Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 17 z 19 [ Príspevkov: 181 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: oplotenie pozemku
 Poslať Napísal: 26 Júl 2021, 14:35 

Eriksimal to sa tazko zvazuje, ci by som to sam vedel, ked som take nieco este nerobil. mozno keby mi prisiel niekto s tym pomoct. takze tie hobby predajne mi v tomto pripade neodporucas? myslel som, ze najdem aj tam vhodne dosky. doteraz sa mi podarilo zohnat, co som potreboval pri prerabkach.

Poslať Napísal: 28 Júl 2021, 14:14 

to je dobre, nerad by som dopadol ako tvoj kamarat s neuznanou reklamaciou potom. aj od toho sa pozna spolahlivy predajca. ako sa postavi aj k takymto situaciam. treba sa aj nejak starat o tie dosky? myslim ako je to pri drevenom alebo kovovom plote napriklad. ze po case vyzaduje nejaku starostlivost, aby vyzeral stale dobre.

Poslať Napísal: 02 Aug 2021, 13:26 

osobne by som sa do toho nepustal a nechal to na montaznikov. doma si majstrujem, to asi kazdy, ale pokial ide o taku vec ako je plot, ze je nonstop na ociach, to by ma mrzelo, keby som nieco nespravil dobre. ako vsak mozes ist pozriet aj do takychto predajni, ale na tu kvalitu by som sa tam nespoliehal. dosky najdes, ale uz sa musis sam rozhodnut, ci su aj vhodne na plot. zober si, ze budu nonstop vonku, bude na ne prazit slnko, raz teplo, raz mraz, dazde.

Poslať Napísal: 04 Aug 2021, 09:29 

random810 tak nechce nikto dopadnúť. keď si dávaš robiť takú vec ako plot, tak čakáš, že bude mať nejakú životnosť a vydrží. v tomto prípade sa nejak nepošťastilo. viacerí máme ale vďaka tomu ponaučenie, že sa neoplatí šetriť, čo sa stavebných prác a výstavby týka. no nie, to je jedna z výhod, že tam nemáš žiadnu údržbu. dosky sa nemusia a zdá sa mi, že ani sa nedajú natierať, pretože to nie je potrebné. čo sa takej údržby ako čistenia týka, tak tam tiež nemáš čo vymyslieť. stačí, keď ich umyje dážď. ale ak by ti to nestačilo, tak stačí zobrať vapku alebo hadicu a opláchnuť prúdom vody.

Poslať Napísal: 09 Aug 2021, 08:37 

plot pred domom stoji uz dlhsie a caka na dokoncenie... zatial su to viac menej betonove stlpiky a cakaju, co sa s nimi bude diat dalej... potrebujem tam zohnat nejaku vypln... rozmyslal som nad drevom, ale zase no drevo... vsetci vieme, ze to asi nebude ono... dalej mi napadli drevoplastove dosky... to by aj slo, ale nemam o tom viacej info pozistovane... dalsie mi napadli nejake kovane prvky do toho, ale o tom nie som uplne presvedceny... uvazoval som nad viacerymi alternativami, ale o ziadnej nie som stopercent presvedceny...

Poslať Napísal: 13 Aug 2021, 11:15 

spaciir mas stlpiky, uz sa mas od coho odrazit. ostava teda len vymysliet, co do nich, ak som to dobre pochopil. och, no drevo nie. par uprsanych dni a mozes sa rozlucit s povodnym vzhladom, ak nechces travit dni pri plote a starat sa o drevo. plus si do toho zarataj aj slnko. mokro teplo slnko zima mraz. to su vsetko veci, co na drevo kadejako vplyvaju a myslim, ze prave najlepsie. preto by som ti poradil pozriet si drevoplastove dosky. nezlakni sa toho, ze v nazve je spomenute drevo. so samotnym drevom maju spolocny asi len vzhlad.

Poslať Napísal: 23 Aug 2021, 11:53 

eriksimal drevoplastove dosky?.. pozriem si to... napadla mi aj nejaka plastova vypln, videl som aj take nieco... len to zivotnost plastu nie je bohvieaka pod vplyvom pocasia a tychto vsetkych vplyvov, co si menoval... potom mi napadlo aj obycajne pletivo, ale to je dost nuda... je toho podla mna vela na vyber, tak sa neviem nejak zorientovat a najst vhodne riesenie... preto som sa aj tu opytal... reku viac hlav, viac napadov...

Poslať Napísal: 25 Aug 2021, 14:10 

bezudrzbovost je pre mna ta hlavna vyhoda by som povedal. ziadne dalsie starosti okolo toho, to mi vyhovuje. aka je tam zaruka potom? ked sa o to vlastne nemusis starat, tak aby v tom nebol nejaky zadrhel alebo nieco. pretoze znie to velmi fajn, ze by som to hned bral domov.

Poslať Napísal: 26 Aug 2021, 09:25 

Random810 ma skúšaš, či si všetko pamätám, ale tú záruku ozaj nie. Zádrhel v tom nehľadaj. Nevidím dôvod, prečo by v tom nejaký mal byť. Vyskúšaj si vyhľadať Timbermax na nete a tam sa dočítaš, čo ďalšie by si potreboval vedieť. Myslím, že tie hlavné veci sme už prebrali. Tam to nájdeš ale odbornejšie a detailnejšie popísané. Tiež viem o tom toľko vďaka tomu, že som si to dopredu naštudoval. Veď plot je taká vec, čo má dlho slúžiť a je na očiach v podstate nonstop. Tak som si dal záležať na tom, aby som o tom vedel aj niečo viac.

Poslať Napísal: 03 Sep 2021, 06:40 

Eriksimal bol som si to pozriet, viacej takychto obchodov som obehal. jedny sa mi dost pozdavali v MM, len teda nie som si isty, ci by boli take odolne voci pocasiu, ked hovoris, ze na to si treba davat bacha. mas teda nejaku radu, kde by som ich mal este ist pozriet? lebo u nas nie je ziadna takato predajna, ktora by bola specializovana na drevoplastove dosky.

Stránka 17 z 19 [ Príspevkov: 181 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre