Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 29 z 36 [ Príspevkov: 357 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Názor na záhradný nábytok
 Poslať Napísal: 02 Nov 2021, 07:42 

Syndia84 myslím si, že to ide poznať už hneď. No ale ťažko ti ja takto na diaľku poradím, keď to nevidím. Skús keď tak pridať nejakú fotku. Potom budeme múdrejší. Ale tak teoreticky áno, dáš prvú vrstvu a počkáš, kým uschne, potom budeš vidieť, čo ďalej.

Poslať Napísal: 02 Nov 2021, 11:54 

Šorino03 a ako často takto ošetruješ takýmto spôsobom drevené plochy? Používaš ho len vonku či aj dnu? Reku či je to také neutrálne, že sa môže aj aj. Keďže tá podlaha je už taká postaršia a už bohvieako nevyzerá, možnože by bola lepšia voľba v mojom prípade aj tá lazúra. Budem to musieť ešte premyslieť a preštudovať nejak viacej. Teraz má byť také o ničom počasie, tak kým sa to unormálni, budem mať na to aspoň dosť času.

Poslať Napísal: 02 Nov 2021, 14:31 

@OOleg tiež si tak myslím, ale radšej sa opýtam aj niekoho ďalšieho na názor a čo si o tom myslím. Podľa mňa je rozdiel, keď niekto musí ošetrovať a starať sa napríklad o podlahu na terase, ktorá je pod holým nebom a iné, keď ja mám tú lavičku takto viac menej schovanú. Takže hovoríš, že teraz by som na dlhšie mohla mať teoreticky pokoj, keď to teraz poriadne obriadim.

Poslať Napísal: 03 Nov 2021, 07:36 

Ďurino tak to je jasná vec si myslím. O tomto sa nemusíme nejak zvlásť dohadovať. Ale presne aj z tohto dôvodu sú tie prostriedky nejakým spôsobom odlišné. Napríklad na tieto vonkajšie záležitosti nie je odveci, keď sa použije aj nejaká penetrácia napríklad alebo potom vyberať kvalitné nátery, ktoré ochránia pred týmito kadejakými vplyvmi počasia. Je fajne, že si máme z čoho vyberať už v dnešnej dobe.

Poslať Napísal: 03 Nov 2021, 08:09 

Trundzi vies co, vcera som mala tak volnejsie a aj pocasie celkom prialo, tak som sa do toho pustila. Zatial to mam len obrusene, som to narucaka smirglovala, tak natierat som uz nestihla. To mam v plane dnes, tak ti zreferujem, ako to dopadlo.

Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 11:54 

… silvverst… tak zalezi samozrejme od toho, ze ake. co sa tyka podlahy na terase a na schodisti, tak to kludne aj kazdy rok mozes, ak to chces mat dobre spravene, aby ti to drevo vydrzalo... ono vacsina ludi je voci tomu skepticka, aj ja som sa s tym stretol napriklad... lenze ked sa poriadne o to staras, tak si myslim, ze ta zivotnost je smelo porovnatelna aj s inymi materialmi... ako kludne moze byt, by to ziskalo taky iny smrnc, ked tomu dodas aj nejaku farbu...

Poslať Napísal: 04 Nov 2021, 12:51 

nejak tu moja otazka asi zapadla medzi vasimi diskusiami, tak skusim este raz. dat na poriadok vonkajsok teraz ci to nechat radsej na jar? keby to teraz spravim, tak na jar mam vystarane a nemusim nic. ale zase na druhej strane, ci to nie je zbytocne takto na zimu, ked nabytok bude aj tak schovany potom. co som si ale tak zbezne prebehol vase temy, tak to je asi v podstate jedno. pokial nebude prsat, snezit, mrznut, tak by to malo byt okej, ci nie?

Poslať Napísal: 05 Nov 2021, 09:45 

Šorino03 vieš čo, bol som sa na to popýtať a zobral som tú lazúru ako si hovoril. Reku keď už sa do toho idem pustiť, tak nech to stojí za to. Ma prekvapilo, keď mi predajca hovoril, že vlastne nie je potrebná nejaká penetrácia, keď použijem túto lazúru, že ono to už má v sebe. Okrem toho aj nejaký vosk. Takže je to ako keby viacero prostriedkov v jednom si myslím.

Poslať Napísal: 05 Nov 2021, 12:45 

hnedovlaska tak to mas pravdu, to je neporovnatelne si myslim. ale o jedno aj druhe je dobre sa postarat, nech to vydrzi. tym, ze tomu poskytneme toto osetrenie a starostlivost, tym sa predlzuje zivotnost. takze podla mna je dobre nezanedbat nieco taketo, lebo ked to presvihnes, tak sa pekne namakas, aby si to dala na poriadok alebo v horsom pripade sa mozes s tym rovno rozlucit.

Poslať Napísal: 08 Nov 2021, 07:51 

Syndia84 tak to si sa aj musela namakať, keď si to ručne celé, či nie? Tak referuj, referuj, už to máš hádam porobené, že si to neodkladala na neskôr.
Rybak tak ti poviem, že je to na tebe. Nepokazíš nič, ani keď to teraz spravíš, ani potom. Neviem, v akom to máš stave, možno aj na to by som bral ohľady. Ale v podstate to máš tak, ako si povedal, že keď počasie praje, tak nevidím dôvod, že prečo by si to nemohol teraz porobiť. Však cez deň je ešte fajn vonku.

Stránka 29 z 36 [ Príspevkov: 357 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre