Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 22 z 23 [ Príspevkov: 223 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 25 Mar 2022, 07:25 

Boihuš ako aj podľa mňa si dostal fajn typ na strešnú krytinu. Ono tieto škridle od nich môžeš dať v princípe na hocijaký typ šikmej strechy, čo je aspoň pre mňa výhoda, lebo ja som mal takú kombináciu, že to nebola typická šikmá strecha, ale keďže mám dom do svahu, tak sa tak lámala, že jedna časť bola šikmá a druhá bola o niečo nižšie zo svahu ale tiež šikmá, neviem či mi rozumieš :D

Poslať Napísal: 29 Mar 2022, 08:00 

Hah, ešte že je taký výber na trhu, že človek sa vážne môže rozhodovať podľa svojich preferencií a nie len podľa toho, že by bolo napríklad málo možností :D Hlavne potom okrem strešnej krytiny predpokladám, že ti radili škridlu ako som si čítal vyššie, treba brať to úvahy aj ostatné príslušenstvo ako sú ja neviem fólie, vetrací pás a podobne.

Poslať Napísal: 31 Mar 2022, 07:47 

No a uz si sa vlastne rozhodol ze aku si das alebo? Lebo neviem ci som prehliadol, ty si vlastne isiel menit aj krov alebo ten ponechavate povodny?

Poslať Napísal: 12 Apr 2022, 07:57 

Co si myslite teda o tom davat novu strechu na stary dom? Aky je postup oplati sa to vlastne? Myslim to tak, ze investovat a davat kvalitnu stresnu krytinu aj ked ide o starsi dom? Aku mate skusenost?

Poslať Napísal: 14 Apr 2022, 08:10 

Branisla-v-v podla mna je to ok, lebo nie je stary doma ko stary dom chapes. Dajte si preklepnut krov ci je ok a mozte ist do toho, ved na kazdy som sa da spravit nova strecha, ide o to co preferujete, co by ste chceli dat miesto tej povodnej co mate?

Poslať Napísal: 20 Apr 2022, 06:56 

branisla-v-v je to ok, treba dat pozriet statikovi, odbornikovi povodny krov ci je ok alebo nie a mozes davat veselo strechu. ked tak by som ti poradil potom skridlu, lebo ta je na takyto typ aj stavby aj krovu ok. my sme to tak poriesili, ked sme par rokov dozadu pomahali pri prerabke rodicovskeho domu. davali sme Tondach a super, to aspon vieme, ze mame na roky rokuce vystarane. este by ma zaujimalo, ste kupili starsi dom, alebo to uz ako mate v rodine, len ste sa rozhodli nejako prerabat?

Poslať Napísal: 22 Apr 2022, 05:57 

Branisla-v-v súhlasím s tým čo ti už napísali. Treba dať pozrieť krov a tak asi celkovo by som riešil v akom stave je celý dom. Vieš ako pre istotu, a pokiaľ bude ok, môžete dávať krytinu :) Aj máte predbežne nejakú vybratú, že akú by ste dali?

Poslať Napísal: 29 Apr 2022, 05:42 

branisla-v-v inak by ma zaujímalo, že zatiaľ to máte všetko v akom štádiu? pohli ste sa niekam? dali ste pozrieť krov už odborníkovi alebo tak celkovo ohľadom strechy, či ste pozerali nejaké čo sú dostupné na trhu.

Poslať Napísal: 05 Máj 2022, 07:10 

Inak mňa by zaujímalo, len tak informačne pre porovnanie, či je menej roboty s tým, že si dáš pozrieť odborníkom pôvodný krov a potom riešiš naň nejakú strešnú krytinu, alebo je lepšie ho rovno zhodiť a spraviť nový :)

Poslať Napísal: 10 Máj 2022, 06:40 

Marky9 zaujímavá otázka, asi záleží aj na tom, či ti na tom krove záleží a chceš to riešiť a zháňať si odborníka alebo to zhodíš a rovno riešiš všetko na novo. Mám kamarátov, ktorí si nechali pozerať pôvodný krov a mám aj takých ktorí vraveli, že sa im s tým nechce zaoberať, takže si to poriešili po svojom.

Stránka 22 z 23 [ Príspevkov: 223 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre