Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 15 z 18 [ Príspevkov: 180 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nová strecha na starom dome
 Poslať Napísal: 09 Okt 2020, 11:51 

Gabriel_85 píše:
-SERG DAKUJEM TI ZA INFO. TOTO ISTE MI AJ POKRYVAC KAMARAT POVEDAL, TAK SNAD TO TAK AJ BUDE. ALE SPYTAM SA ESTE AJ V STAVEBNINACH PRE ISTOTU. NEVIEM AKO SOM MOHOL PRISTUPIT NA BETONOVU, KED NAM ARCHITEKT VYHOVOVAL PROJEKT. TERAZ SA MI UZ VOBEC NEPACI. SKRIDLA JE O MNOHO KRAJSIA!-

-AGNES TO MAS VERU PRAVDU!-

nemusis si to davat za vinu, lebo clovek ked este len riesi projekt tak nema ziadne informacie ohladom materialov. tie si zacne zistovat az potom, ked k tomu pride (pokial samozrejme nestavia uz druhy, ci treti dom alebo nema take zamestnanie). my sme tiez spociatku nevedeli, no nam hned architekt povedal, ze najviac ludi si dava palenu krytinu.

Poslať Napísal: 12 Okt 2020, 12:31 

-VED TOTO A MY STAVIAME PRVY, TAKZE SA PRI NOM LEN UCIME A DRUHY UZ SNAD NIKDY NEBUDEME MUSIET STAVAT! AK SA NAM PODARI TENTO JEDEN, TAK BUDEM NESKUTOCNE STASTNY!-

Poslať Napísal: 27 Okt 2020, 11:53 

Gabriel_85 píše:
-VED TOTO A MY STAVIAME PRVY, TAKZE SA PRI NOM LEN UCIME A DRUHY UZ SNAD NIKDY NEBUDEME MUSIET STAVAT! AK SA NAM PODARI TENTO JEDEN, TAK BUDEM NESKUTOCNE STASTNY!-

neboj, cochvila budete v nom byvat a uz aj zabudnes na toto vsetko, co si musel riesit :D a co aj si bol tento tyzdne v tych stavebninach? nasiel si si na to cas?

Poslať Napísal: 10 Nov 2020, 14:05 

čaute, my už strechu máme hotovú a akurát riešime okná, no pre brata by som chcel zistiť, koľko taká škridla váži? vedel by mi niekto zo skúsenosti napísať? pozeral konkrétne škridlu Tondach - Sambu 11, tá sa im páči a tú by chceli, len sa trochu obávajú, či to starý krov unesie. díky za odpovede.

Poslať Napísal: 12 Nov 2020, 15:04 

@nozo cau...to ti viem uplne presne napisat, kedze aj my ju mame na dome..jeden kus vazi cca 4kg...btw na stranke Wienerberger si vies presne pozriet vlastnosti kazdej skridle.tu som ti spravil screen Samby...
Obrázok

Poslať Napísal: 25 Nov 2020, 13:53 

dík, že si mi to našiel a spravil screen. aj som bratovi hovoril, či to na stránke nemajú uvedené a tvrdil, že on to nevidel, asi je slepý :D idem mu to hneď zavolať. aj keď jeden známi mi hovoril, že na starý krov je najlepšie dať nejakú ľahšiu krytinu, no som zvedavý, čo spraví, len on plechovú v žiadnom prípade nechce. radšej isto spraví nový krov, ako keby mal mať plech na dome.

Poslať Napísal: 01 Dec 2020, 12:02 

Nozo píše:
dík, že si mi to našiel a spravil screen. aj som bratovi hovoril, či to na stránke nemajú uvedené a tvrdil, že on to nevidel, asi je slepý :D idem mu to hneď zavolať. aj keď jeden známi mi hovoril, že na starý krov je najlepšie dať nejakú ľahšiu krytinu, no som zvedavý, čo spraví, len on plechovú v žiadnom prípade nechce. radšej isto spraví nový krov, ako keby mal mať plech na dome.

To je ale pravda! Na stary krov sa neodporuca davat tazka krytina. Ak nechce plechovu ale je rozhodnuty pre keramicku palenu skridlu (co je spravny vyber), tak nech radsej spravi na novo aj krov, aby mal zase na dlhe roky pokoj.

Poslať Napísal: 02 Dec 2020, 11:34 

hovoril som s ním Andrej a priznal, že ide spraviť celú strechu a tým pádom ide vymeniť aj krov. uvedomil si, že to bude lepšie, keď to celé spraví. síce ho to aj viac výjde ale zase na druhej strane bude mať pokoj na ďalších minimálne 50 rokov. a potom si môže dovoliť aj škridlu.

Poslať Napísal: 10 Dec 2020, 09:17 

@nozo mozno sa mu to nechcelo pozerat...niektori ludia su taki, ze radsej povedia, ze nevideli ako keby mali trochu hladat..a vidim, ze sa rozhodol aj pre novy krov, super...a to si malo napisal 50 rokov, bude mat vystarane aj na 100 rokov..

Poslať Napísal: 05 Jan 2021, 10:44 

...caute...dostala sa do mojich ruk dobra kupa stareho domu a nemohol som to odmietnut, kedze to bolo fakt za super cenu...no je to dom s rovnou strechou a chcel by som spravil klasicku a-ckovu strechu a tym padom by bolo aj mensie podkrovie...co na to hovorite, oplati sa to?...a co vyjde taka strechu, spolu so skridlou?...chceli by sme keramicku skridlu davat...dik za odpovede...

Stránka 15 z 18 [ Príspevkov: 180 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre