Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 7 z 10 [ Príspevkov: 99 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 25 Feb 2019, 13:43 

srsiak píše:
Asi mas pravdu Iduss.Pekarova, cena asi dost rozhoduje u tych, ktory sa nevedia rozhodnut a ktory hlavne chcu usetrit. No ja si tiez myslim, ze plechova strecha vobec nie je tak kvalitna ako palena skridla napriklad od Tondachu. Ale toto si musi kazdy sam uvedomit!

Presne tak, my rozhodovať za druhých nemôžme iba sami za seba!.. No oni na to po čase prídu, ale našťastie my sme ešte krajina, ktorá prevažne má na domoch škridle, takže je to ešte fajn..

Poslať Napísal: 27 Feb 2019, 08:58 

To mas pravdu Iduss.Pekarova. Nastastie vieme, co je kvalitne a dobre 8-) :)

Poslať Napísal: 27 Feb 2019, 12:07 

My sme rekonstruovali tiez asi tak stary dom. Zachovali sme povodny krov a dali sme novu palenu skridlu. Vsetko nam posudzoval a prepocitaval statik. Takze doporucujem v tomto pripade radsej vyuzit sluzby statika a rozhodnut sa na zaklade jeho vypoctov. Budete mat vacsiu istotu, ze ste sa ohladom vsetkeho poradili a ze ste zle nevybrali. Predsa len dom si zasluzi kvalitnu stresnu krytinu!!!

Poslať Napísal: 28 Feb 2019, 14:03 

Ale tomu statikovi ste asi dosť veľa museli za to všetko zaplatiť že? A akú pálenú škridlu ste použili?

Poslať Napísal: 04 Mar 2019, 14:28 

Tak samozrejme, ze sa mu muselo zaplatit. Zadarmo v dnesnej dobe nikto nic nespravi ale zase to neboli neviem ake velke peniaze, ze by sme si to nemohli dovolit. My sme dali od Tondachu palenu skridlu a konkretne tu Sambu hnedu s povrchovou upravou glazurou lesklou. Nam sa najviac pacila, aj ked bola dost draha ale dufam, ze aj vydrzi a ze stale pekna, leskla. Tak sme aspon poculi, ze tieto leskle su najkrajsie a ze sa na nich nechyta spina.

Poslať Napísal: 06 Mar 2019, 10:03 

Petruška@Jerun píše:
Ale tomu statikovi ste asi dosť veľa museli za to všetko zaplatiť že? A akú pálenú škridlu ste použili?

A NEOBETUJES PAR EUR KVOLI TOMU, ABY TI ZISTIL, CI JE KROV A VSETKO V PORIADKU? AK BY IM POVEDAL, ZE JE TO V POHODE, TAK BY VACSIE PENIAZE USETRILI NA TOM, ZE BY TO NEMUSELI VYMIENAT. TREBA SI DOPREDU KAZDY JEDEN KROK DOBRE PREMYSLIET A AZ POTOM KONAT. NIE NADARMO SA HOVORI: "DVA KRAT MERAJ A RAZ STRIHAJ!"

Poslať Napísal: 07 Mar 2019, 11:31 

srsiak píše:
To mas pravdu Iduss.Pekarova. Nastastie vieme, co je kvalitne a dobre 8-) :)

Výborne si to napísal!.. A dúfam, že aj dlho tak budeme fungovať!.. Okey, nebudeme tu už zbytočne len takéto omáčky písať.. Povedali sme si, čo sme potrebovali a preto ti prajem pekný zvyšok dňa a nech sa ti darí..

Poslať Napísal: 08 Mar 2019, 10:30 

Hneď som si myslela Radik. A koľko to bolo peňaní to asi nechceš verejne písať, že? Ak nie, tak to pochopím. To viem ktorá je, akurát minule som si pozerala ich stránku a táto Samba sa mi veľmi páčila. My totiž v lete ak budeme stíhať chceme tiež meniť celú strechu, tak preto zisťujem nejaké informácie. A mohol by si mi aspoň cenu tej škridly napísať? Ďakujem

Máš pravdu Fer_chi, isto by som aj ja obetovala radšej tie peniaze ako potom sa bála, že mi celá strecha padne na hlavu.

Poslať Napísal: 11 Mar 2019, 11:39 

Nemal by som problem to napisat verejne Petruska ale problem je v tom, ze neviem kolko to bolo. Taketo veci ma v merku moja manzelka, tak sa jej opytam a dam vediet. Tak mas potom taky dobry vkus ako my :lol: :D Neviem ti napisat ani tu cenu, kedze si vobec nepamatam. No skus na ich stranke kuknut, mne sa zda, ze tam cennik maju. A ak nie, tak ti vecer alebo zajtra napisem, ked si to pozriem v zosite, ok?

Poslať Napísal: 12 Mar 2019, 12:07 

Co sa tyka mojho nazoru, tak vobec neodporucam plechovu strechu a dovod je taky, ze tieto strechy z plechu maju sice dobru kvalitu - o to sa nehadam ale ide o to, ze su montovane do krovovych drevenych lat skrutkami, ktore maju povrchovu upravu a gumovu podlozku, ktora je vystavovana mrazu, silnemu teplu a ziareniu zo slnka. A tu potom nastava ten problem, ze tecie cez nich voda a do takych 10 rokov tade zacne zatekat a toto Vam nik nepovie pokial s tym nerobite a nevidite to. A tak musim suhlasit len s tymi, ktory odporucaju palenu skridlu.

Stránka 7 z 10 [ Príspevkov: 99 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre