Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 16 z 27 [ Príspevkov: 268 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Názor na záhradný nábytok
 Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 11:45 

ja by som to len ošmirgoval a len ošetril, tak sa mi to páči najviac :) samozrejme záleží aj od kvality toho nábytku :)

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 12:29 

nemozes to natriet hocicim, musis brat do uvahy z akeho dreva je ten nabytok, akym poveternostnym vplyvom bude vystaveny ci bude nan prsat. hlavne bacha na exoticke drevo, vybrat mozeme iba take natery, ktore su pre taketo drevo urcene

Poslať Napísal: 29 Apr 2021, 11:23 

ja by som to chcel tak, aby ta farba bola zachovana, tak ze nieco transparentne. to ze to nemozem natriet hocicim viem, chcem ale radu cim to natriet. nabytok je na terase, ktora je kryta a neprsi nan, v zime bol zakryty, tak ze poskodeny nie je, len by som ho rad obnovil

Poslať Napísal: 30 Apr 2021, 19:21 

a chces to natriet olejom alebo lazurou? lebo v tom je rozdiel :)

Poslať Napísal: 04 Máj 2021, 09:33 

A vieš mi povedať aký je v tom rozdieľ? lebo ja sa tomuto nerozumiem a nechcel by som niečo pokaziť

Poslať Napísal: 05 Máj 2021, 08:04 

oleje sú super v tom, že sú ekologické, ale po pol roku alebo roku musíš náter zopakovať, pričom lazúra je trvácnejšia, napríklad taká hrubovrstvová má životnosť 6 až 8 rokov, no potom je renovácia o niečo náročnejšia. zaleží čo očakávaš od toho náteru.

Poslať Napísal: 06 Máj 2021, 08:43 

ja ma dobru skusenost s lazurami, pouzivam ich viac ako oleje aj kvoli svojej lenivosti :)

Poslať Napísal: 07 Máj 2021, 08:34 

Bavil som sa so stolárom a ten mi radil olej, že je to síce na kratšie a možno na koci sezóny ho budem natierať znova, no olej bude na tom vyzerať lepšie :) To , že by som ho mal natiarať mi nevadí, nie je to robota na dlho, len potrebujem poradiť značky olejov, on mi povedal, že všetky sú dobré :D

Poslať Napísal: 10 Máj 2021, 12:00 

ja som tiež zástancom olejov, ja by som šiel dso nejakej slovekskej značiek, možností máš veľa. sú oleje ktoré sú aj impregnačné tie sú na mäkke drevo a exotické, potom je možnosť oleja s prírodným voskom, tie sú dobré na terasy. oleje výborne penetrujú do hĺbky.

Poslať Napísal: 10 Máj 2021, 15:13 

A vieš mi odporučiť konkrétneu značku? Netusím ktoré sú dobré, na nete som našiel veľa možností od motorového oleja až po olej s voskom, to že je aj slovenská značka som tiež nevedel. Ak más overenú značku tak napíš,rád si nechám poradiť

Stránka 16 z 27 [ Príspevkov: 268 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 27  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre