Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 12 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 06 Sep 2014, 16:47 

Hľadám praktický tip na zavesenie hojdacieho kresla. Potrebujem niečo vo výške 3 metre s hákom, nejaký systém, niečo zaujímavé, čo dokážem vyrobiť maximálne z drevených hranolov, či železa, čo nebude zaberať veľký priestor na kockatej záhrade s minimom silných stromov.

žena túžila po hojdacom kresle z textilu, tak som ho kúpil, no nie je ho kam zavesiť. Mysleli sme, že bude nejaká možnosť v dome, no po znížení stropov a nasadení sadrokartónu to je nemožné.

Poslať Napísal: 06 Sep 2014, 18:08 

Niečo by sa dalo vymyslieť.
V prvom rade samozrejme dva koly, ktoré budú držať samotnú sieť, zaraziť ich do zeme. Na každom kole nejaké krátke dosky s rovnako hrubého materiálu do každej strany, aby sa samotné koly nehýbali. Moridlom natrieť proti hnitiu.
V prípade drahšej varianty spraviť to isté ale s kovovým materiálom.

Hore umiestniť háčiky na sieť, zmerať si dĺžku a podľa toho umiestniť tretiu, kľudne tenšiu tyč, ktorá zabráni tomu aby ste aj so sieťou spadli na zem.

Ak máte aspoň jeden silný strom, bolo by dobré uviazať jednu stranu na strom a druhú podobným spôsobom. Prikladám menší náčrt.

Prílohy:
siet.jpg
siet.jpg [ 35.95 KiB | Zobrazené 5105 krát ]
 Poslať Napísal: 06 Sep 2014, 21:28 
Obrázok užívateľa

Pozri, vieš aké trojnožky s apoužívajú na zabíjačku?
Keď urobíš trojnožku s nejakých kovových rúrok, napríklad takých ako naplot, a dáš ich do trojice, tak síce je to náročné na priestor, no má to svoj úžitok a účel.
Potom ešte taká vec, že predsa len skúsiť niečo v interiéry prirobiť. Videl som kovový stojan rovno s takým kreslom. teda ale treba tak meter a pol štvorcový voľný priestor.

Poslať Napísal: 07 Sep 2014, 08:18 

Áno, nejak tak to budem riešiť. No len drevené hranoly. Asi tie nemôžem zapustiť rovno do betónu.
úplne hlavné je pre mňa na jar vyriešiť závesné kreslo, či taký akoby prázdny vak s výrezom, akoby som to vysvetlil. Skrátka taká sedačka bez nožičiek z textilu. Vyzerá ako ležadlo, ale tvar kocky má sedák a tvar v 90° uhle má aj operadlo. Končí to drevom na začiatku po okrajoch operadlaaj sedáka.

Poslať Napísal: 09 Sep 2014, 06:47 
Obrázok užívateľa

drevené hranoly sa nemusia zapustiť do zeme. je na to taký kovový klin, ktorý zamurujes a na ten kovový klin prišrobuješ drevený hranol jeden, druhý a pokojne aj štyri pre lepšiu stabilitu. Ale rovno sprav inú stavbu, niečo viac účelové a dodatočnú funkciu toto :-! čo tam altánok?

Poslať Napísal: 09 Sep 2014, 09:07 

No :-)
rozhodni sa, čo by bolo presnejšie, no ak by si mal raz nejaký pekný altánok, tak môžeš jeho konštrukciu spraviť tak, aby v ňom bolo miesto aj pre hojdaciu sieť a aj na závesné kreslo. Altánok sa dá riešiť pevnými trámami, ktoré sa takú horizontálnymi hranolky zabezpečiť proti posúvaniu váhou hojdacej siete. Samozrejme, to platí, pokiaľ je taká možnosť. :-)

Hojdacia sieť mi pripomína dva mladé stromy, o ktoré sme mali kedysi našu sieť. Vtip bol v tom, že jeden zo stromov sa pri ležaní tatkovej váhy začal prehýbať a po dvoch rokoch, keď sme čakali, že strom to už nevydrží zlomilo ten na druhej strane.

Poslať Napísal: 10 Sep 2014, 19:23 
Obrázok užívateľa

ja osobne by som veľmi uvítal, keby som vedel o šikovnej šičke týchto vecí na Slovensku.
Skrátka visiace textilné kreslo a nejaká šička a šikovné ruky, ktoré by vedeli vytvoriť takúto dekoráciu, doplnok do interiéru a zároveň praktický kus nábytku. Má to bohaté využitie a predsa len ide aj o akýsi štýl. Mať také v obývačke tak z toho nevypracem návštevy, lebo by do toho každý sadal a nechcel na kreslo. Viem si predstaviť.

Poslať Napísal: 11 Sep 2014, 16:55 

Celé roky uvažuijem, čo dať do rohu obývačky namiesto pomalyumierajúceho fikusu. Ďakujem za tip. Asi som potrebovala odporúčať originálne riešenie a vedela som, že v mojom živote je medzera, ktorú niečo vyplní. Pri predstave zaveseného kresla, či ako sa to volá, mám príjemný pocit. Diera je zaplátaná a viem čo chcem. Zostáva vyriešiť navŕtanie diery a hák, ktorý pôjde do panelu, či betónu, či čo to je nad nami.

Poslať Napísal: 13 Sep 2014, 18:33 

U nás keby sme aj chceli, nedá sa do storpov zo sadrokartónu. Keby niekto vedel o niečom takom skôr, tak si dám na trám niečo také pripnúť, no teraz to už nejde.
S takým treba počítač pri stavbe či rekonštrukcii domu.

Poslať Napísal: 19 Sep 2014, 13:10 

Dobre, jedna vec je zavesiť si takú vec, ale druhá vec je zohnať také kreslo.
Ja len viem že susedka také mala a nevedela to zavesiť a kupovala to na dovolenke v Guatemale. To bol rok 2004 alebo až 2006. Potom to chvíľu mali v garáži, ale potom keď to zvesili, už som to u nich nevidela nikde zavesené. Asi ich to omrzelo sedieť v tom a furt sa točiť.

Stránka 1 z 2 [ Príspevkov: 12 ] Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre