Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 25 z 28 [ Príspevkov: 271 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Názor na záhradný nábytok
 Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 11:14 

Potreboval by som menšiu radu. Konečne sa mi podarilo dokončiť strechu, tak chcem ešte vyuziť toto počasie, kým sa dá a porobiť niečo ďalšie okolo domu. Dal by som na poriadok záhradný drevený nábytok a podlahu, čo máme na takej malej terase pri vchode. Pozeral som si Drevolux, len neviem, čo by bolo lepšie, či olej či lazura alebo nejaká iná možnosť? Nechám si poradiť, keďže niečo takéto idem robiť po prvý raz. Sú potrebné aj nejaké predprípravy, alebo stačí priamo natierať?

Poslať Napísal: 28 Sep 2021, 13:58 

JozefBBB a dobre teda, hej? Výsledok sa ti pozdáva? Teraz s tým budeš mať na nejakú dobu isto pokoj. A ak sa ti páči, jak to vyzerá, tak aspoň vieš, čo môžeš nabudúce zase kúpiť. Budeš mať aspoň istotu, že je to kvalita. Ozaj, dobre sa ti s tým teda pracovalo, áno? Lebo kolega mi vypráva, ako on chce ešte teraz postíhať terasu dávať na poriadok. Ale že chce niečo, s čím mu pôjde robota od ruky. Tak že by som mu vedel takto čerstvú skúsenosť posunúť.

Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 11:10 

hnedovlaska v tom pripade by bolo asi lepsie, keby si si nasla predajcu a isla sa tam popytat. ked je viacero moznosti na vyber, tak ti bude vediet poradit. popyta sa ta na nejake info a na zaklade toho ti odporuci. ak by si si chcela dopredu nieco pozriet, tak vyskusaj drevolux. ten som aj ja pouzival vlani, ked som daval na poriadok par veci. dobre sa s nim pracuje, len teda bolo by treba vybrat vhodny typ. mi este napadlo, ze by sa mozno hodil aj impregnacny olej, ked je ta lavicka vonku.

Poslať Napísal: 29 Sep 2021, 11:47 

Ďurino a chceš to robiť teraz a nie radšej nechať to až na jar, keď ho budeš dávať vonka? Teraz mi to príde celkom zbytočné ho niečím natierať, keď ho potom aj tak zapraceš do garáže alebo niekam. Ale každopádne tvoja voľba. Čo sa tej eko alternatívy týka, v tomto prípade by som vyberal niečo vodou riediteľné v prvom rade. Sú ale normálne aj eko farby. Neviem teraz, že čo z tohto si mal na mysli.

Poslať Napísal: 30 Sep 2021, 07:47 

Branik to sa ti chce do toho pustat este takto pred zimou? Akoze co si spomenul tuto znacku, tak to by som nevahal. Skor v tom, ci sa to oplati riesit este teraz na jesen. Co sa tyka tych predpriprav, tak mozno nejake brusenie. Ze das dolu ten stary lak, nater alebo co tam je teraz. Neviem takto z tych par viet, ze ako to vyzera. Vies, nech je ten povrch pekne hladky a opracovany, aby ti to dobre chytilo. U nas sa robia taketo prace zvacsa na jar, preto ma to trochu zaskocilo, ze o tom teraz hovoris.

Poslať Napísal: 30 Sep 2021, 08:32 

@OOleg keď ja nerada chodím nepripravená do obchodov, len tak tam prísť a pýtať si radu. Si myslím, že som potom otravná. Aj keď viem, že aj toto je súčasť ich práce, aby vedeli poradiť zákazníkom. No vidíš, to je hneď lepšie, keď si mi povedal názov. Pôjdem si najskôr sama pozrieť, čo to je zač a aké sú tam možnosti. Som zvedavá, či budem tomu vôbec rozumieť a budem sa v tom vedieť zorientovať. Lebo tam nebude asi len jedna možnosť na výber. Ten impregnačný je akože potrebný, že tam musí byť, či je to len tak, že však hodilo by sa to tam ale nič sa nestane, keď tam nebude?

Poslať Napísal: 01 Okt 2021, 11:41 

Povedal by som, že áno. Ten nábytok ani tak nie je potrebný ako tá terasa. Terasa nebola ošetrená už pár rokov a chcem ju dať na poriadok. Keď som si predstavil, že by mala prežiť ďalšiu zimu, čiže mrazy, sneh, vodu ďalší rok, tak by to už nemusela dať a budúci rok by bolo s tým ešte viacej roboty. Čiže odpoveď na tvoju otázku, či sa mi chce, nechce, ale je to potrebné. A keď sa bude robiť terasa, tak teda jedným vrzom aj ten nábytok. Brúsku doma mám, to by nebol problém.

Poslať Napísal: 01 Okt 2021, 14:07 

Fuscher chcel by som to spraviť tak, že keď sa to sprace, aby bolo hotové. Na jar nech sa vyberie a môže používať. Zvykli sme to tak robiť aj keď som býval u našich. Že proste ku konca roka dať veci na poriadok, nech sa na ďalší rok začína s novými a pripravenými vecami. Viem, že niekto to robí zase opačne, ale takto som navyknutý. Asi tak celkovo nejakú takú v tomto lepšiu alternatívu. Isto nie niečo, čo sa riedi riedidlom.

Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 08:21 

branik to či je vhodnejšie jedno alebo druhé, to by som na tvojom mieste konzultoval priamo s predajcom. viem, že sa robí aj tak, že sa dá olej a potom na to lazúra. niekto dáva len jedno alebo druhé, v tomto bohužiaľ neporadím. viem ti ale povedať, že nejaká predpríprava je dôležitá. musi sa odstrániť nečistoty, či už je to olupnutá predošlá farba alebo nejaké nedokonalosti na dreve, ktoré mohli za ten čas vzniknúť. prípadne nejaké pavučiny alebo takéto niečo. potom by bolo fajn prebrúsiť to, nech je povrch vyrovnaný a hladký. keď ideš ošetrovať exteriér a podlaha je vystavená priamemu vplyvu počasia, tak by možno nebolo na škodu použiť aj nejakú impregnáciu.

Poslať Napísal: 04 Okt 2021, 12:06 

Trundzi som si precitala, co si tuto radil jednemu panovi. Toto vsetko je potrebne aj pri novej terase robit? Neviem vobec, ze v akom stave pride to drevo, do akej miery bude opracovane. A teda tiez aj hned na zaciatku treba taketo nieco spravit?

Stránka 25 z 28 [ Príspevkov: 271 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre