nieco riesil aj susedov plot presahuje hranicu. Plos je murovany cca 2m ale po zerani pozemku sme zistili ze presahuje cca 15cm do nasho pozemku co sa da riesit ?

Predmet príspevku: Re: oplotenie pozemku
 Poslať Napísal: 14 Okt 2015, 17:21 

Najprv by som sa opytal suseda a skusil by som sa nejako dohodnut pretoze pokial to zacnete susedom tak dalsi rok sa budete tahat... a sudy to budu stale odkladat a budu dalsie odvety

Poslať Napísal: 15 Okt 2016, 21:27 

Urcite najprv kontaktujte stavebny urad, ten vam odpovie ci stavba bola ohlasena a pokial ano a ohlaska prebehla bez vasho vedomia tak urcite stavba nemala by zasahovat cez vas pozemok

Poslať Napísal: 11 Mar 2019, 07:17 
Obrázok užívateľa

Najmä je nesprávne, že plot má byt postaveny na hranici. Plot sa stavia čisto na tvojom pozemku ak je plot tvoj. To znamená že aj betonove základy pre kolíky musia byť výhradne na tvojom pozemku a nesmu presahovat k susedovi.

Nevyhnutná komunikácia so susedom. povedať mu, kde mu stojí plot. ale ak ho ma uz postaveny, asi nie je milionar aby ho zbural a postavil znova.

Posledné zvýraznenie urobil Soumynona dňa 11 Mar 2019, 07:17

Stránka 1 z 1 [ Príspevkov: 4 ] 

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre